Jump to content

Crossover Thrash bendovi


Speed_Dead

Recommended Posts

@Old School

Odakle ti bre taj Excel. Ja bi dupe dao za njega.

I sramota je bre da neznaš šta imaš. Kakva mala nezavisna kuća??!!wallbash.gif

Čitao sam o tome na netu. Taj DVD je napravio basista Excela Shaun Ross i podelio svojim ortacima.

Lepo ti piše na omotu: "Straight form the fingertips of Shaun Ross"

 

Bound for Glory - Behold The Iron Cross, upravo slusam, kida

 

Jel se zezaš?

Pa to su oni rednek nacisti. To je bre sramota violent.gif

Kida njima u glavi!

 

@ excel fan

Jel vidiš da imaš ti još kečeva u rukavu.

The Brood, Hard Fast And Loud, Until the fall, Voetsek i Gun's up nisam slušao tako da ću morati da ih overim.

Od ovog ostalog što si nabrojao, od starih mi je dobra Otra Salida i to baš taj EP ostali albumi su im slabiji. Bloodcum (mladi Salyer) mi se sviđa Hardcore Demo, a ovaj album nije nešto.

Od novih Holier than thou? i Icepick su stvarno zakon, a Deal with it i Ramming speed su pristojni.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se zezaš?

Pa to su oni rednek nacisti. To je bre sramota violent.gif

Kida njima u glavi!

 

 

 

 

 

Muzika je odlicna, e sad je druga stvar sto ti ne volis ili se ne slazes sa stavom koji oni iznose. Ako mi verujes, ja  tek ne podrzavam te naci tripove, ali mi se realno jebe za tekstove, mogu i da pisu na foru 'trla baba lan' i couldn't care less,  muzika uvek na prvom mestu. Sto rece neko sa foruma, mislim da je bio Josif - ja kad bih obracao paznju na tekstove, ne bih slusao 90% grupa koje inace gotivim...tako ti i ja kazem - kad bih toliko cepidlacio oko tekstova, zajebao bih slusanje metala/hc-a/punka i bacio bih se iskljucivo na dzez, a u slobodno vreme bih intezivno citao poeziju...

 

 

Poslusaj prvo (muziku), pa onda sudi   :pivopije:

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Old School

Odakle ti bre taj Excel. Ja bi dupe dao za njega.

I sramota je bre da neznaš šta imaš. Kakva mala nezavisna kuća??!!wallbash.gif

Čitao sam o tome na netu. Taj DVD je napravio basista Excela Shaun Ross i podelio svojim ortacima.

Lepo ti piše na omotu: "Straight form the fingertips of Shaun Ross"

 

Naravno da sam video i pročitao šta piše, ali sam takođe negde na netu pročitao i to da je ovo izdanje, neka bedno smešna izdavačka kuća, objavila negde, ko zna gde. Do njega mi je stvano bilo teško doći i verujem da sam uspeo samo zahvaljujući tome što sam jako često u inostranstvu i što tamo poznajem dosta ljudi iz te fele. Na taj način sam uspeo da dođem do gomile zaista raritetnih stvari, poput ove, koje nisu baš jeftine, ali za muziku sve :zeleni:!!! Vidim da i ti voliš Excel, možda i više nego Excel Fan. Poštujem. Mogu samo da ti kažem da je ovaj DVD odličan ali nijedan od 5 koncerata na njemu nije ni za prineti jednom snimku i koncertu iz 1992 godine. Taj koncert traje oko sat vremena i slika i zvuk su tako dobri da bi ovo moglo da bude i zvanično izdanje. Snimljen je sa dve kamere. Još jedan koncert iz 1991 je jako dobar. Kvalitet mu je bolji nego mnogi koncerti Suicidal Tendenciesa koji su se pojavljivali tokom decedesetih.

