Jump to content

Bane


banedeathmetal

Recommended Posts

@ Bruce Bruce:

 

Drago mi je da ti se svidja video clip, hvala na podrsci!

 

@ Administrator, Infest, Nemethor:

 

Dakle da - Marcelo Vasco je samo front cover uradio, dok sav ostali dizajn za BANE (including logo) je uradio Nemethor.

 

@ Dioklecijan:

 

Da. Ovo nisam hteo jos objaviti ali hajde vec kad pitas. Nas novi album "Chaos, Darkness & Emptiness" ce biti izdat i na kaseti preko Baleful Benediction Records (USA) i Satanic Deathcult Productions (Europe). Bice drugaciji artwork nego CD verzija, i takodje ce imati razne bonus pesme na B strani, ali ovo je za sada dovoljno informacija. Vise o tome kada budem imao tacan datum izdavanja + gotov novi omot, itd.

 

@ Download_manager:

 

Veliki pozdrav i za vas! Nadam se da ce biti prilika da se vidimo uskoro kod vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

BANE-Artwork.jpg

 

Moram prvo da pohvalim kover, zbog kojeg sam i krenuo da posvetim paznju bendu. Obzirom da je balkanska ekstremna scena (uz par izuzetaka) ispod prosjeka usled toga sto se bendovi sa nje uglavnom bave reciklazom ideja B kategorije, rijetko se trudim da ispratim neke nove grupe. Al kad sam snimio ovu naslovnicu koja je uradjena profesionalno i sa stilom, morao sam da cekiram o cemu se odje radi :haha: Marcelo Vasco je odlicno odradio posao, jel tajna kolko je uzeo para za ovo?

 

Sto se promo numere tice, bas je dobro odsvirana. Vokal je kako treba da bude, sto se moze rec i za produkciju koja je perfektno uskladjena sa ovakvim tipom muzike. Svaka cast momci, jedva cekam da cujem kompletan album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Morbid God:

 

Hvala puno na lepim recima i na podrsci. Nadam se da ce ti se jednako dopasti i ceo album kada ga budes preslusavao.

 

Sto se tice artwork-a, nije za javnost, jer nije za svakog ista cena, a i predpostavljam da nije svaki artwork iste vrednosti, pa ako te nesto konretno zanima od njegovih radova, slobodno mu pisi na njegovu MySpace stranicu!

 

---

 

RECENZIJA ALBUMA NA SERBIAN METAL PORTAL:

 

http://www.serbian-metal.org/index.php/bane-chaos-darkness-emptiness.html

 

---

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce li biti klasicno CD izdanje il digipack?

Malo ste me zbunili dok ste pricali o artworku pa zato pitam :)

 

Hehe, ma nema problema - sve cemo da resimo. ;)

 

Obican Jewel Case CD je vec izasao, a Digi-Pack izlazi, kako mi sad rekao izdavac, krajem Novembra/pocetkom Decembra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Grobodan:

 

Nije problem naravno! Bas mi je sad stigao omot za kasetu, pravi UG kvlt hehe! Objavicu ovih dana :pivopije:

 

@ Grob Bez Dna:

 

Preko Grom Records-a ti izadje oko 750 dinara valjda da ti stigne na kucnoj adresi, a ako si iz NS-a ili eventualno BG-a, mozemo se naci, tako je malo jeftinije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam album par puta,ekstremni metal album godine a i Bane je trenutno najbolji domaci ekstremni metal bend :) Cuje se dosta uticaja Dissectiona al tako i treba,samo da se pegla! Plague Upon Yourself mi je naj stvar albuma,malo vise mi se istice od ostalih,bilo je tesko odluciti posto su i ostale pesme odlicne skroz! :) Pozdrav Bane,samo da se cepa,puna podrska za daljnji rad i pozdravi mi cecu puno puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisah komentare o bendu na drugom forumu al' daj da i ovde prozborim par reci. Nisam jos nabavio ceo album (uzima se sigurno) ali sam cuo 4 pesme do sada i mogu samo pozitivno da kazem o njima. Maksimalno zrelo realizovano, vrlo kvalitetan BM, nesputan kategoricnim "pravilima" zanra koja su BM-u donela do sada mnogo vise stete nego koristi, po mom rezonu, kao ljubitelja eksperimentalnog BM-a mnogo vise nego "raw"skole. Ono sto mi se takodje svidja je to sto bez obzira na Dissection kao uzor, Bejn nije besramni ripoff, nego je mesavina vise ideja, ne samo iz BM-a, sto pozdravljam, vecine doduse prisutnih vec u nekim radovima stranih bendova ali kvalitetno uklopljenih, sto je verovatno doslo kao prirodna stvar. "Pandemonium" na primer na momente lici na legendarni "Blood Must Be Shed EP" od Zyklon B, a to je valjda preporuka sama po sebi. Pesme su takodje "catchy" - brzo ulaze u uho. Produkciju nije potrebno komentarisati, svako ko se bavi extreme muzikom bi pretpostavljam hteo ovakav stepen produkcijskog kvaliteta.

