Jump to content

AntiTribute Akcija u Srbiji


ÆSTROPHOBOS

Recommended Posts

Не може ниједан бенд да репродукује било који други који свира. Може само добро да одсвира и да ода почаст. Ништа друго.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo ste neozbiljni hehe ;)

Ajmo ovako : AlogiA, RapidForce, Azazel, Sacramental Blood, Alister, M.A.D. Goya,Anguish Sublime,Sarcomman, Nekropolis, Downstroy, Disdained, Draconic, Magma, CounterIgnition, Spring & Youth, Mortero, TSOB, Still Born Sun, Awaiting Fear, Through Art... Ovo je trenutno stanje/presek aktivnih bendova u Srbiji i jedino sto moze da se nazove metalom u Srbiji... Zanima me koji usrani tezga/tribute bend moze po bilo kom osnovu da stane na crtu bilo kom gore pomenutom bendu? Mozda Ljute Papricice? Neki od "Danguba vikend bendova"? Haha, mislim da mogu samo da se sagnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo ste neozbiljni hehe ;)

Ajmo ovako : AlogiA, RapidForce, Azazel, Sacramental Blood, Alister, M.A.D. Goya,Anguish Sublime,Sarcomman, Nekropolis, Downstroy, Disdained, Draconic, Magma, CounterIgnition, Spring & Youth, Mortero, TSOB, Still Born Sun, Awaiting Fear, Through Art... Ovo je trenutno stanje/presek aktivnih bendova u Srbiji i jedino sto moze da se nazove metalom u Srbiji... Zanima me koji usrani tezga/tribute bend moze po bilo kom osnovu da stane na crtu bilo kom gore pomenutom bendu? Mozda Ljute Papricice? Neki od "Danguba vikend bendova"? Haha, mislim da mogu samo da se sagnu...

 

 

Друже, изоставио си још једно 50 бендова који активно раде и јебу маме. Љуте Папричице су дебилан бенд који постоји због цурица. Велика већина таквих бендова постоји због цурица. Право стање ствари у Србији се не може сагледати јер има гомила завађених страна и бендова, гомила људи који не посећују свирке ни оних бендова које као код куће слушају. То су проблеми наше сцене. Бендови пукну кинту, потруде се, издају дискове, али то нема ко да купује. Јбг, прича је испричана сто пута, не вреди се понављати. Али се вреди борити!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za 50 bendova :) Ne slazem se "da se vredi boriti" posto nema za sta, ovde svako toliko pametan da zna kako kako je napravljen i to bolje od svojih roditelja koji su ga napravili. Curice kazes? E onda su 99% rock/metal/ostalo_sa gitarom publike te "curice", jer su ti "bendovi za curice" trenutno najaktivniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za 50 bendova :) Ne slazem se "da se vredi boriti" posto nema za sta, ovde svako toliko pametan da zna kako kako je napravljen i to bolje od svojih roditelja koji su ga napravili. Curice kazes? E onda su 99% rock/metal/ostalo_sa gitarom publike te "curice", jer su ti "bendovi za curice" trenutno najaktivniji...

 

 

Е, сад га претера. Нормално да има за шта. Вреди се борити за бендове који се боре за нас. Чудно звучи али је тако. Вреди се борити за све оне бендове који праве свирке, свирају своје ствари, без обзира на све. Вреди се борити за бендове који пуцају паре да би нама интерпретирали нешто. Сви они знају да од метала нема вајде, али опет раде, боре се. За њих се вреди борити. А то што су ти бендови за цурице најактивнији је зато што има много цурица. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, posto smo Narsil i ja dosli do vrlo impresivne cifre kvalitetnih autorskih bendova u Srbiji, mislim da bi trebalo da se jave paceri koji smatraju da je 100-150 RSD "previse za takve bendove"... Realno kakvu zamerku mozemo da imamo na kvalitet pesama gore pomenutih? Kakvi vama bendovi trebaju? Oni koji ce da sviraju repertoar toliko poznatih "standarda" da i najveci imbecil u klubu zna sve pesme napamet i nece se izblamirati svojom nenaslusanoscu i oskudnim muzickim znanjem pred ostalim posetiocima... Fuj!