Iz tvojih lista najboljih crossover albuma vidim da voliš Crumbsuckers. Oni su i moji totalni favoriti. Imam i njihovih par koncerata. Ne znam da li znaš da su 2006. godine svirali koncert u Njujorku. Imam taj snimak. Bilo je interesantno videti ih nakon toliko godina. Do njihovih starih koncerata je stvarno teško doći. Imam ih smo nekoliko, a najdraži su mi iz 1987. gde Notaro nosi Ride the Lightning majcu :rockdevil:, zatim jedan neposreno pred izlazak albuma Beast On my Back kao i svirka iz 1986. (ovo si verovatno gledao jer to nema ko nije) gde su oni svirali na nekom crossover festivalu zajedno sa Agnostic Front i nekim bezveze bendom R.I.P. (taj R.I.P. uvek preskočim koliko je bez veze). Tu sviraju skoro ceo Life Of Dreams!!! U više intervjua sam čitao da postoje velike šanse da snime novi album. 

Ne znam da li voliš Beowulf, Lethal Aggression (novi album je sjajan), Killing Time...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam ja jedini ovde koji misli da su excel fan, chugachuga i old school ustvari jedna osoba??  :)

sva trojica su se pojavili na forumu u otprilike isto vreme, slushaju potpuno istu muziku (i to 20 i kusur godina) i svi su kolekcionari... suludo, a? :)

 

Ha, ha, ha... Baš sam se slatko nasmejao :pivopije: .  Za ovu dvojicu ne znam da li su jedno ;) (?) ali za sebe znam da nisam deo njih ako oni jesu. :pivopije:.

Živeo prijatelju po muzici :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam ja jedini ovde koji misli da su excel fan, chugachuga i old school ustvari jedna osoba?? icon_smile.gif

sva trojica su se pojavili na forumu u otprilike isto vreme, slushaju potpuno istu muziku (i to 20 i kusur godina) i svi su kolekcionari... suludo, a? icon_smile.gif

 

Ovo je toliko genijalno da sam se smejao bar nekoliko minuta!Koincidencija je tačna ali definitivno nismo isti likovi,ja živim u Beogradu a čuga,čuga u Smederevu!Živeo brate,nisam se davno toliko nasmejao!Ajde se priključi i ti sa nekim predlogom oko bendova!

 

@Old School

Odakle ti bre taj Excel. Ja bi dupe dao za njega.

I sramota je bre da neznaš šta imaš. Kakva mala nezavisna kuća??!!wallbash.gif

Čitao sam o tome na netu. Taj DVD je napravio basista Excela Shaun Ross i podelio svojim ortacima.

Lepo ti piše na omotu: "Straight form the fingertips of Shaun Ross"

 

Naravno da sam video i pročitao šta piše, ali sam takođe negde na netu pročitao i to da je ovo izdanje, neka bedno smešna izdavačka kuća, objavila negde, ko zna gde. Do njega mi je stvano bilo teško doći i verujem da sam uspeo samo zahvaljujući tome što sam jako često u inostranstvu i što tamo poznajem dosta ljudi iz te fele. Na taj način sam uspeo da dođem do gomile zaista raritetnih stvari, poput ove, koje nisu baš jeftine, ali za muziku sve 233.gif!!! Vidim da i ti voliš Excel, možda i više nego Excel Fan. Poštujem. Mogu samo da ti kažem da je ovaj DVD odličan ali nijedan od 5 koncerata na njemu nije ni za prineti jednom snimku i koncertu iz 1992 godine. Taj koncert traje oko sat vremena i slika i zvuk su tako dobri da bi ovo moglo da bude i zvanično izdanje. Snimljen je sa dve kamere. Još jedan koncert iz 1991 je jako dobar. Kvalitet mu je bolji nego mnogi koncerti Suicidal Tendenciesa koji su se pojavljivali tokom decedesetih.

