Jump to content

Whitesnake


Volvox

Recommended Posts

Znaci, nisi prikupljao podatke dok su bili friski. Od cega sad da pocnem? Npr. od izjave koju je Vai dao 1990. kada su nastupali na MOR-u: "Do albuma '1987' nisam znao sta je to Whitesnake." I onda sledi fantasticno obrazlozenje: "Znate, ja sam Amerikanac." Tu vidis kada su se i kojim albumom probili i u Americi. Evropa je davno bila pokorena. Jadranka Jankovic je napisala prilicno negativan izvestaj sa MOR-a u Nemackoj. Otprilike se sve svodi na to je Vanderberg bio suvisan, posto je Vai individualac. I na zaprepascenje mnogih, covek je 'ladno davao odvojene intervjue kojima je promovisao svoj solo album. Odmah je i prostrujala vest da je covek samo odradjivao ugovor koji ga je obavezivao da odsvira album i turneju i to je sve. Koliko god mi ide na nerve David Lee Roth, ispalo je da je bio u pravu kada je izjavio da je Coverdale angazovao Vaia samo zato sto je "aktuelna faca". Da ne sirimo dalje njegovo teoretisanje. E, tada pocinjem da slusam komentare kako je Coverdale ispao glup sto je dao... (sledi neka neproverena cifra)... miliona dolara coveku koji mu je upropastio album. Naravno, takve izjave su bile preterivanje. Kao i ono sto se letos pisalo po kojekakvim dnevnim novinama, da je "Slip of the Tongue" bio "veliko razocaranje" i sl. Cinjenica je da je album definitivno komercijalno podbacio u odnosu na prethodnika. To je kljuc odgovora zasto ne stoji ono sto si izjavio. Jedino sto sam zakljucio iz tvog posta je da nemas dovoljno informacija. Kao epilog, navescu i da je Coverdale tri godine kasnije dao intervju za VH1 povodom izlaska albuma Coverdale - Page. Opisujuci Pagea, rekao je: "Jimmy je fantastican. On ne koristi pesmu kao izgovor da pokaze sta sve moze da odsvira." Pretpostavljas li na koga je aludirao?

 

Izvini ako sam bio preopsiran. Bas je poenta da sam izvukao samo mali deo podataka koje znam. Ziv bio! :pivopije: Javi ako nabavis snimak iz Beograda.

 

bravo.. odlican opis :pivopije:

 

Respect Vai-ju, ali John Sykes je odradio boga oca za WS... Vai je samo uzeo pare i otisao posle turneje.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Which places gave you the best reception?

 

DC: Ahh...I know what you're after!... I must say we are blessed to be received positively wherever we set up to play... It's amazing... This time out we had the pleasure of going to countries we haven't played before & the response was overwhelming!

 

For instance... we played Beograd... Belgrade... in an old, war ravaged hockey stadium... An amazing, soulful atmosphere!... So appreciative... I played there 32 years ago with Deep Purple... & I sincerely hope we have the opportunity to return... Slovenia... Macedonia... Turkey... Yeah, Baby!... I hope they invite us back!

 

 

 

Ovo je sa zvanicnog sajta! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, nisi prikupljao podatke dok su bili friski. Od cega sad da pocnem? Npr. od izjave koju je Vai dao 1990. kada su nastupali na MOR-u: "Do albuma '1987' nisam znao sta je to Whitesnake." I onda sledi fantasticno obrazlozenje: "Znate, ja sam Amerikanac." Tu vidis kada su se i kojim albumom probili i u Americi. Evropa je davno bila pokorena. Jadranka Jankovic je napisala prilicno negativan izvestaj sa MOR-a u Nemackoj. Otprilike se sve svodi na to je Vanderberg bio suvisan, posto je Vai individualac. I na zaprepascenje mnogih, covek je 'ladno davao odvojene intervjue kojima je promovisao svoj solo album. Odmah je i prostrujala vest da je covek samo odradjivao ugovor koji ga je obavezivao da odsvira album i turneju i to je sve. Koliko god mi ide na nerve David Lee Roth, ispalo je da je bio u pravu kada je izjavio da je Coverdale angazovao Vaia samo zato sto je "aktuelna faca". Da ne sirimo dalje njegovo teoretisanje. E, tada pocinjem da slusam komentare kako je Coverdale ispao glup sto je dao... (sledi neka neproverena cifra)... miliona dolara coveku koji mu je upropastio album. Naravno, takve izjave su bile preterivanje. Kao i ono sto se letos pisalo po kojekakvim dnevnim novinama, da je "Slip of the Tongue" bio "veliko razocaranje" i sl. Cinjenica je da je album definitivno komercijalno podbacio u odnosu na prethodnika. To je kljuc odgovora zasto ne stoji ono sto si izjavio. Jedino sto sam zakljucio iz tvog posta je da nemas dovoljno informacija. Kao epilog, navescu i da je Coverdale tri godine kasnije dao intervju za VH1 povodom izlaska albuma Coverdale - Page. Opisujuci Pagea, rekao je: "Jimmy je fantastican. On ne koristi pesmu kao izgovor da pokaze sta sve moze da odsvira." Pretpostavljas li na koga je aludirao?

