Jump to content

Map Of Metal


LazaGNR

Recommended Posts

Malteze

 

Autori jednog od najboljeg albuma svih vremena, Count Your Blessings. :rockdevil: Mogu reći da posle otkrića tog albuma ništa novo spektakularno nisam pronašao za slušanje. Bilo je dobrih bendova koje sam izvadio iz naftalina, Reactor na primer, kao i par imena iz NWOTHM scene, ali ništa tako eksplozivno kao Malteze. Jedan od mnogih američkih bendova koji su bljesnuli jednim albumom i raspali se, dok neki daleko slabiji neopravdano stiču popularnost i traju po 20 i više godina.

 

Jedino mi nije jasno zašto ukus Groba i azala, kojima se sviđa Manilla Road i Slough Feg, ima prednost nad mojim ukusom, kome su zanimljiviji Obsession i Malteze. :confused: Možda zato što njihov ukus deli više ljudi? Zanimljivo, onda bi oni koji slučaju komercijalne bendove trebalo da budu u najvećoj prednosti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i na Accept i na Warlock bacaju worship mnogi, a baš je važno mišljenje Darkthrone u ovom slučaju. za Manilla Road mogu samo da kažem da su meni barem jako dosadan bend. Sviraju neki "epic" heavy, sve jedno te isto, bez zanimljivih melodija i rifova koji mogu da me pokrenu i sa krajnje klišeiziranim i gej tekstovima. Kad slušam Obsession ili Malteze, nikad mi nije dosadno, a to su po svoj prilici mnogo više underground bendovi od Manilla Road.

 

Dobar je Malteze a i Barbara je bila dobra, nekada...

 

Bejase i Surgical Steel, Teacher's Pett, Liege Lord, Medieval Steel...

A Manilla Road je malo izvikan, mada Flaming Metal Systems je nezaobilazna. Malo su preterali sa epic elementima (barem meni) ali jbg, izgleda da kod Grka najbolje prolaze.

Edited by Zlatko

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam bio u americi bio je neki CD show svakih mesec dana na jednoj kultnoj lokaciji i Dennis is Sentinel Steela je prodavao diskove tamo, i to je bilo mesto gde sam kupovao kult prog i power albume dosta dugo, i tako svaki put kad hocu da kupi neki prog novi ovaj mora da me truje sa nekim legend makerom i gothic knights da me ubedi da kupim, pa sam zato alergican na sve te njegove bendova pa ih nisam nikad ni preslusao kako treba. mada mislim da sam manillu uzeo od njega za jeftino i prodao za vece pare na ebay-u. isto sa onim prvim hard rock virgin steele albumom sa nekom ruzom na omotu, tad si mogao da napises "rare" na bilo sto i da dobijes 30 dolara na ebayu iako si kupio u used binu za 3 :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Um jedna stvar mi je pala na pamet, zbog cega su mozda ovako govnjivo klasifikovali mapu... Upotreba pesama ovih poznatijih bendova nije uopste jeftina... Jos ako je neki hit. Sto znaci, da su oni kupovali licence za koriscenje od bendova koji manje traze, a imaju nekih veza sa tim klasifikacijama. Mozda zbog toga ovako govnjiva klasifikacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i na Accept i na Warlock bacaju worship mnogi, a baš je važno mišljenje Darkthrone u ovom slučaju. za Manilla Road mogu samo da kažem da su meni barem jako dosadan bend. Sviraju neki "epic" heavy, sve jedno te isto, bez zanimljivih melodija i rifova koji mogu da me pokrenu i sa krajnje klišeiziranim i gej tekstovima. Kad slušam Obsession ili Malteze, nikad mi nije dosadno, a to su po svoj prilici mnogo više underground bendovi od Manilla Road.

 

Епик Хеви? геј текстови? па, ти мора да, у ствари, мислиш на Мановар! НЕ ДИРАЈ МАНИЛА РОУД, БРЕ!!! :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam bio u americi bio je neki CD show svakih mesec dana na jednoj kultnoj lokaciji i Dennis is Sentinel Steela je prodavao diskove tamo, i to je bilo mesto gde sam kupovao kult prog i power albume dosta dugo, i tako svaki put kad hocu da kupi neki prog novi ovaj mora da me truje sa nekim legend makerom i gothic knights da me ubedi da kupim, pa sam zato alergican na sve te njegove bendova pa ih nisam nikad ni preslusao kako treba. mada mislim da sam manillu uzeo od njega za jeftino i prodao za vece pare na ebay-u. isto sa onim prvim hard rock virgin steele albumom sa nekom ruzom na omotu, tad si mogao da napises "rare" na bilo sto i da dobijes 30 dolara na ebayu iako si kupio u used binu za 3 :haha:

 

Pa dobro, covek ozbiljno shvatio promociju svojih bendova. :bigblue:

Sta znam, meni je prvi njihov album stvarno dobar. Jbg, 1999 godina, bend iz Kolumbije, mozda zbog toga a mozda i zato sto je na tom albumu pevao jedan simpatican cova, Michael Grant koji je radio sa Onward i jos par bendova a sada je u dobrom Crescent Shield-u. Drugi Legend Maker nisam nesto ni slusao, ne mogu se setiti ni jedne pesme samo mi se cini da su pokusali malo da unesu novina u klasican Power/Heavy zvuk do tada. A sto je najbitnije Michael nije pevao na tom albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Azal

Ja bio skroz zaboravio na njih dok nisam do pre par nedelja naleteo slucajno na spot za "Night" sa drugog albuma. Jbg, prenatrpana scena sada sa svim i svacim a secam se krajem 90-ih i pocetkom 2000-ih kada smo gutali bukvalno svaki takav bend koji bi se pojavio. No dobro je malo podsetiti se.

Edited by Zlatko

Share this post


Link to post
Share on other sites

хаха, Лазо, знао сам ја да ме желиш ;)

Uvek ;)

 

No,da ostavimo to sad za trenutke kad cemo biti sami :)

 

 

 

 

 

Nego,za ovo - mozda da se izmiksuju sve Map of metal koje postoje,pa uz neke kompromise - mozda bi se onda i dobilo nesto sto bi licilo na pravu mapu.

 

...ili bi se dobilo nesto skroz...u p.m. :haha: 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Azal

Ja bio skroz zaboravio na njih dok nisam do pre par nedelja naleteo slucajno na spot za "Night" sa drugog albuma. Jbg, prenatrpana scena sada sa svim i svacim a secam se krajem 90-ih i pocetkom 2000-ih kada smo gutali bukvalno svaki takav bend koji bi se pojavio. No dobro je malo podsetiti se.

 

skroz. meni iz tog nekog perioda/stila sto si opisao, ovo bas opasan album bio...

 

http://www.youtube.com/watch?v=KOAiwBxn5fQ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Mystic Force bas zvuci "jebeno-bolesno-dobro". A vidim da imaju dosta izdanja do ovog albuma. Ne znam zbog cega ali malo me podsete na Mind Odyssey. Da ne kukamo sad kao babe ali stvarno zvuci kao da je mnogo kvalitetnije bilo to vreme sto se tice ovakvih bendova, muzike.:zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...