 

E sad, posto smo Narsil i ja dosli do vrlo impresivne cifre kvalitetnih autorskih bendova u Srbiji, mislim da bi trebalo da se jave paceri koji smatraju da je 100-150 RSD "previse za takve bendove"... Realno kakvu zamerku mozemo da imamo na kvalitet pesama gore pomenutih? Kakvi vama bendovi trebaju? Oni koji ce da sviraju repertoar toliko poznatih "standarda" da i najveci imbecil u klubu zna sve pesme napamet i nece se izblamirati svojom nenaslusanoscu i oskudnim muzickim znanjem pred ostalim posetiocima... Fuj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, posto smo Narsil i ja dosli do vrlo impresivne cifre kvalitetnih autorskih bendova u Srbiji, mislim da bi trebalo da se jave paceri koji smatraju da je 100-150 RSD "previse za takve bendove"...

 

Nije problem u parama vec u vremenu.

Skoro svaki od nabrojanih bendova sam gledao uzivo, retko koji vise od jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

poznato mi deluje ovaj bend,mislim da sam bio na nekoj njihovoj svirci i ono smorio sam se.ali je bolje nego da sviraju hard rock.to bas ne volim

 

E sad, posto smo Narsil i ja dosli do vrlo impresivne cifre kvalitetnih autorskih bendova u Srbiji, mislim da bi trebalo da se jave paceri koji smatraju da je 100-150 RSD "previse za takve bendove"...

 

pa ako ja platim 150 dinara hocu da cujem nesto novo orginalno.ali nikada ne zelim da dam 150 dinara da bi slusao neki tamo budjavi usrani tribute to metalica,megadeath,mejden ili sta vec.takva sranja ne zelim da cujem,da hocu da cujem obrade ostao bi kuci i slusao muziku.zelim samo autorsku muziku

 

Zanima me koji usrani tezga/tribute bend moze po bilo kom osnovu da stane na crtu bilo kom gore pomenutom bendu? Mozda Ljute Papricice? Neki od "Danguba vikend bendova"? Haha, mislim da mogu samo da se sagnu...

 

neka neko dovedu kemala malovcica i ima da stane svima na crtu kada zapeva "ozeni me babo moj zenom kakve nigde nema"

 

http://www.youtube.com/watch?v=6ILgYDO3NIM&feature=related

 

 

 

Друже, изоставио си још једно 50 бендова који активно раде и јебу маме. Љуте Папричице су дебилан бенд који постоји због цурица. Велика већина таквих бендова постоји због цурица. Право стање ствари у Србији се не може сагледати јер има гомила завађених страна и бендова, гомила људи који не посећују свирке ни оних бендова које као код куће слушају. То су проблеми наше сцене. Бендови пукну кинту, потруде се, издају дискове, али то нема ко да купује. Јбг, прича је испричана сто пута, не вреди се понављати. Али се вреди борити!

 

kakve crne curice to je izgovor,takvi bendovi postoje jer postoje ljudi koji zele da prave takvu muziku,da idu okolo da sviraju takvu muziku,da poziraju na stejdzu da svi vide da su oni fudbaleri,da se ljudi loze da su deo rok bend i mozda i koja kinta moze da se zaradi.ali to je to.mile kitic,ot bend i slicni mogu da se prave jebaci zbog muzike

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cemu sve to vodi? Da se pojavljuju bilmezi koji narucuju pesme, pa chestitke i pozdravi, a od sledece svirke da uleti i neka harmonika? Jadno dame & gospodo...

