Jump to content

Anvil


lemmy sixx

Recommended Posts

Па, концерт је већ заказан, ми смо позвани да свиртамо као прегрупа, тако да рачунајте на то.

Pa biće vam pravi dozivljaj, Ne dešava se to često da se svira pred ANVIL.

 

Nisam još slušao Space Eater al ima dana, Kako kazu niste loši.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно да се не свира сваки дан пред таквим легендама.

А, јеси ли се коначно вратио кући да ти ја лепо пошаљем диск?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно да се не свира сваки дан пред таквим легендама.

А, јеси ли се коначно вратио кући да ти ја лепо пошаљем диск?

Izgleda tako da ostaću još neko vreme u Kanadi , dogovorićemo se za disk .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Piše mi ortak u mejlu da iz Vojvodine ide njih nekoliko u Rumuniju 29 og na ANVIL u grad Maros (Transilvanija)upad je kako kazu 9 Evra biće i neka grupa iz Turske a iz Mađarske TÜZMADÁR, Nekako mi je to jeftin koncert za 4 grupe i to kazu biće u nekoj areni.Pa eto isto kao i pre nema da vidiš dobar koncert sve dok ne odeš u neku susednu drzavu pa makar u Rumuniju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...

Ja sam poludeo sa Anvilom u zadnjih mesec dana...preslushao sam celu diskografiju, i postali su mi jedan od definitivno favoritnih heavy bendova. Speed i thrash uticaju u pesmama su prosto beautiful..

 

Kao najbolje albume izdvajam Forged In Fire, Strength Of Steel i Plugged In Permanent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Raniji radovi su fenomenalni, iako neki hevi, ima thrash udarnosti. Hard'n'Heavy mi je na umu.

Worth The Weight mi je ostao u secanju kao bolji kasniji album..

School Love :rockdevil:

Tema stara 5 godina :D Jupi ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao je biti u decembru 2005, ali je otkazan zbog bolesti organizatora, a i zbog bojazni da bi koncert finansijski pukao, sto bi se zasigurno i desilo. Mislim da jos negde na kompu imam flajer za truneju,. gde je dodat i nas logo. Inace, ako pogledas na vrh strane, videces da je Dudi pisao da su svirali u Rumuniji, kao sto je bilo i planirano, uostalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

E pade i mene shake "This Is Thirteen". Kako kapiram oni su sami izdali ovo albumche, shto je za bend sa takvom istorijom i takvim albumima jebena sramota. Ali..to samo pokazuje kuda metal hita..

 

Mislim, daleko je i ovaj album od nekog remek dela. Ne ulazi mi u top5 Anvil albume, ali je vrlo dobar album, i shta vishe cenim ga za medju najboljih 5 heavy albuma za proteklu godinu. Takodjer, najbolji Anvil album u poslednjih 11 godina. IMHO zadnji jak Anvil album je "Absolutely No Alternative", koji je imao extra pesme, prave Anvil hitove, tipa "Old School", "Red Light", "Green jesus" i personalni favorit "Show Meeee....Show me yer tits!" :mrgreen:

 

Albumi od tada su OK, ali uglavnom imaju po 2, eventualno 3 jache pesme ostalo je za zaborav. "Back To Basics" mi je i najdosadniji Anvil album, ali ovime su pokazali svoje pravo lice - kanadski Motorhead se vratio! :rockdevil:

 

Nec' pesmu po pesmu, bash, al' da izdvojim neke hajlajtse.

Naslovna je doomy headbangerka a la "Forged In Fire", mislim, bash se vidi da su ishli na taj tip pesme.

 

"Bombs Away" - not one person must suuurviiive... Nek' izvini Lips ali lechka mi bolja Spejsiterova :)

 

"Ready To Fight" - iako mi je prvi favorit sa albuma, pesma me nervira iz prostog razlika shto je glavna melodija jebeno

pljunuti isti glavni riff iz "Prisoner Of Our Time"! Gr. Anyway ovaj deo albuma, zakluchno sa "Axe To grind" je vr'.

4 fun, speedy pesme, dobri stari Anvil! Zbog ovoga, pre svega, album vredi nabavljanja :rockdevil:

 

"Should'a Would'a Could'a" je nastavio seriju dobrih "neozbiljnih" Anvil pesama, kao shto se nadam da ce nakon ovog uslediti serija josh boljih albuma legendi :rockdevil:

 

 

nabavljaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše mi ortak u mejlu da iz Vojvodine ide njih nekoliko u Rumuniju 29 og na ANVIL u grad Maros (Transilvanija)upad je kako kazu 9 Evra biće i neka grupa iz Turske a iz Mađarske TÜZMADÁR, Nekako mi je to jeftin koncert za 4 grupe i to kazu biće u nekoj areni.Pa eto isto kao i pre nema da vidiš dobar koncert sve dok ne odeš u neku susednu drzavu pa makar u Rumuniju.

 

 

vala kad mogu rumuni mogu da napune tu arenu onda ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pade i mene shake "This Is Thirteen". Kako kapiram oni su sami izdali ovo albumche, shto je za bend sa takvom istorijom i takvim albumima jebena sramota. Ali..to samo pokazuje kuda metal hita..

 

Mislim, daleko je i ovaj album od nekog remek dela. Ne ulazi mi u top5 Anvil albume, ali je vrlo dobar album, i shta vishe cenim ga za medju najboljih 5 heavy albuma za proteklu godinu. Takodjer, najbolji Anvil album u poslednjih 11 godina. IMHO zadnji jak Anvil album je "Absolutely No Alternative", koji je imao extra pesme, prave Anvil hitove, tipa "Old School", "Red Light", "Green jesus" i personalni favorit "Show Meeee....Show me yer tits!" :mrgreen:

 

Albumi od tada su OK, ali uglavnom imaju po 2, eventualno 3 jache pesme ostalo je za zaborav. "Back To Basics" mi je i najdosadniji Anvil album, ali ovime su pokazali svoje pravo lice - kanadski Motorhead se vratio! :rockdevil:

 

Nec' pesmu po pesmu, bash, al' da izdvojim neke hajlajtse.

Naslovna je doomy headbangerka a la "Forged In Fire", mislim, bash se vidi da su ishli na taj tip pesme.

 

"Bombs Away" - not one person must suuurviiive... Nek' izvini Lips ali lechka mi bolja Spejsiterova :)

 

"Ready To Fight" - iako mi je prvi favorit sa albuma, pesma me nervira iz prostog razlika shto je glavna melodija jebeno

pljunuti isti glavni riff iz "Prisoner Of Our Time"! Gr. Anyway ovaj deo albuma, zakluchno sa "Axe To grind" je vr'.

4 fun, speedy pesme, dobri stari Anvil! Zbog ovoga, pre svega, album vredi nabavljanja :rockdevil:

 

"Should'a Would'a Could'a" je nastavio seriju dobrih "neozbiljnih" Anvil pesama, kao shto se nadam da ce nakon ovog uslediti serija josh boljih albuma legendi :rockdevil:

 

 

nabavljaj.

 

Zadnji album TIT je monster-cina samo takva,steta sto ga ranije nisu objavili recimo kad su bili kod Massacre da im rezu jos i plocu.

Prosto je nevjerovatno da ovaj materijal NIKO u Evropi nije zelio da izda.

I onda se majmunska muzicka industrija cudi sto nista ne prodaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

steta sto ga ranije nisu objavili recimo kad su bili kod Massacre da im rezu jos i plocu.

Можда ће наћи и овако ако буду хтели. Има довољно тих малих винилних издавача.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...