Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Možeš da okačiš ovde.

 

Evo. Napomena: sredjeno je po godinama. Svi znaju koji period sta obuhvata tako da to ne moram da objasnjavam. Kvalitet snimaka varira (kako su davali traderi, tako imam i ja). Prvi na spisku su fajlovi u DiVX ili MPG formatu, za njima slede DVD diskovi. To sto negde pise v1 i v2, znaci da je duplikat - ili jedan koncert u oba formata, ili se radi o upgrade-u. Treci su dokumentarci, iz razlicitih izvora i oni su uglavnom u DiVX-u (ripovi sa TV stanica i sl.) Kad je 1988. u pitanju stavljao sam napomenu da li je M.Of Rock turneja (pre Justice-a) ili Damaged Justice turneja.

Napomena 2: sav materijal je deo zajednicke kolekcije kluba Frayed Ends of Serbia!

 

DiVX

1983 San Francisco v1

1986 Anaheim

1986 Uniondale

1987 Gothenburg

1988 Dallas (Monsters of Rock Tour)

1988 London v1 (Justice Tour)

1988 Barcelona v1 (Justice Tour)

1988 Brussels (Justice Tour)

1989 Texas

1990 Zwolle, Holland

1991 Denmark (Monsters of Rock Tour)

1991 Moscow v1

1992 Freddie Mercury Tribute

1992 Den Bosch, Holland

1992 Oakland (John Marshall on guitar)

1993 Argentina

1993 Chile v1

1994 Woodstock

1995 Donnington

1999 Woodstock

1999 Chile

2000 Baltimore

2003 Rock Am Ring

2004 Beograd (2 verzije po 2 diska)

2008 Weenie Roast Fiesta

2008 Rock am Ring

 

DVD

1983 San Francisco v2

1986 Quebec

1988 Miami (Monsters of Rock Tour)

1988 London v2 (Justice Tour)

1988 Oslo 1988 (Justice Tour)

1988 Barcelona v2 (Justice Tour)

1988-89 Film 'em All (Compilation, 2DVD)

1988-89 And Touring For All (Compilation, 2DVD)

1989 Hartford

1989 Philadelphia

1990 Marquee, London (Secret gig)

1990 Birmingham (2DVD)

1991 Moscow v2

1991 Dortmund

1993 Chile 1993 v2 (2DVD)

1993 Basel

1993 Bratislava

1993 Rotterdam (2DVD)

1996 Oslo (2DVD)

1998 Korea

1999 Bulgaria (2DVD)

2004 Lisboa

2008 Lisboa

 

Documentaries

Fan Can 1-5

Justice on Wheels

Classic Albums - The Black Album

SKOM - Promo

Reflections

Garage Inc. Recording

When Metallica Ruled the World

VH1 Behind The Music

The Story of Metallica

Essential

Bio Documentary

TV Shit 1986-1992 (DVD)

Halcyon Days (2DVD)

 

E to je to, da cujemo vas???

Edited by vojinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, lepo. Da bi smo nabavili nesto od ovoga, moramo biti clanovi kluba ili ne ?

 

Razmena u principu ide u okviru kluba. Tako je i najlakse organizovati, da se prvo ovde okace "ponude" a svi na sastanak ponesu ono sto drugima treba. Kao jednu od aktivnosti kad smo osnivali klub upravo smo naveli razmenu raritetnih materijala itd. a ja licno sam u prilicnoj poslovnoj guzvi pa mi najvise i odgovara da donesem na neko zajednicko okupljanje.

ps. ovo je samo moja kolekcija, ima toga kod drugih jos ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmena u principu ide u okviru kluba. Tako je i najlakse organizovati, da se prvo ovde okace "ponude" a svi na sastanak ponesu ono sto drugima treba. Kao jednu od aktivnosti kad smo osnivali klub upravo smo naveli razmenu raritetnih materijala itd. a ja licno sam u prilicnoj poslovnoj guzvi pa mi najvise i odgovara da donesem na neko zajednicko okupljanje.

ps. ovo je samo moja kolekcija, ima toga kod drugih jos ;)

 

Dobro. Sta je ono Justice On Wheels ? Jel' to kao neki dokumentarac sa turneje ili tako nesto ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro. Sta je ono Justice On Wheels ? Jel' to kao neki dokumentarac sa turneje ili tako nesto ?