 

Prosle godine, koncert partibrejkersa u jednom klubu u BG, iz mase stalno dobacuju, sviraj ovu pesmu, te ovu, pa hoce onu...A Cane im kaze - Alo bre seljacine, koji vam je, nije vam ovo svadba da narucujete pesme, ovo je rok koncert bre :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tribute bendovi su potpuno besmisleni, a tribute bendovi u Srbiji taj besmisao podižu na sasvim novi nivo. Nemaju muda da odsviraju bilo šta komplikovanije, a i te nebuloze od pre Hrista koje sviraju-i to nabadaju k'o senilne babe. Čast izuzecima i ljudima koji znaju da sviraju, na njih se ne odnosi ovo za nabadanje, ali i dalje važi da su takvi bendovi suštinski besmisleni. Jebem ti sunce, pa ranije nisi mogao da odeš na bilo kakvu grupnu svirku, a da se ne nađe bar jedna ekipa budaletina koja će da svira Symphony of Destruction. To je bila prava pošast, bre. Ja ne znam da l' je taj narod neko obavestio da ima i drugih bendova i da muzika nije zaustavljena tokom prve polovine devedesetih. O onim zaglavljenim u prvoj polovini 80-ih neću ništa ni da pričam.

"Autorski" bendovi u Srbiji, to je tek posebna priča. Lično ne mogu da nabrojim više od 10 bendova za koje je moguće reći da su koliko-toliko originalni. Ovo ostalo-smuti, pa prospi. Što je najcrnje, samo se drzni da im kažeš nešto negativno u vezi sa njihovom muzikom; uvrediće se k'o da se svi do jednog u bendu zovu Stiven Vilson i iza sebe imaju šesto albuma, od toga 500 u platinastom tiražu, a ovih sto su kompilacije i lajvovi sa Vemblija. A muzika im je zapravo neko impotentno kopiranje nečega što je u originalu odsvirano jako davno i što je već kopirano i plagirano milion puta. Prostije rečeno, golo govno koje čak i ne smrdi. Leb' vas jeb'o pozerski, pa ako niste u stanju da prihvatite i negativnu kritiku, bacite instrumente i idite radite nešto drugo, manje stresno za vaše prejebeno velike ego konstrukcije. Ili napravite originalnu muziku. Treće opcije nema.

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se Sha... To sto si napomenuo za "autorske" bendove ima smisla... Dosta bendova je NAMERNO krenulo da "oponasa" druge bendove posto nikako drugacije nisu mogli da zainteresuju indoktriniranu masu. Primer: Ako napravimo skalu od 1-10 za aranzersko-idejnu kompleksnost, a prosecan slusalac je dvojka na toj skali, zasto bi se bilo ko od autora trudio da predje sa trojke na visi stupanj, kada taj prosecan slusalac ne moze da pojmi razliku izmedju recimo 5 i 8 jer mu je to van mentalnog domasaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@angel of revenge- zasto ti toliko smetaju? sviraju ljudi (neko dobro neko lose), nece\ne znaju\ne mogu da naprave nesto svoje...sto je to toliko strasno,majku mu?

 

i meni smetaju jako,ja bi ih sve tukao usranim motkama.mrzim tribute bendove.volim samo orginalnu muziku

 

 

po vasem misljenju onda beogradska filharmonija treba sama da stvara kompozicije a ne da svira dela velikih kompozitora.

 

 

klasicna muzika i metal su skroz drugacije stvari i zato se drugacije stvari traze

 

Ma ovo je iron maiden generacija,sta ocekivati nego da sviraju tribute,bio sam pre par godina na svirci 202-ke,3 benda su svirala mejdene i metaliku,mene bi bilo sramota.

 

i da jebala ih metalika i mejdeni

 

Tribute bendovi su potpuno besmisleni, a tribute bendovi u Srbiji taj besmisao podižu na sasvim novi nivo. Nemaju muda da odsviraju bilo šta komplikovanije, a i te nebuloze od pre Hrista koje sviraju-i to nabadaju k'o senilne babe. Čast izuzecima i ljudima koji znaju da sviraju, na njih se ne odnosi ovo za nabadanje, ali i dalje važi da su takvi bendovi suštinski besmisleni. Jebem ti sunce, pa ranije nisi mogao da odeš na bilo kakvu grupnu svirku, a da se ne nađe bar jedna ekipa budaletina koja će da svira Symphony of Destruction. To je bila prava pošast, bre. Ja ne znam da l' je taj narod neko obavestio da ima i drugih bendova i da muzika nije zaustavljena tokom prve polovine devedesetih. O onim zaglavljenim u prvoj polovini 80-ih neću ništa ni da pričam.