 

Izvini ako sam bio preopsiran. Bas je poenta da sam izvukao samo mali deo podataka koje znam. Ziv bio! :pivopije: Javi ako nabavis snimak iz Beograda.

Hehehe :D Pa dobro, rekao si ovo prilično tačno ali si malo preterao za nijansu. Slip of the Tongue nije apsolutno bio komercijalni neuspeh. Koliko se ja sećam to je bilo oko 2 miliona prodatih nosača zvuka, što jeste bilo podbačaj u odnosu na 87 i preko 7 miliona prodatih albuma, ali definitivno nije bio podbačaj u odnosu na sve ostale albume pre i posle toga. Da se razumemo, platinasti tiraž u americi se računa u debeo uspeh. Takođe turneja je finansijski jako dobro prošla. A "samo 2 miliona" nema nikakve veze sa Vai-om (mogu da mislim tek na šta bi album ličio da ga je ono siroče Vanderberg odsvirao) već sa tim da da hita-nema. Jednostavno songwriting John Sykes-a je svemir u odnosu na Vanderbergove pesme (koliko god par njih sa tog albuma meni bilo drago itd) i mnogo više je odgovarao kao podloga Coverdale-u, plus je tu bila samoobrada Here I go again. A pesme su ono što prodaje album, da li je solo ovakav ili onakav ne menja stvari. Da je "Here I go again" bio na SOT albumu, prodao bi se on duplo više a 1987 duplo manje. Znači ko god da tu ima veze - Vai nema mnogo. To je do Coverdale-a , njegovih izbora, zašto je šutnuo Sykes-a, zašto je hteo baš Vai-a koji ga je prvo odbio ali je ovaj insistirao i podupro podudu sa $$$. Vai je u suštini moralni pobednik jer je iskoristio maksimalno posao za sebe i promociju svog albuma, i naravno otišao posle toga. nekako kako si ispisao ovo ispade da je loša stvar raditi po ugovoru (kao da svi ostali nemaju ugovore neke vrste). Inače najveća ljiga u celoj priči mi je Vanderberg, hiperprosečni smarač koji ne može da se sastavi sa gitarom i komponuje pesme koje liče na sve druge.

(Čuo sam par puta komentar kako je to Vai uradio bezveze, a matrice i struktura pesama je bila već urađena kad je Vai došao da snimi. Razlog za njegovo dovođenje osim marketinga je vrlo verovatno što je ALBUM LOŠE ZVUČAO, pa je neko ko je stručno lice doveden da snimi to kako treba).

Plus je onda pristao na celu priču oko toga kako mu je ruka povređena i šta već, i radi toga da ne izgubi gažu ćutao i jeo govna. Skinuo sam piratski snimak koncerta na doningtonu sa te turneje, i kao, čovek se čak nije trudio da skine neka bitna sola u originalu (na primer is this love) jer pobogu, zna on to bolje od Sykes-a i svira neke odvratne masturbacije koje ni rahitično pseto koje je jelo samo čašu pavlake nedeljno tokom 4 meseca ne bi progutalo. Ima i svoj solo na koncertu. Postoji ono kad kažu kao vic "Bolje i to nego da se drogira". E pa u ovom slučaju, bolje da se drogirao nego što je to svirao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

The new WHITESNAKE Double Live Album "Live.....In The Shadow Of The Blues" (incl. 4 new studio tracks) will be released in Germany on November 24th, in Europe on November 27th and North America on November 30th.

 

The new studio song "Ready To Rock" can be heard as a stream here:

 

http://www.spv.de/eng/whitesnake/

 

IPB Image

 

 

:pivopije::opusteno::meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

The new WHITESNAKE Double Live Album "Live.....In The Shadow Of The Blues" (incl. 4 new studio tracks) will be released in Germany on November 24th, in Europe on November 27th and North America on November 30th.

