Jump to content

Meshuggah


azal

Recommended Posts

mozda jesam icon_smile.gif

 

ali cinjenica da je meshuggah vrh vrhova sto se tice kompozicije...to sto tvoj mozak ne razmislja na taj nacim je nebitno....

 

zato ljudi pisu diplomske radove o Future Breed Machine-u.

zato je moj proffessor muzike koji je zavrsio doktorat u berlinu bio na koncertu u New Yorku kad sam ih gledao.

 

da ne pricam o jens Johanssonu koji je bio pored shanka i rekao mi je da su mu omiljeni bend.

 

tu su jos

 

Nei Kernon (mozda najbolje metal producent all time..ima cak nekoliko grammy-a)

 

i gomilu najboljih metal muzicara koji pricaju da im je meshuggah najbolje bend na svetu (danny carrey pola deftones-a, ceo nevermore, ceo spiral architect...itd itd)

 

to su cinjenice starac....Meshuggah je vrh vrhova....music of the future.

 

take it or leave it.

 

musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

zezam se jebote!!

 

i znam za jebeni intervju, i znam da momci iz opeth-a obožavaju mešugu.. i da te podsetim, ovo je, čini mi se, treći put da mi to govoriš..

 

ozbiljno, veoma cenim njihovu muziku.. i pratim ih već dosta dugo, i volim da ih slušam, samo te malo jebuckam, jer znam da si osetljiv na njih.. haha

ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pricali smo o tome hiljadu puta, but then again...

 

 

prvo: jebao te taj tvoj profesor icon_smile.gif znas li koliko si ga puta pomenuo? icon_smile.gif

 

to sta ko misli o njima me ne zanima, tako da mi njihov znacaj nemoj opravdavati time sto ih slusa ovaj ili onaj. to ti je valjda jasno, nikada ne komentarisi jedan bend tako sto ces spustati druge ili mi pricati kako su pera, laza i mika rekli to i to. nista me od toga ne zanima. reign in blood ti dosta govori. znas li koji sve muzicari pricaju kako je to najbolji album svih vremena? mnogo poznatiji od tih tvojih, a ti kupi novi bv ako mi ne verujes. (reklama) znam da je nekome jedini nacin da opise neki bend tako sto ce ispljuvati neki drugi, ali to je potpuni amaterizam i meshuggah gotovo uvek sluzi za tu priliku.

 

take it or leave it - ja sam doneo izbor odavno, mnogo pre nego sto mislis, no, to me ne sprecava da iznesem svoje misljenje o bendu. a ono je sadrzano u toj gornjoj recenici. nisam nikada rekao nesto lose za njih, ali cim se bilo kome od vas tako ucini, odmah krenu neke uvrede. to kako moj mozak funkcionise stvarno nema veze sa tim jer nisu oni kadri da zadju u tu njegovu sferu koju ne mogu da jos uvek koristim icon_smile.gif . sta, ako nisam muzicar, ne mogu da ih skontam? jebem ti takav bend onda. postujem ih i to je to. emotivno su mi nula. i to je, takodje, to. melodije su mi nikakve. e, to je vec to. nemam nikakav problem sa njima u smislu da cu sada namerno da kenjam kako su glupost, kad i sam znam da nije tako. od svega mi jedino smetaju komentari tipa "to su meshuggah svirali u obdanistu" i uopste to sto se meshuggah koristi da bi se spustio neki drugi bend, pa makar i ti bendovi nemali nikakve dodirne tacke, makar bili i ultra melodicni (sto je za meshuggu misaona imenica, no, ajde mi malo pricajte kako ja ne razumem te melodije) ali, eto, lepo je doziveti erekciju pa ih pomenuti bilo kad. zbog toga pocinju da mi se gade... u poslednjih godinu dana sam mi postali potpuno ljigavi jer ne moze da se povede nijedna rasprava a da oni (uglavnom neopravdano i u nedostatku drugih argumenata) ne uskoce. znas kako, ova tema sve vise pocinje da podseca na onu alogijinu, a vi samo nastavite. ti si mod ovde, mozete ovako do narednog milenijuma.

 

music of the future? give me a fuckin` break pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha

 

 

ma kul je to sto ih ti ne volis.... ali kad kod hoces da kazes da ti se ne svidja, ti kazes kako nema svrha to sto sviraju...nema melodije, nema emocije...a ko si ti da odlucis dali oni osecaju nesto kad sviraju to.

 

ja osecam nesto sigurno.

 

a ako nema neke catchy sing-songy melodije, nije dobra pesma?

 

brachala...

 

sto kazu maudlin of the Bunar

 

"creation isn't beautifull, you inspire the ugliest things"

 

 

dajem ti ovaj lik....pa ti prouci.

 

analysis

Share this post


Link to post
Share on other sites

emotivno su mi nula. melodije su mi nikakve

 

 

jasno? nisam pominjao njihove i tvoje emocije.

 

i opet vredjas. slusam sigurno vise muzike koja nije catchy od tebe. hoces da se kladis? kada sam rekao da pesma nije dobra ako nije catchy? nemoj tako...

 

opet ti sa tvojim dokumentima...

 

one more thing - u poslednje vreme je naglo porastao broj njihovih fanova u ovoj lepoj zemlji, a 96. ja nisam mogao da prodam destroy, erase, improve ni za 10 maraka. simptomaticno, zar ne?