"Autorski" bendovi u Srbiji, to je tek posebna priča. Lično ne mogu da nabrojim više od 10 bendova za koje je moguće reći da su koliko-toliko originalni. Ovo ostalo-smuti, pa prospi. Što je najcrnje, samo se drzni da im kažeš nešto negativno u vezi sa njihovom muzikom; uvrediće se k'o da se svi do jednog u bendu zovu Stiven Vilson i iza sebe imaju šesto albuma, od toga 500 u platinastom tiražu, a ovih sto su kompilacije i lajvovi sa Vemblija. A muzika im je zapravo neko impotentno kopiranje nečega što je u originalu odsvirano jako davno i što je već kopirano i plagirano milion puta. Prostije rečeno, golo govno koje čak i ne smrdi. Leb' vas jeb'o pozerski, pa ako niste u stanju da prihvatite i negativnu kritiku, bacite instrumente i idite radite nešto drugo, manje stresno za vaše prejebeno velike ego konstrukcije. Ili napravite originalnu muziku. Treće opcije nema.

 

prve put da se slazem sa tvojim postom

 

Cemu sve to vodi? Da se pojavljuju bilmezi koji narucuju pesme, pa chestitke i pozdravi, a od sledece svirke da uleti i neka harmonika? Jadno dame & gospodo...

 

eh ali citav problem je sto nikada ne uleti harmonika.sve se uvek zavrsi na mejdenima i metalici i zato se smorim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ccc, ala se prosraste na ovoj temi... Ne bih da prozivam nikoga pojedinačno, reći ću samo šta ja mislim.

 

Prvo, primećujem da konstantno mešate tribute i cover bendove. Jedno je kada bend radi obrade raznih izvođača, a drugo kada je osnovan da bi svirao pesme isključivo jednog benda, tj. bio tribute tom bendu. "AntiTribute" akcija bi onda bila akcija protiv ovih drugih, a koliko ja vidim, na ovoj temi se konstantno pljuju i ovi prvi.

 

Drugo, ne vidim ništa loše u tome da bend na svirkama izvodi tuđe stvari, čak i ako samo njih izvodi. Iz ugla mene kao posmatrača, naravno da ću se više primiti na neku pesmu koju znam, nego na neku autorsku koju prvi put čujem. Druga bi stvar bila da oni snime neki demo ili album s autorskim pesmama, pa da se te pesme vrte i da ih lako možemo čuti u studijskoj verziji. Onda ih zapamtimo i prepoznamo uživo, što odmah diže atmosferu. Retki su slučajevi da sam se ja na nekoj svirci primio na pesmu koju prethodno nisam čuo u studijskoj verziji. I naravno da me onda baš briga da li je ta i ta obrada koju sviraju izlizana. Ako ja volim pesmu Symphony of Destruction, ili Enter Sandman, ili Fear of the Dark, ja ću svaki put uživati da ih čujem uživo, a primetio sam da kad god idem na svirke, uvek je najjača atmosfera upravo na tim pesmama. Što znači da ih ljudi vole, a onda se i bendu koji ih svira jebe za par hejtera sa yumetala, koji misle suprotno. Naravno da bih ja voleo da od nekog domaćeg benda čujem i neku obradu koja nije izlizana, ali se onda postavlja pitanje koliko će je ljudi znati. Recimo, ja bih jako voleo da neko obradi Angel Dust i da čujem pesmu Mr. Inferno, ali - što bi se neki bend cimao da radi jednu tako zahtevnu pesmu, da bi je svirali samo meni i još šačici ljudi koji slušaju Angel Dust, dok bi ostali stajali na sredini hale, držali ruke u džepovima i buljili kao tele u šarena vrata? Da ne pominjem neke manje poznate, a vrlo kvalitetne bendove, ili neke manje popularne pesme poznatijih bendova.

