Jump to content

Whitesnake


Volvox

Recommended Posts

Sad sam i ja pogledao DVD... Svež Koverdejl, plastificiran i zategnut u licu, prepeglan naknadno u studiju gde je falširao (koga još briga da li se razilazi pevanje i otvaranje usta na snimku). Ali dobar ugođaj, hitova ima dovoljno... Oni koji nisu umorni od Whitesnake-a će voleti, meni onako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam i ja pogledao DVD... Svež Koverdejl, plastificiran i zategnut u licu, prepeglan naknadno u studiju gde je falširao (koga još briga da li se razilazi pevanje i otvaranje usta na snimku). Ali dobar ugođaj, hitova ima dovoljno... Oni koji nisu umorni od Whitesnake-a će voleti, meni onako...

Ja nisam pogledao čitav DVD, i nisam naročito obratio pažnju na sinhronizaciju slike i tona, ali, ne bi me čudilo da je ipak studijski rad osnova dobrog zvuka. Koncert je snimljen prije skoro dve godine, ako se ne varam... Pa, ni Bregović ne radi tako.

Nego, nešto sam baš razgovarao sa jednim poznanikom neki dan, o WS, odnosno DC i njegovom pjevanju. Mislim, on čitavu karijeru tako gura, nešto ja kontam pošto sumnjam da je ikad mogao (i u najranijoj mladosti) izaći na binu i sat i po pjevati a da prvi ton bude kao poslednji - čvrst i muževan (UH).

 

E da, što se tiče WS vijesti, Mendoza (basista na snimku) odnedavno više nije u ekipi, Kavrdejl se snabdeo nekim malo jeftinijim plaćenicima za nastavak plodonosne karijere. Zanimljivo je da je Mendoza svirao i u Blue Murder (čitaj: Sykes John, autor albuma 1987), a ja sam se prvi put (oči u oči) susreo sa njim na Full Bluntal Nugity DVD-u (Nugent, Ted). Svaka čast njemu na sviranju i pjevanju, ali njegov istočnjačko-indijanski životinjski seksipil je stvar koje se plašim. Ne sjećam se ni da me je Sladža Džogani ikada tako prizivala kukovima, no, sad, s obzirom da je on uklonjen, ne bih se plašio otići na koncert WS, po cijenu svježeg donjeg veša. Samo se nadam da ga neće primiti u AC/DC.

 

I, kad je već priča krenula u tom smjeru, jedna seksi sličica - Kavrdejl (1990):

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam pogledao čitav DVD, i nisam naročito obratio pažnju na sinhronizaciju slike i tona, ali, ne bi me čudilo da je ipak studijski rad osnova dobrog zvuka. Koncert je snimljen prije skoro dve godine, ako se ne varam... Pa, ni Bregović ne radi tako.

Nego, nešto sam baš razgovarao sa jednim poznanikom neki dan, o WS, odnosno DC i njegovom pjevanju. Mislim, on čitavu karijeru tako gura, nešto ja kontam pošto sumnjam da je ikad mogao (i u najranijoj mladosti) izaći na binu i sat i po pjevati a da prvi ton bude kao poslednji - čvrst i muževan (UH).

 

E da, što se tiče WS vijesti, Mendoza (basista na snimku) odnedavno više nije u ekipi, Kavrdejl se snabdeo nekim malo jeftinijim plaćenicima za nastavak plodonosne karijere. Zanimljivo je da je Mendoza svirao i u Blue Murder (čitaj: Sykes John, autor albuma 1987), a ja sam se prvi put (oči u oči) susreo sa njim na Full Bluntal Nugity DVD-u (Nugent, Ted). Svaka čast njemu na sviranju i pjevanju, ali njegov istočnjačko-indijanski životinjski seksipil je stvar koje se plašim. Ne sjećam se ni da me je Sladža Džogani ikada tako prizivala kukovima, no, sad, s obzirom da je on uklonjen, ne bih se plašio otići na koncert WS, po cijenu svježeg donjeg veša. Samo se nadam da ga neće primiti u AC/DC.