 

The new studio song "Ready To Rock" can be heard as a stream here:

 

http://www.spv.de/eng/whitesnake/

 

IPB Image

:pivopije::opusteno::meshuggah:

 

 

Have it! :opusteno:

 

 

 

Jel piše negde sa kojih su koncerata pesme? Ja sam uz malo googlovanja našao samo "2005-2006 world tour", bilo bi strava da su ubacili koju sa našeg koncerta! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta have it?!?! Imas? VEC? GDE? Davaj linak ili whatever :pivopije:

 

Bog blagoslovio Ruse i 2Mbitni (valjda) net na mom faksu! :)

 

 

1 - Whitesnake - Live...in The Shadow Of The Blues - Cd 01 - Part 01 (please Download All Parts To Extract!)

http://www.mp3web.org/dwnl.asp?id=35963

 

2 - Whitesnake - Live...in The Shadow Of The Blues - Cd 01 - Part 02

http://www.mp3web.org/dwnl.asp?id=35964

 

3 - Whitesnake - Live...in The Shadow Of The Blues - Cd 01 - Part 03

http://www.mp3web.org/dwnl.asp?id=35965

 

4 - Whitesnake - Live...in The Shadow Of The Blues - Cd 01 - Part 04

http://www.mp3web.org/dwnl.asp?id=35966

 

5 - Whitesnake - Live...in The Shadow Of The Blues - Cd 01 - Part 05

http://www.mp3web.org/dwnl.asp?id=35967

 

6 - Whitesnake - Live...in The Shadow Of The Blues - Cd 02 - Part 01 (please Download All Parts To Extract!)

http://www.mp3web.org/dwnl.asp?id=35968

 

7 - Whitesnake - Live...in The Shadow Of The Blues - Cd 02 - Part 02

http://www.mp3web.org/dwnl.asp?id=35969

 

8 - Whitesnake - Live...in The Shadow Of The Blues - Cd 02 - Part 03

http://www.mp3web.org/dwnl.asp?id=35970

 

9 - Whitesnake - Live...in The Shadow Of The Blues - Cd 02 - Part 04

http://www.mp3web.org/dwnl.asp?id=35971

 

 

Bilo je i na rapid share-u iz 2 rar fajla, ali je obrisano, požuri dok nisu i ovo skinuli... Drugih linkova nemam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno songwriting John Sykes-a je svemir u odnosu na Vanderbergove pesme (koliko god par njih sa tog albuma meni bilo drago itd) i mnogo više je odgovarao kao podloga Coverdale-u.

 

Plasim se da cemo ovo morati da primenimo i na buduci studijski album. Ako se po jutru (4 nove stvari) dan poznaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Slusam danas ovaj novi CD i kad je naisla "The Deeper The Love", podsetih se jednog praistorijskog dogadjaja, pa cu da ga iskoristim za jos jedan monolog. Davna, pradavna vremena. Vojska koja odavno ne postoji, u drzavi koja, takodje, odavno ne postoji. Rana zora, ja svezepromovisani "kaplar", odlucujem da maltretiram vojnike spotovima sa video-kasete koju sam doneo na odsluzenje vojnog roka. Cak jedan (!) od prisutnih vojnika je pozitivno reagovao! Nakon nekog vremena ulazi u ucionicu stariji vodnik Djordjevic Dragoslav i zatice vojnike koji sede i kunjaju, a na TV-u spot "The Deeper The Love" od Whitesnake. Petnaestak sekundi stoji totalno ukocen, pogleda uprtog u Tawny Kitaen, a zatim se obraca najblizem vojniku, i dalje ne skidajuci pogled sa ekrana: "E, ovo je picka, Jankovicu... a ne ti!" Svi prisutni popadase u nesvest od smeha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deo itervjua sa Douglasom Aldrichom:

 

Tell us something about how Reb Beach ended up being in Whitesnake.When I talk to him some few years ago, he said he did an audition for Whitesnake. He was then was waiting for a call from David but because he never got he decided to call his old friend Don Dokken and said that he would like to rejoin Dokken. Then suddenly David called him and ask if would still like to join Whitesnake because someone else had just changed his mind and didn't want to participate new Whitesnake line up. Reb agreed and then he was in...

 

Yeah that’s pretty much how it happened…

 

Was it possibly John Sykes who he was talking about then?