Iz tvojih lista najboljih crossover albuma vidim da voliš Crumbsuckers. Oni su i moji totalni favoriti. Imam i njihovih par koncerata. Ne znam da li znaš da su 2006. godine svirali koncert u Njujorku. Imam taj snimak. Bilo je interesantno videti ih nakon toliko godina. Do njihovih starih koncerata je stvarno teško doći. Imam ih smo nekoliko, a najdraži su mi iz 1987. gde Notaro nosi Ride the Lightning majcu icon_rockdevil.gif, zatim jedan neposreno pred izlazak albuma Beast On my Back kao i svirka iz 1986. (ovo si verovatno gledao jer to nema ko nije) gde su oni svirali na nekom crossover festivalu zajedno sa Agnostic Front i nekim bezveze bendom R.I.P. (taj R.I.P. uvek preskočim koliko je bez veze). Tu sviraju skoro ceo Life Of Dreams!!! U više intervjua sam čitao da postoje velike šanse da snime novi album.

Ne znam da li voliš Beowulf, Lethal Aggression (novi album je sjajan), Killing Time...

 

Još mi nisi odgovorio da li može da se presnimi nešto od tih koncerata koje imaš?Ako treba kinta,reci koliko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam ja nishta novo da ponudim, s obzirom da ste sve shto sam slushao i shto mi se svidja vec nabrojali, a crossover bendove i ne slusham toliko dugo i mnogo.

jedino bih izdvojio noviji bend blunt force trauma, bend felixa griffina (ex-d.r.i.), koji sam vec par puta pominjao, ali vidim da je jako malo ljudi chulo za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam ja nishta novo da ponudim, s obzirom da ste sve shto sam slushao i shto mi se svidja vec nabrojali, a crossover bendove i ne slusham toliko dugo i mnogo.

jedino bih izdvojio noviji bend blunt force trauma, bend felixa griffina (ex-d.r.i.), koji sam vec par puta pominjao, ali vidim da je jako malo ljudi chulo za njega.

Hvala u svakom slučaju,još jednom da se vratim na onu tvoju konstataciju!TO JE GENIJALNO,ulepšao si mi veče!U svakom slučaju,veoma je čudno da smo sva trojica pasionirani ljubitelji i poznavaoci ove vrste muzike,koju tako mali broj sluša u zemlji Srbiji!Vidim ti si dosta mlađi od mene ali nikad nije kasno da se krene sa pravom muzikom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja priznajem da sam paranoidni šizofrenik i nolajfer koji se prepucava sam sa sobom kilometarskim postovima o muzici koju niko drugi ne sluša koristeći svoja tri nika od kojih se ne zna koji je gluplji.

 

u retkim trenutcima bistrog uma stidim se :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja priznajem da sam paranoidni šizofrenik i nolajfer koji se prepucava sam sa sobom kilometarskim postovima o muzici koju niko drugi ne sluša koristeći svoja tri nika od kojih se ne zna koji je gluplji.

 

u retkim trenutcima bistrog uma stidim se  :redface:

 

Drugim rečima ti si dvostruka (a nekada i trostruka ličnost) nešto kao Dr. Jackil & Mr. Hide :twisted:. Ne reče mi da li voliš Beowulf, Letahl Aggression, Killing Time...

Ne znam da li si slušao novi Swashbuckle (bend iz Nju Džersija koji svira crossover/thrash a oblače se kao gusari :rockdevil:) Nisu dobri kao old school ekipa (naravno) ali su prilično zabavni... imaju dva albuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

izlazi iz moje glave i prestani da me maltretiraš. :udri:

pitaš me pitanja na koja već znaš odgovore. 

mi smo jedna osoba!

jeste volim beowulf prva dva a ostali su sranje i lethal aggression stari i novi, a pogotovu killing time oba.

Swashbuckle "PIRAT METAL" :rockdevil: novi album ubiva sudiju falkonea sa tonu dinamita

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

izlazi iz moje glave i prestani da me maltretiraš.  :udri:

pitaš me pitanja na koja već znaš odgovore. 

mi smo jedna osoba!

jeste volim beowulf prva dva a ostali su sranje i lethal aggression stari i novi, a pogotovu killing time oba.

