Jump to content

Map Of Metal


LazaGNR

Recommended Posts

Gde bre CoB nisu melodeath? Mozda nisu VISE, ali bili su. Nije melodeath samo Gothenburg, a one fore sa "power metal with harsh vocals" sto izmislise na metal arhivama, mogu macku o rep da se okace :)

 

Nikad CoB nije imao bilo kakve primese death metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deathgrind i goregrind valjda nije isto, deathgrind je to npr Carcass a goregrind je npr Aborted

 

inace, ne volim Manowar ali nije mi jasno zasto ih nema, poen ide Lazi ovaj put :P

 

hm, nisam nasao Progressive Death, trazim i trazim, mozda sam malo ocoraveo od starosti

 

Sto se tice Bodoma, stavili su ih isti kos sa In Flames i Amon Amarth, to bas i ne ide. Mada, to melo =/= melodic je sviranje kurcu isto kao sto Tech death nije isto sto i Technical death. Zapravo celo to umnozavanje podzanrova je pomalo bezveze, sav metal bi mogao da se obuhvati pod mozda 4-5 velikih zanrova i to je to, npr Traditional, Melodic, Extreme i Experimental :D

 

Mada, da se ja pitam, Bodomi bi bili stavljeni u posebnu klasu pod nazivom "kurac muzika" gde bi jos bili Nightwish, sav glam rock i vecina jugoslovenske narodne muzike koju je Bregovic bezobzirno nazivao rock'n'rollom

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onda imaš traditional doom, traditional heavy, melodic black, melodic death, experimental biraj koji ćeš podpravac... Da je to tako lako, ne bi imali kritičari o čemu da se proseravaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

deathgrind i goregrind valjda nije isto, deathgrind je to npr Carcass a goregrind je npr Aborted

 

 

 

 

Aborted je Brutal Death metal , noobu :muzicar:

Edited by Administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si sebe potvrdio kad si rekao da se za tebe napredak u karijeri Judas Priest-a završava sa Sad Wings of Destiny. Nemaš moralno pravo da bilo šta raspravljaš o heavy metalu.

 

nisam rekao da se napredak zavrsio, rekao sam da im je to najbolji album. napredovali su oni posle toga i puno toga jos imali da kazu nakon tog albuma, ali on ostaje najbolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sranje bendovi, zar ne?

 

Bendovi potpuno sporedni u razvoju heavy metala u odnosu na gomilu bendova kojih nema u listi. Tako je to kad listu pravi neki death/black metalac. Ako ćemo tako, onda i ja mogu da navedem neke bendove koje malo ljudi sem mene sluša, i da kažem da su oni definisali pravac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U stvari, najveća boljka ovih klasifikacija je što ne uzimaju u obzir evoluciju samih bendova. Kad pišeš o pretečima i korenima heavy metala, možeš da navedeš Judas Priest. Kad pričaš o NWOBHM i klasičnom heavyju 80-tih, opet možeš da navedeš Judas Priest. Konačno, možeš da ih navedeš i kad pričaš o speed metalu, iako Painkiller nije pravi speed, ali je nastao po uticajem istog i najavio pravu poplavu sličnih heavy/speed (heavy/power) bendova. Ili, Savatage možeš da navedeš pod US heavy i US power (80-tih), ali i pod progressive 90-tih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto sumnjam da je listu pravio death/black metalac. Odsustvo floridskog death metala i poljske death bande, kao i slovenskog dela black metal ekipe ne ide bas u prilog. Bilo bi korektno da se da ekipi od bar 10-ak ljudi da pravi listu, 10-ak vrsnih poznavalaca naravno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto sumnjam da je listu pravio death/black metalac. Odsustvo floridskog death metala i poljske death bande, kao i slovenskog dela black metal ekipe ne ide bas u prilog. Bilo bi korektno da se da ekipi od bar 10-ak ljudi da pravi listu, 10-ak vrsnih poznavalaca naravno :)

 

I naravno, da oni budu sa yumetala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi se o njegovom worshipu nego o worshipu koji na Manilla Road bacaju mnogi, od gomile heavy bendova pa do Darkthrone-a.

 

Pa i na Accept i na Warlock bacaju worship mnogi, a baš je važno mišljenje Darkthrone u ovom slučaju. za Manilla Road mogu samo da kažem da su meni barem jako dosadan bend. Sviraju neki "epic" heavy, sve jedno te isto, bez zanimljivih melodija i rifova koji mogu da me pokrenu i sa krajnje klišeiziranim i gej tekstovima. Kad slušam Obsession ili Malteze, nikad mi nije dosadno, a to su po svoj prilici mnogo više underground bendovi od Manilla Road.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...