Jump to content

Opasna znanja. Nauka i Mistika.


bezlichni

Recommended Posts

Koja geometrija radi u svemiru dobro je pitanje. Slozicu se sa tim da smatram da u okolini crnih rupa radi hiperbolicka, ali tu ideju prepustam Stivenu Hokingu, ipak, ja nemam dovoljno znanja fizike za te stvari. A, Keplerovi zakoni? Da ih Kepler nije izveo pomocu hiperbolicke, a? :)

 

A sto se tice fenomena UFO...

Ja, licno, verujem da ima zivota van ove planete i da je inteligentan, ali ne znam nikog pouzdanog ko je video NLO.

Znam samo jednog tipa koji misli da je video nesto nalik tome, ali logicno pitanje koje mi je sledilo bilo je:"koliko si popio?" (zato sto ima obicaj da se zalije i istripuje... :pivopije:). Ne znam nikog "pouzdanog"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahahahahahaha!!! Vidim otvorenu mogucnost za dugotrajnu raspravu.

 

 

Ja i ne bas. Sa obzirom da o toj geometriji nit imam pojma, nit me zanima, nit je icim bitna za mene.

Ako planiram da ugradim na kucu tu praktichnu stvar, zvacu te.

 

Kontam ja tvoj stav, kontas ga i ti svaki put kada se pogledas u ogledalo.

 

 

:pivopije:

ego ego samo ego ego djeci treba :muzicar:

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahhhhh... hiperbolicka geometrija...

 

 

 

olimpijski stadion u minhenu:

 

1458264810_654d1f46e9.jpg detalj se vidi i na mom avataru.

 

 

 

prava primena iste u praksi.

 

Jbt, sad izvalih ovaj post, mislim, bez uvrede, ali ZNAS LI TI UOPSTE STA JE HIPERBOLICKA GEOMETRIJA?!!!

Na ovom stadionu caruje EUKLID!!! :rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

south park i uskrsnje zeke imaju veze sa naukom isto koliko i ja sa posumljavanjem meseca :da:

 

Kao i 90 % postova ove teme, gde ljudi pricaju o raznoraznim glupostima. Ujedno moram da se osvrnem na sve Feyd postove na svim temama.

Jel i feyd + ja? Ako jeste da organizujemo orgije. Mozes i ti posto vidim da se ubacas u pricu o ne nauci.

A ima ih jos tu.

 

Pa ko voli nek izvoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jedino sto je opasno jeste mind frame iz kog se posmatranje vrsi.

Ne moze se brada grabuljom cesljati.

 

Nemoguca je apsolutna objektivnost u odnosu subjekt-objekt.

 

Ili:

"It is impossible to know the taste of tea without first drinking it.

 

Studying tea will not help.

Meditating on tea will not help.

Listening to others talk about tea will not help.

Reading sutras about tea will not help.

Smelling the aroma of tea will not help.

Sitting blissfully in samahdi around tea will not help.

Seeking tea in exotic countries will not help.

Having profound insights about tea will not help.

Opening the heart in deep life-changing ways will not help.

Going inside a tea shop will not help.

 

All of these things are mere confusion and delaying tactics.

 

To know the taste of tea you must drink it. There is no other way."

 

Ne moze se videti shuma posmatranjem drveca.

Zato se i standardni model vec uveliko klima.

Filter uvek razbija sliku.

 

I tako ce biti dok god se analiza bude pretpostavljala sintezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

ajde bre ljudi sta zajebevate coveka,u pravu je za neke stvari.samo smatram da ovo nije neka mistika,vec puka pravila.Inace,treba da se napomene da

se napomene da dansnja "nauka" bi bila NISTA bez magijskih tradicija koje su joj prethodile.Savsen primer,najveca zbirka znanja u drevnom svetu biblioteka u Aleksandriji je bila usko povezan sa Eleusinskim posvecnjima i ritualima.Da ne zaboravimo da je u vreme Ptolomejskog Egipta u Aleksandriji,napisan prva knjiga o robotima Automata.Ptolomej je sastavio svoj zemljo-centricni sistem kao objasnjenje strukture sfera u kojima obitavaju bogovi.Zatim ako se dohvatimo umova odgovornih za koncept danasnjih zakona prirode,tu se isticu Rodzer Bekon i Isak Njutn-medju deset najcenjenijih naucnika ikada,a obojica bili alhemicari na pocetku.Onda ako se vratimo na pomenutog Ajnstajna i opstu teoriju relativiteta,on pokusava da pronikne u um boga.Takodje,ako hoces da se bavis mistikom u nauci tu ti je i Sitchin,Velikovsky,Dzentri i projekat ljudskog genoma F.Kolinsa.Vecina ozbiljnih teoretickih fizicara ce se retko izjasniti kao ateisti,vec kao agnostici koji uprkos svoj ovoj tehnici ne mogu da kazu da entitet zvani Bog ne postoji.Cak i mocni ego manijaci kao Segan,Fejnman i Minski su jedva prosiktali kroz zube da su ateisti.Johan Kepler takodje sa svojim zakonima o kretanju pokusavo da objasni bozanstvenu sliku kretanja,je takodje imao boga na umu pri ovome.Takodje da ne zaboravimo svet malog,kvantna mehanik i principi kvantnog sveta se danas sa sve vecim uspehom primenjuju u medicini i psihijatriji.Homeopatija pocinje da se probija kroz redove sekularne medicine i uspostavlja vezu izmedju prirode i duse.Da ne pominjemo da najstariji oblik medicine je indijska ajurveda(stara 5.000 godina)koja je striktno holisticki stvorena i napravljena kao dar deva(hindu andjela).Ako stvarno se interesujes za ovako nesto,zajebi Hokinga-same old shit i nadji knjigu Bila Brajsona-Kratka istorija skoro svega.Preporucujem.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...