 

No, it was Warren DeMartini. In the begining. David and I discussed Reb and Warren. I thought since Warren had worked with David previously, that would be cool. But Warren had other commitments. Reb was the perfect choice. He and I have very different style and it works out well together. I didnt know all his work, just the MTV Winger songs I guess. But he was obviously a great player. I talked with Reb in the early stages and I asked what do you think? He was really excited, he was happy to do whatever in the band. Whitesnake has been a twin lead guitar band mostly, so we figured out who would play various parts over the phone. We kind of split up stuff so the parts that suited my style I did and if there was something I wasn't sure, we tried it and whoever seemed more comfortable with it we just did it like that, and it's just been working out good you know, everything's cool. And Reb's a great guy, he's really just a good hearted guy and I think our styles are different enough, it's not like having two of the same guitarist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha odlicna prica za vojsku i spot... svaka cast za izbor pesme :da: Tako i treba, obrazuj majstore malo te nesretnike sa konca i konpoca sto su skupljeni :)

 

Ima li neka prica sa Vandenberga?

Evo pesme koju su pisali on i Kovi...

 

:cry:

 

Can't go on

-----------------------------------------------

 

(David Coverdale & Adrian Vandenberg)

 

I've been feeling sentimental,

In a melancholy way,

Blues siting on my shoulder,

Getting heavier every day...

 

Staring into space,

One thing on my mind,

I've been trying to drown

The thought of you

By drinking too much wine...

 

Then my imagination

Starts running wild,

I snap my fingers

And you're there by my side...

 

Can't go on without your love,

There's no song without your love...

Ain't no reason, ain't no rhyme,

Without your love

I'll go out of my mind...

 

Been getting too lazy,

Letting myself go,

Feeling like a refugee

No one cares for anymore...

Endless lonely days,

I just try to get through,

And there's no escape,

Even when I sleep,

'Cause all I dream is you...

 

Then my imagination

Gets the better of me,

'Cause you're everywhere I go,

In everything I see...

 

I can't go on without you love,

There's no song without your love...

There ain't no reason, there ain't no rhyme,

Without your love

I'll go out of my mind...

 

You make me dance,

You make me sing,

When I'm with you

I can do anything...

When I'm cold,

You keep me warm.

And give me shelter

From the howling storm...

 

There ain't no reason, there ain't no rhyme,

Without your love

I'll go out of my mind...

 

Can't go on without your love,

There's no song without your love...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A sad malo Reb Beach:

 

Do you think you will be part of the new album, either writing or playing on it?

 

I play on 2 songs of the 4 studio tracks we did on the live album, but I just did it from my home. I just did some solo's from where Doug told me to play. I imagine what this deal will be to, unless David is inspired by what I send him and wants to do some kind of writing and then I'll probably fly out there and finish some songs with him. Depends what he thinks.

 

 

 

What is it like playing in a 2 guitar situation with Doug compared to being a solo player, and when you were in the DOKKEN gig?

 

It's completely different. I was in 2 guitar players in Alice so I know the drill. You just have to work things out and Doug really is, he can sound like the guitar player on the "Crying In The Rain" album. I can't think of his name right now.

 

 

 

John Sykes?

 

Ya Sykes! He sounds like Sykes and I don't. I can sound like Vai, but Vai didn't play on a lot of songs. I'm pretty good at the blues, so I got some blues sol's here and there. Doug gets the big solos because he's great at that stuff. I'm happy with that. There's no weirdness there with that. I told David when I first got the gig I'd play behind the amps just so I'd be in Whitesnake. That's all I really care about.

 

 

 

Like your favourite band?

 

Not my favourite band, but it's one of the bandsthat blew me away, I was a kid when that album came out. "Still Of The Night" was the coolest thing I'd ever heard since Led Zeppelin. Just to be part of it, only the best musicians are playing with David, so it's a real honor.

 

 

 

Does he give you total freedom to play what you want in your solo's?

 

Ya. I mean if I'm Steve Vai-ing it out to much or I'm riffing my face off right from the get go on a blues song, then David will come up and say, "Hey dude, lets get back to the basics here mister." (laughs) He's old school and likes it a certain way but for the most part he lets me do what I want, as long as I'm not doing something that's not right for the part.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au sinak... pa sta si ti radio sve ove godine...

Te dve pesme su zextra.. inace izasle su i na zvanicnoj Best of kompilaciji 1994. Bile su B-sides za album 1987. Looking for love je mozda najbolja Snejk balada... rame uz rame sa Is this love i Ain't no love. Samo sto su ove poznate a ovu retko ko zna osim tr00 fanova :( Jbg... ali po kvalitetu, textu... solazi... po meni cak premasuje ove hit balade.

 

Gonna break my heart again je onako klasicna brza pesmica... nije lose, ali kopija vecine sa Slip of the tongue perioda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...