Jump to content

Decibel's Top 100 of the decade


azal

Recommended Posts

ma naravno da se slihtaju relapsu i ekipi sa listom,to je jasno,ali sa obzirom ko i kako je sastavljena odlicna je jer su manje-vise sve stvarno bitne bendove dve'iljaditih za ovu klincadiju nabrojali,ne k'o nama rogosici da trpaju glavu sa alogijama i njihovim malezijskim UG bendovima na kilo.

 

svi se mogu i sa debelim pravom bunit' evo ja prvi zato sto nema imolejsna i thorns nije prvi ali nije toliko lose.

 

imolejsna nema. :no:

 

neko rece nema tdm-a na listi ima decapitated ali pri kraju,ali ima.

 

imolejsna nema. :no:

 

thorns nije prvi. :no:

 

nema imolejsna. :no:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izostavili su Cynic - Traced in Air, maudlin of the Well - Bath, Martyr - Feeding The Abscess, Shining - Halmstad ...to je prvo sto mi pada na pamet trenutno,verovatno ima jos mnogo stvari kojih ne mogu trenutno da se setim. I da,preteruju sa Converge i Isis. Progresivu da ne spominjem posto vidim da je ni nema na listi.

da jbt , mudlin-a ladno nema bruka!

 

OL-Mabool fali...Subterranean Masquerade isto

 

Mogli su bar jedan prog album staviti. Neki PoS recimo.

 

I ova godisnja lista je katastrofa. Napalm Death 4. Mastodon 17. ??

haha, ladno su Mabool izostavili, pa mislim da je to bio jedan od top 5 albuma 2004-te, a i PoS je sramota sto je izostavljen

 

nznm meni novi napalm dobar skroz

 

Svaki top 2009 bez Secrets of the moon, Anaal nakurac, Candlemass i Amorphis je neozbiljan :twisted:

I sta vam svima smeta Napalm, odlican je album.

apsolutno se slazem.

 

pogotovo sto mi je Anaal mozda najbolji ekstrmni metal bend trenutno, i to bez trunke dvoumljenja :da:, sramota da su ga izostavili

 

ne svidja mi se ovogodisnja lista uopste, jedino sto mi je kul je sto su Baroness visoko, posto Blue record ima tendenciju da zajebe posednji Matodon(kod mene bar), mada ne mogu jos da se izlecem, postom sam Crack obrnuo 15ak puta, a Blue samo 4-5

 

 

mada Magrudergrind je super sto je pri vrhu, ali Obscura ispred Mastodona wtf? nisu normalni definitvno

 

 

edit: i za ovu top 100 listu kad smo kod technikal metala, Behold...The Arctopus je izostavljen i Dyshrithmia, a stavili su Psyopus. nije da mi je Psyopus lesh bend , smao ima mnogo znacajnijih bednova od njih

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovakve liste su uvek nezahvalne. Onaj Red Chord mi nikako nije jasan sta ce na listi, ali drago mi je da je tu Cobalt, Nachtmystium i prilichno visoko Enslaved i Agalloch. Fali tu josh podosta, npr. prva dva albuma jesu super ali na vrhu liste..... Gojira je mogla mnogo vishe , fali Bath on je iz 2001e, Anaal je mogao bilo koj drugi osim tog koji stoji. I fali josh tu dosta prog metala.

 

Inache Weakling je odlichan album, ali svi albumi koji su nastali kasnije inspirisani njim su mnogo bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je godina pri kraju, zasto mi ne bi postovali neke svoje favorite u 2009.godini? Jebes Decibel i do sad se zivelo bez njih.

Ne mislim da je lista losa, nego previse je tu bendova i razlicitih ukusa i svako bi nesto da doda i oduzme.

Edited by englis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tema na Opštoj metal diskusiji, doduše samo za metal albume, al' sam ja ostavio listu sa svim top albumima iz ove godine. Mada, možemo i ovde, š'a znam.

 

Ok, kad vec ima tamo da ne pravimo i ovde...

Edited by englis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte mi nije jasno prisustvo poslednjeg Slayer-a na listi, pa makar bio i na stotom mestu. Album je sranje. A izostavili su Orphaned Land-Mabool, jedan od naprogresivnijih metal albuma u poslednjih X godina. Čini mi se da nema ni ARK-ovog Burn The Sun-a, koji po mnogim parametrima šije dobar deo izdanja sa ove liste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Alva.Mater.Ceten.Tanan

Taj lik sto je sklapao listu je verovatno slusao Slayer od malena pa je resio da ubaci njega iz sentimentalne vrednosti prema bendu.

 

Tenkre.

 

A nisu ni *Shels ubacili ....

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj lik sto je sklapao listu je verovatno slusao Slayer od malena pa je resio da ubaci njega iz sentimentalne vrednosti prema bendu.

 

Tenkre.

 

A nisu ni *Shels ubacili ....

 

Da...mene generalno nervira taj "u-svetinju-se-ne-dira" stav, koji muzički mediji, naročito američki, imaju. Snimio si (ili snimaš) loše albume, ponavljaš se, živiš na staroj slavi-ajd' ćao. Možeš da budeš Kerry King do sutra ako hoćeš, ko te jebe ako već 15 godina snimaš iste pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Opeth - Blackwater Park

5. Mastodon - Remission

6. Katatonia - Last Fair Deal Gone Down

7. Queens of the Stone Age - Songs for the Deaf

24. Mare - Mare

28. Dimmu Borgir - Death Cult Armageddon

29. The Dillinger Escape Plan - Miss Machine

31. Mastodon - Leviathan

37. Killswitch Engage - Alive or Just Breathing

42. Opeth - Ghost Reveries

48. Mastodon - Blood Mountain

50. The Dillinger Escape Plan - Ire Works

78. System of a Down - Toxicity

82. Gojira - From Mars to Sirius

86. Killswitch Engage - The End of Heartache

87. Psyopus - Ideas of Reference

96. In Flames - Clayman

 

Dobro. Glupa lista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...