Swashbuckle "PIRAT METAL"  :rockdevil: novi album ubiva sudiju falkonea sa tonu dinamita

 

Hej Mr. Jackil ovde tvoj Mr. Hide. Nedam ti mira. Gonim te i po noći i po danu :twisted:.

Pogledaj spot od Swashbuckle za numeru Cruise Ship Terror. Boljeg nema. Slatko sam se smejao. Mnogi nemački bendovi će poludeti od zavisti. Genijalno je. 

Slažem se da su samo prvi albumi Beowulfa dobri. Ono kasnije je bezvezarija. Ne znam da li si imao priliku da pogledaš neki njihov live nastup. U kasnijem periodu mnogo su interesantniji live nego studijski. Velika je nepravda sto je vecina njihovih live snimaka iz perioda osamdesetih prilično loša. Sem jednog sjajnog snimka nastupa na nekom festivalu iz 1987.  svi ostali snimci su isključivo za strasne fanove (a tada su imali najbolje stvari :frown: ). Kao za k.... gomila sjajnih snimaka je urađena tokom devedesetih kada je malo ko znao da oni još postoje. Često pogledam jedan live nastup iz Belgije iz 1995. Neko je snimio koncert iz "prvog reda". Pevač im je genijalac.

Novi Lethal Aggression je sjajan. Oni su super povratnici! Pokušaj da nabaviš, ako nemaš, prvi album Life is Hard... reizdanje iz 2007. Na njemu imaš 43 pesme :muzicar:. Na žalost oni su se jako rano razišli tako da je skoro nemoguće naći bilo kakav pristojan live snimak. Killing Time su odlični. Debeli pevač je zakon. Kako godine prolaze sve je deblji

:rolleyes: 

izlazi iz moje glave i prestani da me maltretiraš.  :udri:

pitaš me pitanja na koja već znaš odgovore. 

mi smo jedna osoba!

jeste volim beowulf prva dva a ostali su sranje i lethal aggression stari i novi, a pogotovu killing time oba.

Swashbuckle "PIRAT METAL"  :rockdevil: novi album ubiva sudiju falkonea sa tonu dinamita

 

Hej Mr. Jackil ovde tvoj Mr. Hide. Nedam ti mira. Gonim te i po noći i po danu :twisted:.

Pogledaj spot od Swashbuckle za numeru Cruise Ship Terror. Boljeg nema. Slatko sam se smejao. Mnogi nemački bendovi će poludeti od zavisti. Genijalno je. 

Slažem se da su samo prvi albumi Beowulfa dobri. Ono kasnije je bezvezarija. Ne znam da li si imao priliku da pogledaš neki njihov live nastup. U kasnijem periodu mnogo su interesantniji live nego studijski. Velika je nepravda sto je vecina njihovih live snimaka iz perioda osamdesetih prilično loša. Sem jednog sjajnog snimka nastupa na nekom festivalu iz 1987.  svi ostali snimci su isključivo za strasne fanove (a tada su imali najbolje stvari :frown: ). Kao za k.... gomila sjajnih snimaka je urađena tokom devedesetih kada je malo ko znao da oni još postoje. Često pogledam jedan live nastup iz Belgije iz 1995. Neko je snimio koncert iz "prvog reda". Pevač im je genijalac.

Novi Lethal Aggression je sjajan. Oni su super povratnici! Pokušaj da nabaviš, ako nemaš, prvi album Life is Hard... reizdanje iz 2007. Na njemu imaš 43 pesme :muzicar:. Na žalost oni su se jako rano razišli tako da je skoro nemoguće naći bilo kakav pristojan live snimak. Killing Time su odlični. Debeli pevač je zakon. Kako godine prolaze sve je deblji :rolleyes:.  Ne znam da li znaš ali oni su ove godine jako aktivni. Imali su gomile koncerata i zahvaljujući uznapredovaloj tehnici svi snimci koje sam nabavio su sjajni!. Burning Fight festival i live iz Chicaga su zakon.