 

Ubode ga, to je jedna od najboljih stvari! Dokumentarac sa Justice turneje, sa stvarno dobrim snimcima narocito ko voli taj period (HE-HE! :) Radila neka kanadska televizija. Dobar snimak, a po materiji sta da ti kazem, miljama kvalitetnije od recimo SKOM ili Making Magnetic... ma ne moze da se poredi, ta 1989. prosto pleni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubode ga, to je jedna od najboljih stvari! Dokumentarac sa Justice turneje, sa stvarno dobrim snimcima narocito ko voli taj period (HE-HE! :) Radila neka kanadska televizija. Dobar snimak, a po materiji sta da ti kazem, miljama kvalitetnije od recimo SKOM ili Making Magnetic... ma ne moze da se poredi, ta 1989. prosto pleni :)

 

To mi je prvo upalo u oci. Nasao ja Rapidshare linkove za taj dokumentarac, ali gle cuda... svi su obrisani. :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim na onoj listi "A year and a half in the life of Metallica" dokumentarac...

Inace,sve ostalo je za zavidjeti ;)

 

Na listi nema zvanicnih izdanja, to je namerno :) A inace se podrazumeva da i sve to imamo. Znaci koncerti, tih par dokumentaraca, Cliff 'em All itd.

 

Ja ga imam na video kaseti,narucenoj iz Explosive Recordsa prije vise od 10 godina. Mislim da sam ga gledao preko 100 puta.

 

Da li imas jos nesto od Explosive-a na VHS iz tog perioda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga imam na video kaseti,narucenoj iz Explosive Recordsa prije vise od 10 godina. Mislim da sam ga gledao preko 100 puta.

 

jebote...koliko dugo nisam cuo(procitao)da neko pominje eksploziv...ako mislimo na isti...novosadski...bila je i hard n hevi sop "promig" u novom sadu...eksploziv im rezao diskove...imao sam i neki katalog eksploziva...mislim da se promig zatvorio 2003ce,a za eksploziv sam poslednji put 2004te cuo da valjaju diskove...uf,nostalgija...lepa prosla vremena... :zeleni: lose odstampani omoti na nekom krs stampacu,narezivanje na prinko diskove,bugarske kasete,vhs od 3 sata...nesto najbolje sto je postojalo :wub: ...2 puta ne uzinas u skoli,imas za disk...jednom,imas za kasetu,cele nedelje za vhs...kakve su to zrtve bile...al isplatilo se...

Edited by Trne-svetska mega faca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li imas jos nesto od Explosive-a na VHS iz tog perioda?

 

Imam (ili sam imao) Woodstok '94 na kom se Kirkova gitara strasno slabo cuje. Imam onaj mali dokumentarac o snimanju spota One. Zatim Cliff 'em All.(To je na istoj kaseti) Takodje sam imao bootleg iz '93 godine kad James-a pogode iz publike sa necim,međutim nije ga bilo zadnji put kad sam pregledao VHS kolekciju. Koncerte iz Sietla i San Diega,dokumentarac (preko 3 i po sata) koji je radila jedna TV na kojoj su ,na samom kraju kasete, i gostovali uzivo. Znaci dali su prvo prilog o njima (tu ima svasta,od pocetaka pa preko nekih izvjestaja sa onom Vanessom iz Headbangersball-a,do isjecaka iz neke emisije na kojoj su Lars i Kirk pustali spotove,izmedju ostalih i Until It Sleeps,premijerno).To je bilo odmah poslije izlaska "Garage Inc". Imam i ono sto sam snimao sa Vive 2 "Metalla" sa Markus Kafkom i 5 numera sa koncerta u Hamburgu ,odmah poslije izlaska Reload-a... (No Remorse,The Thing,Fuel,Stone Cold Crazy i Master)

 

 

Moguce da imam jos ponesto,tj.imam sigurno,ali ovo onako "iz glave" mogu da pobrojim. I nije sve iz Explosive..kao sto rekoh,nesto sam ja snimao.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Trne

Da,da...i nevidjena sreca kada dobijes VHS Slayera koji je u njihovom katalogu oznacen kao vrlo retko izdanje.Crno-beli,ali nema veze,koncert sjajan.I onda nadjes nakon 10 godina isti taj snimak,ali u boji,i skapiras da Polzovici nisu veze imali sa prebacivanjem sa kasete na kasetu.