 

Ono sto mi jeste malo neobicno je donekle donekle mlak prijem benda/albuma u ovdasnjoj metal javnosti (pa ma koliko to bio skroman pojam), izuzev grupe standardnih black metal ljubitelja. Imajuci u vidu efikasnost, brzinu i kvalitet kojim je uradjen dodavsi jos i tome koncerte koji su pokrili i centralnu Evropu, a bend se "tek rodio", covek bi ocekivao da ce barem odredjeno priznanje uslediti kao rezultat podrske jednom od zaista malobrojnih domacih extreme bendova koji su ime Srbije proneli kroz Stari Kontinent, a putem neta i sire.

Nemar, ignorantnost ili zavist... that is a question...

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ chess:

 

Hvala puno na lepim recima! Drago mi je da ti se svidja album u celini, hvala ti jos jednom na iskrenoj podrsci!

 

I hocu, hvala! :) Pozdrav i od nas!

 

Demijurg 4:

 

Hvala, brate. Cenim zaista, i jako mi je drago sto to cujem od tebe. A sto se tice onog drugog dela - "No Comment".

 

Inace cisto da ne brines - ceka te tvoj paket, ne ide nigde! :)

 

_________________________

 

 

8888t.jpg

 

 

UNITED FROM THE OTHER SIDE

GROM Records - zatvaranje sezone 2010.

 

Vece posveceno SVIM culima underground-a!

 

--------------------------------------------------------------

LIVE:

 

SPACE EATER - Thrash Metal (zvanicna promocija albuma!)

www.myspace.com/114812806

-

BANE - Black Metal (zvanicna promocija albuma!)

www.myspace.com/baneband

-

INFEST - Death Thrash Metal

www.myspace.com/infestserbia

-

IN FROM THE COLD - Down-tempo / Metal / Southern Rock

www.myspace.com/iftc

 

--------------------------------------------------------------

 

ART VISUAL PERFORMANCE:

 

MARIA MARGOTH & HYSTERIA - Rise of HORROR!

(Likovi nemih horror filmova medju vama!Artisticki ulaz u neme horror filmove + projekcija starih kultnih dela)

www.myspace.com/mariamargoth

 

--------------------------------------------------------------

 

UNDERGROUND MARKET:

 

GROM Records distro (specijalna godisnja rasprodaja po snizenim cenama!)

-

SECOND METAL HAND (Ogromna ponuda novih/polovnih vinila i CDa svih zanrova!)

-

NOCTURNE magazin (Promotivno/prodajni stand naseg jedinog stampanog Metal casopisa!)

-

SOME KIND OF DISTRO (Underground distribucija zaboravljenih kasetnih izdanja!)

 

--------------------------------------------------------------

METAL NIGHT - AFTER PARTY

 

Non-stop Metal Night do 05h (Black, Death, Thrash, Dark...) by DJ GRIMNESS

 

===========================================================================

 

GROM Records

www.myspace.com/gromrecords

 

AWAKEN Booking

www.myspace.com/awakenbooking666

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto mi jeste malo neobicno je donekle donekle mlak prijem benda/albuma u ovdasnjoj metal javnosti (pa ma koliko to bio skroman pojam), izuzev grupe standardnih black metal ljubitelja. Imajuci u vidu efikasnost, brzinu i kvalitet kojim je uradjen dodavsi jos i tome koncerte koji su pokrili i centralnu Evropu, a bend se "tek rodio", covek bi ocekivao da ce barem odredjeno priznanje uslediti kao rezultat podrske jednom od zaista malobrojnih domacih extreme bendova koji su ime Srbije proneli kroz Stari Kontinent, a putem neta i sire.

Nemar, ignorantnost ili zavist... that is a question...

 

Ovo sto si napisao treba da udje na forum kao glavna tema. Svaka cast za ova izneta misljenja i cinjenice! Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...