Ne znam Dr. Jackil da li više voliš Cro-Mags gde peva Harli ili Džosef? Oko ovoga su se uvek "lomila koplja"!

Nedam ti mira... :udri::udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ovo je toliko genijalno da sam se smejao bar nekoliko minuta!Koincidencija je tačna ali definitivno nismo isti likovi,ja živim u Beogradu a čuga,čuga u Smederevu!Živeo brate,nisam se davno toliko nasmejao!Ajde se priključi i ti sa nekim predlogom oko bendova!

 

Još mi nisi odgovorio da li može da se presnimi nešto od tih koncerata koje imaš?Ako treba kinta,reci koliko!

 

Izvini što ti nisam ranije odgovorio ali napisao si mi odgovor nekako stidljivo u jednoj rečenici tako da sam ga jedva i video ;) . Ja principijalno ne presnimavam muziku za kintu iz jednog jednostavnog razloga. Mislim da to što neko ima novca ne znači da sa njime može sve da kupi. Radije razmenjujem muziku sa ljudima kojima muzika znači koliko i meni. Po meni ovo je mnogo iskreniji i prisniji oblik "komunikacije". Zatim, mislim da ćeš se složiti sa mnom kao kolekcionar, da mnogi ljudi, iako imaju novca ne zaslužuju da imaju i čuju neke raritetne stvari jer one njima ništa suštinski ne znače. To im je tog trenutka hir, a ubrzo nakon toga pojavi se nešto drugo i oni zaborave preko noći u šta su se zaklinjali pre godinu dana ili manje :confused:. Znao sam gomilu likova koji su početkom i tokom devedesetih počeli da slušaju Nirvanu, Alice In Chains ili neki primitivni hard core itd. Majce Kreatora i Deatha su skinuli i obukli Soundgarden ili Slapshot. Od njih svih retko ko sad prati muziku.  Zato recimo više volim The Accused od Agnostic Front. The Accused su uvek bili dosledni za razliku od Agnostica koji su menjali stil svirke shodno popularnosti thrash metal muzike. Takođe mislim da neke stvari nemaju cenu. Recimo, koliko bi ti nekome uzeo za snimak koncerta Ludichrista iz 1987. godine. koga si na jedvite jade nabavio? Koncert traje oko 45 minuta na njemu su stvari uglavnom sa Immaculate Deception, a neke od njih su sa drugačijim tekstom i malo drugačije odsvirane nego na albumu (kao na demo snimcima ako si ih slušao). Zbog svih ovih razloga više volim razmenu sa ozbiljnim fanovima, a pravi fanovi se odmah prepoznaju :meshuggah:. Jedini problem je taj što i ja, kao i Čuga,Čuga Smederevac, nisam iz Beograda. Ja sam iz Pančeva što generalno nije daleko ali jeste ako po ceo dan radiš ili si na putu po inostranstvu, zatim porodica itd. Videćeš i sam kada dođeš u neke zrele godine ili "srednje doba" kako ga inače zovu.  :ph34r:. (bio sam slobodan da zaključim da sam stariji od tebe ali to ti zasigurno ne smeta). Ja sam inače sasvim slučajno zalutao na ovaj forum (generalno ih ne volim) ali kada sam video opštu debatu o thrashu i crossoveru nisam mogao da odolim :rolleyes:.  Smislićemo nešto svakako, samo da izađem iz vanserijske gužve u kojoj sam trenutno i u kojoj ću biti još neko vreme ali ne predugo. Nadam se da i ti imaš nešto što bi mene interesovalo. Pa kad budem dolazio u Beograd na neki cert... Ne znam da li voliš čist thrash metal ili samo crossover? I toga imam koliko hoćeš... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vishe volim harlijev glas jer se za razliku od dzozefa sve razume, ali su mi pesme gde dzozef peva, tj. one sa quarrel-a, legendarnije. chisti klasici.

mada opet, nemam izrazitog favorita, shto se albuma tiche, prva 3 albuma su genijalna, svaki na svoj nachin.