Ti si dobijao Princo diskove?Puna kapa,meni su svi diskovi iz Explosive teski no name,ali moram priznati da svi do jednog sljakaju i dan danas.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se samo moglo desiti kada se koriste video i plejer...pa ja sam uglavnom prinkove dobijao,al ja sam u promigu kupovao diskove...oni uzmu iz eksploziva pa narezu na jos koji disk...najbolji su mi omoti...prednja strana omota je i unutra sa leve strane,na disku,a i ponekad se desi da bude i na zadnjoj strani...ovi u promigu su valjali i solje,hemijske i jos neke dzidzbidze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promig je bio u jevrejskoj ulici koliko se secam,u onom pasazu.Preko puta Pantelije.Uzimao sam i tamo neke stvari,ali diskovi su bili isti kao i u Explosivu,sivi no name.Dimmu Borgir prvi album tamo uzeh,i jos neke black metal bezvezarije koje sam poslusao jednom,i ostavio da se natapaju prasinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam (ili sam imao) Woodstok '94 na kom se Kirkova gitara strasno slabo cuje. Imam onaj mali dokumentarac o snimanju spota One. Zatim Cliff 'em All.(To je na istoj kaseti) Takodje sam imao bootleg iz '93 godine kad James-a pogode iz publike sa necim,međutim nije ga bilo zadnji put kad sam pregledao VHS kolekciju. Koncerte iz Sietla i San Diega,dokumentarac (preko 3 i po sata) koji je radila jedna TV na kojoj su ,na samom kraju kasete, i gostovali uzivo. Znaci dali su prvo prilog o njima (tu ima svasta,od pocetaka pa preko nekih izvjestaja sa onom Vanessom iz Headbangersball-a,do isjecaka iz neke emisije na kojoj su Lars i Kirk pustali spotove,izmedju ostalih i Until It Sleeps,premijerno).To je bilo odmah poslije izlaska "Garage Inc". Imam i ono sto sam snimao sa Vive 2 "Metalla" sa Markus Kafkom i 5 numera sa koncerta u Hamburgu ,odmah poslije izlaska Reload-a... (No Remorse,The Thing,Fuel,Stone Cold Crazy i Master)

 

Moguce da imam jos ponesto,tj.imam sigurno,ali ovo onako "iz glave" mogu da pobrojim. I nije sve iz Explosive..kao sto rekoh,nesto sam ja snimao.

 

 

Ono sto sam ja hteo da pitam je da li neko poseduje kasetu koju je svojevremeno valjao Explosive, sa snimkom press konferencije iz Budimpeste 1993. i pola sata koncerta. Imam taj katalog jos uvek (!) tako da to pouzdano postoji, bilo ga je u ponudi.

Ako ne, podpitanje je: da li neko ima dobar kontakt sa bilo kim od brace Polzovic ili D.Vartabedijanom. Za tu kasetu sam spreman da: opljackam banku i robijam 30 godina, dam u zamenu CELU moju kolekciju (sve gore pobrojano) itd. itd. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam ja hteo da pitam je da li neko poseduje kasetu koju je svojevremeno valjao Explosive, sa snimkom press konferencije iz Budimpeste 1993. i pola sata koncerta. Imam taj katalog jos uvek (!) tako da to pouzdano postoji, bilo ga je u ponudi.

Ako ne, podpitanje je: da li neko ima dobar kontakt sa bilo kim od brace Polzovic ili D.Vartabedijanom. Za tu kasetu sam spreman da: opljackam banku i robijam 30 godina, dam u zamenu CELU moju kolekciju (sve gore pobrojano) itd. itd. ;)

 

Mislim da ti ja mogu pomoci. Jedan moj rodjak, tacnije mamin brat od tetke, je svojevremeno visio sa bracom Polzovic (isao na koncerte i tako to) a i sad su cesto u kontaktu. Zamolicu ga da on malo preispita Polzovice.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apr 13 Oslo, Norway Telenor Arena SOLD OUT!

Apr 14 Oslo, Norway Telenor Arena SOLD OUT!

Apr 17 Riga, Latvia Riga Arena On Sale Dec 7

Apr 18 Riga, Latvia Riga Arena On Sale Dec 7

Apr 20 Vilnius, Lithuania Siemens Arena On Sale Dec 7

Apr 24 Moscow, Russia SK Olimpiisky On Sale Dec 1

Apr 25 Moscow, Russia SK Olimpiisky On Sale Dec 1

May 11 Belfast, Ireland Odyssey Arena On Sale Dec 3

Only one show announced in May so far . . . you know what that means . . . please check back here for more updates!

 

Ajmo,organizatori,znamo da citate ovu temu iz kancelarija u Areninom kompleksu.    :cool:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...