 

Treće, ako bend nema dovoljno kvalitetnih autorskih stvari, ili ih ima, ali su sve na isti kalup, onda je vrlo poželjno da ubaci i poneku obradu u set listu. Em popravi kvalitet svirke, em digne atmosferu. Svi pričate o originalnosti - ali, odakle vam pravo da izjednačite autorsko i originalno? Ako neki bend pravi bezidejnu muziku, koja se svodi na rip-off nekog drugog benda, onda je bolje da umesto kopije sviraju original, tj. da cepaju obrade tog benda koji kopiraju, umesto svojih rip-off autorskih stvari. Ja iskreno mnogo više volim da čujem Alogiju kako svira Halfordov Resurrection, nego prog smaračine koje prave u novije vreme (Expedition Delta i to). Forever Storm ima kvalitetnih autorskih stvari, ali opet, bez Tornado of Souls, Hallowed Be Thy Name i I Want Out - njihovi nastupi ne bi bili to što jesu.

 

Četvrto, a već načeto pod dva - postavlja se pitanje motivacije benda da pravi kvalitetnu autorsku muziku, ili da svira manje poznate, a kvalitetne obrade. Znamo da se od metal muzike kod nas ne može živeti, da većina bendova svira pre svega iz ljubavi, jer zna da neke veće pare ionako nikad neće videti. Ali, pare su itekako bitne. Da bi on mogao da napravi i uvežba kvalitetnu stvar, treba mu vremena, a vreme ne raste na grani. Da on zarađuje od te muzike, mogao bi da joj se posveti. Ovako mora 8 sati dnevno da radi neki drugi posao da bi preživeo - gde je tu onda slobodno vreme za vežbanje i ozbiljan rad na kvalitetnom materijalu? Ja bih, recimo, jako voleo da neki bend obradi album Operation Mindcrime, ali ono, da ga skine od tona do tona, da ga izvede sa odgovarajućim scenskim nastupom, da angažuje i pevačicu koja bi skinula Pamelu Moor, ali - sve to iziskuje jako puno truda i, ma koliko neko da voli taj album - ne isplati mu se da ga svira, jer bi to vredelo najmanje par hiljada evra po svirci, a kad će to ovde za obradu Queensryche da dobije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sha

 

+1

 

 

 

pre neki dan sam bio na grupnoj svirci u maloj sali u skc-u..tvrde da su svi autorski bendovi..nu metalci,pankeri,alt rokeri,tresheri...

 

momci i devojke,trude se,vidi se da to vole..u redu..ne secam se kako se pojedinacni bendovi nazivaju..

 

ali ljudi,zvuk... U Z A S !!!

 

ne znam da li je tonac spavao ili bendovi svi do jednog imaju loshu opremu ili ne znaju da nameste sami sebi ton...ili je sve zajedno razlog..ne znam..

 

ne mogu vishe da slusam thrash bez dva bas bubnja(ne znam koliko je puta ovo neko ponovio na forumu)

 

kad dodjes na svirku,ponesi svega u rezervi...kablove,zice,trzalice,palice...nemoj da mi sutiras pedale na sred svirke..

 

vokale uopste nisam cuo...

 

poruka glasi: poshtedi te nas amaterstva..

 

dodjoh na svirku da vidim nesto novo,jeftin ulaz,zasto ne otici..

 

i dalje cu ici na ovakve svirke,ali nemojte da kukate sto je sve manje ljudi na zivim svirkama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi su oni zabavljači i, što je pesma poznatija to je bolja atmosfera... što bi se drkali da sviraju pesmu koju troje prisutnih znaju a samo jedan od njih da se primi? a ostali, klinci da se smore... sad, to što su iskusnim slušaocima dosadile jedne te iste stvari je druga stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...