 

Ja isto više volim Harlija. Mogu da kažem da ga mnogo više volim nego Džozefa. Drugi album je top album. Treći takođe, mada ni poslednji nije loš. Prvi album je po meni prosek. Postao je popularan tek sredinom devedesetih i to više nego što treba jer su se tada napaljeni fanovi old school hard corea hvatali za sve što je old school i bez obzira kolika mu je stvarna vrednost dizali ga u zvezde. Ja sam recimo totalno razočaran u njihovo oficijalno DVD izdanje na kome su oni hteli da pokažu da su oni samo hard core i ništa više, kao da niko na ovoj kugli zemaljskoj nije slušao Best Wishes i Alpha Omega koji sa true hard coreom nemaju skoro nikakve veze (to su im najbolji albumi ujedno :pivopije: ). Na sreću postoje i drugi nezvanični live snimci. Oni na kojima samo Harli peva su bolji i imaju manje preseravanja između pesama. Na žalost više je onih na kojima je Džosef glavni i novijeg su datuma pa je i snimak logično bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se prvo svideo best wishes, pa alpha-omega, a tek na kraju the age of quarrel jer kad sam pochinjao da ih slusham josh nisam bio u tim hc vodami. pocheli su da me zanimaju zbog tog crossover thrash fazona sa drugog i treceg albuma, a kasnije sam i prvi svario.

revenge nisam puno ni slushao, nije mi neshto zanimljiv.

Edited by SkullKrusheR

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se prvo svideo best wishes, pa alpha-omega, a tek na kraju the age of quarrel jer kad sam pochinjao da ih slusham josh nisam bio u tim hc vodami. pocheli su da me zanimaju zbog tog crossover thrash fazona sa drugog i treceg albuma, a kasnije sam i prvi svario.

revenge nisam puno ni slushao, nije mi neshto zanimljiv.

 

Dobar je! Preslušaj ga ponovo. Daleko je slabiji od Wishes i Omege ali je dobar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

U poslednje dve godine mnogo je bendove iz novog talasa thrash metala ponelo ovaj epitet,

Da li zbog stvarnog stanja stvari, da li zbog toga da zvuce svezije i drugacije od obicnih thrash ili speed bendova.

 

Da li je thrash/black crossover i ako jeste zasto se onda tako ne nzaiva? D ali je thrash/death crossover, black/death takodje? itd

 

Bilo bi cool da ljudi ovde n aprimeru nekog, ili nekih bendova prepoznaju koji su to elementi krosovera kod najvecih ovakvih bendova pa i kod underground...

 

 

Moj primer,

 

MUNICIPAL WASTE, fora je sto je ovaj bend opste prihvacen i vrlo je popularan i u metal i u core krugovima,

Cesto se pominje kako su oni odradili nesto originalno. bend je stvarno dobar ali sam po sebi nije uradio nista sto vec niej postojalo, ali je ukombinovao

elemente razlicitih tradicija:

 

jak uticaj americke skole Slejera, S.O.D, Nuklear asolta, Metalike,+ Sabbata(Engleska), sodom, kreator, tankard (Nemacka) itd

jos vazniji uticak Americke skole Oldschool HC-a Blek fleg, D.R.I, Sperm brds, 7 sekunds, milion ded kaps, gorila giskits*a, itd

 

E sad, vecini maldjih metalaca ali i verujem nekolicini korovaca danas su slabo poznati Hc bendovi koji

su pre 20 i vise godina bili underground ali u svoje vreme prilicno uticajni,

Pa mi se cini da iz toga proistice fascinacija zvukom M.W.

 

ja bi nazvao ono sto danas radi M.W. mnogo pre krosoverom izmedju oldschool metala i Hard kora, nego necim novim, tj nekim novim thrashom.

Zahvaljujuci ranim crossover bendovima javljaju se ovakvi uspesni hibridi.

 

Dajte vase misljenje i primere bas me interesuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...