 

 

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je vec druga prica... cisto moje zapazanje... meshuggah je dobro poznat bend koji je bio dostupan svima (bendovi sa nuclear blast etikete su ovde bili potpuno nalazljivi). taj isti nuclear blast je delio free cedeje kad neko naruci iz kataloga u vrednosti od preko 200 marona. tako se desilo da dobijem 3 destroy erase improvea, njihov verovatno najbolji album, u roku od par meseci (vi pitajte marcusa sto ga je delio sakom i kapom icon_smile.gif ) koje nisam mogao da prodam ni za najmanje pare godinama, pa ni da poklonim! sada kada udjete u kst npr. i kad pocne meshuggah svi podivljaju. moje indicije su vezane za iskrenost ljudi koji ih ovde slusaju (cast izuzecima koji ih stvarno prate i vole, vi znate ko ste evotigana.gif ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ovo nigde ne vodi.

 

 

sta pricati sa covekom koji kaze da je jazz buka.

 

na svim univerzitetima muzickim Duke Ellington isto vazan koliko i Bach...a kent kaze da je buka i narkomanija...i kraj...

 

kakve veze ima sto ih sad ljudi slusaju.

 

a u americi? niko ih ne slusa...pa odu na ozzfest i Nothing se pojavi na billboardu..to je lose?

 

moj ortak matija...koji voli meshuggu koliko i ja....kad sam ka upoznao 98..ja sam nosio chasophere dux...a on samo prica kako cita o njima u modern drummeru...i na netu a ne moze nigde da nadje diskove...i ja sam morao da mu narezem... a zaludjen je kao ja i ti sto se tice muzik.

 

to nije moglo da se nadje ovde...i ako si ti imao...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sere matija ko trudna foka... meshuggu si uvek imao da nadjes kod skca, to garantujem icon_da.gif i mnogi su ovde znali za njih, samo ih niko nije voleo.

 

i sad si vec preterao. u sali sam citirao tony wilsona: "jazz is the last refuge for the untalented" i to uvek cinim iz ciste zajebancije. nikada nisam rekao da "je buka i narkomanija". ne znam s kim si me sada pomesao. hoces da kazes da nisam kompententan da s tobom raspravljam o meshuggi? izvini, bracala, od tebe sam svakako vise kvalitetne mjuze slusao. and i mean it icon_da.gif nego ti lepo nesto sam objasni bez tvojih profesora, sajtova, doktora i poznatih muzicara, a i bez prepotentnih izraza kako moj mozak ne funkcionise na ovakav ili onakav nacin i raznih lazi koje mi demagoski podmeces u nedostatku argumenata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u stvari, ne moras... mozda onda cujem da sam napljuvao i indie rock ili progressive rock, pa ispadne da nisam kompententan da uopste razglabam o mjuzi icon_smile.gif mnogo seres - i sam znas sta slusam i koliko, ali tvoji simptomi su da kad neko ne deli tvoje misljenje po pitanju meshugge pocinjes da ga nipodastavas, makar se sluzio i lazima. to nije lepo, barem zbog toga sto sam rekao da ih cenim i to dosta. ko je jos slusao onaj treseraj od contradictions collapse jos `93. icon_biggrin.gif no, razumem te, i sam se strecam kad neko napada bendove koje bas volim... katatoniju, novembre, pa cak i the cure, queen, radiohead ili pulp. mada ja cak ne bih rekao ni da sam napao ove umeacane (ajd jos 3 benda iz tog malog grada??)

 

zato ti i oprastam sto igras prljavo, ali cu jos mnogo puta da te iznerviram za njih, sve dok ne prestanes da toliko potcenjujes druge bendove na njihov racun pivopije.gifbiggreens.gifpivopije.gif

 

no, da zavrsim sa jednim finim spamom... ima neko ovo?

 

Bass Communion - 'Ghosts On Magnetic Tape'

 

 

Ghosts on Magnetic Tape is the audio equivalent of an Edgar Allen Poe compendium, ranging from the darkly beautiful to stark bleakness. The compositions soundtrack a narrative comprised of layered effects and instrumental samples that float atop tidal waves of bass, ebbing and flowing between troubled waters and molten lava.

 

 

Bass Communion is a project by the prolific Steven Wilson, member of alt-indie rock band Porcupine Tree and the ambient-atmospheric project, No Man. Ghosts on Magnetic Tape is inspired by scientist Konstantin Raudive’s famous attempts to communicate with the dead and subsequently capture his efforts on magnetic tape.

 

 

Each of the five pieces showcases a particular sound that stands out against the enshrouding atmospheric wash. The first features solitary piano notes against dense bass reverberations, followed by a pre-recorded tin-like orchestral score likely culled from an old 78. The effect is eerie, conjuring specters of yesteryear, aptly setting the tone for what follows, when a mournful, opera singer laments amidst haunting effects. These first two pieces, while spooky, retain a certain, personable charm.

 

 

The subsequent pieces are unsettling, bleak, more apt for the likes of Lovecraft. The bass engulfs and consumes with voracious appetite, easily distorting lesser speakers. Through these powerful rumblings emerge the shrieks of occult creatures and parched creaking bone. The accompanying tones resemble a desolate dirge of woodwinds and brass.

 

 

A striking characteristic of Ghosts on Magnetic Tape is the crackle and hiss of analogue limitation, exemplified in the recurrent use of music from 78's. Rather than dirty the sound, the cracklings add a warm and charming dimension, further emphasized by the seamlessness of the work. Ghosts... is ideally suited for a silent listening environment, because this piece can be delicate as it is powerful.

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

jazzy, mracno, ambijentalno, lepo, spooky, sjebano.

 

ima do jaja delova kada se skroz opustim (slusam na sluske u mracnoj sobi, situacija od sinoc), odjednom se sve utisa i cujes neke zvukove... ne znam kako bih drugacije rekao.

i da se jebes, moras da se okrenes oko sebe, paranoja jbt.

 

donecu obadva albuma (koliko ja imam, ti vidi jel ima jos nesto pa potrazi ili meni reci)

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...