 

I, kad je već priča krenula u tom smjeru, jedna seksi sličica - Kavrdejl (1990):

 

user posted image

Skidam (al polako, ne ide mi) divljak koncerti iz Španije sa iste turneje gde je snimljen i dvd u londonu, ono malo što sam virnuo, ok peva matori, ali pretpostavljam da mu ponešto nije išlo od grla u Londonu, i da mu sujeta nije dozvoljavala poneki falšić. Inače otišli su DVD-i za B.Luku, (konačno, znam, sramota) imaš na jednom koncert iz 1994 na nekom festivalu u Milanu, gde je baš tv divljak snimak sa zvukom iz miksete, pa ćeš imati putpuni raw ugođaj icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cekaj da potvrde prvo......jos se ne zna icon_uhoh.gif

Da...

Ali npr. na onom hrvatskom forumu se vec prica da su Whitesnake vec potvrdili da ce 31.7. nastupati u Splitu (!) ph34r.gif

 

 

 

Ali...to jos nije i nista naspram onog sto je neki lik tamo napisao (znaci ne mogu da verujem) za datume turneje koji trebaju da se potvrde (a kao ocekuju se):

Dakle, kad je već procurilo....za razliku od Bon Jovia, koji je teška patka, ovo je u principu dogovoreno, iako pričekajmo koji dan pa će izaći i službeno.

July19 athens

July20 off

July21 kastoria(greece)

July22 off

July23 istanbul

July24 off

July25 kavarna

July26 bucharest

July27 off

July28 belgrade ph34r.gif  ph34r.gif  ph34r.gif 

July29 off

July30 sarajevo

July31 split

Aug 1. off

Aug 2 ljubljana

 

tako bi trebao izgledati ljetni dio turneje Whitesnake. Mjesto održavanja je tvrđava Gripe. Ako dođe do promjena, javim icon_wink.gif

 

Znaci...ako bude tako...

PIZDRARIJA icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

 

P.S. - Ne zelim da vas sad ovde sad palim - zapamtite:

TO SU JOS UVEK SAMO PRICE - NISTA JOS NIJE ZVANICNO POTVRDJENO!!!

 

Al' ipak lepo zvuci icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

E,evo,sad cu vam ja reci sta ja znam o svemu tome.

Pevac Osmog Putnika,Dean Clea mi je jos pre par nedelja rekao da WS treba da poseti Balkan.OP bi trebalo da bude predgrupa njima u Splitu.Napomenuo mi je jos da ce doci i u BG i Ljubljanu,ali da to treba da se potvrdi icon_da.gif .

Stoga zakljucujem - posto je potvrdjen Split,zasto ne bi bio i BG?

Cheers pivopije.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Upravo sam slušao Hit 202-jke. Olga kaže da je koncert Whitesnake u Beogradu 99% siguran!!!! Samo još treba da se definitivno utvrdi datum. Sledeće nedelje bi trebalo da bude potpisan ugovor, a lokacija će najverovatnije biti stadion Tašmajdan!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna set listu koju generalno sviraju?

Pretpostavljam da je veci deo u fazonu 1987. - Slip of the toungue

 

U svakom slucaju ide se! icon_rockdevil.gif

 

Morace sve fabrike žileta da zatvore nedeljama pred ovaj koncert

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Ma cupacemo vene zubima! Krv mora da padne! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam slušao Hit 202-jke. Olga kaže da je koncert Whitesnake u Beogradu 99% siguran!!!! Samo još treba da se definitivno utvrdi datum. Sledeće nedelje bi trebalo da bude potpisan ugovor, a lokacija će najverovatnije biti stadion Tašmajdan!!!!

brateeeeeee ..... pod 1. nisam jos pao u nesvest zbog MOGUCNOSTI dolaska WS... ali pod 2. razmisljam kakav crni Tas?! Jel tu neko blesav... najbolje u SKC da ih strpaju u letnju bastu... wallbash.gif

 

Bez marakane necemo ni da razgovaramo! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko pratite dnevnu stampu i najave koncerta, ali ja ne mogu da sakrijem odusevljenje. U "Kuriru" pise da je vodja i frontmen Dejvid KoRverdejl, a u "Balkan Ekspresu" (prvi put sam cuo i video da takve novine postoje), najavljuju dolazak originalne postave, pa navedu ovu sadasnju! icon_smile.gif I jos sve to ilustruju fotkom one ekipe u kojoj su bili Mudi, Pajs i Lord. Znaci, period 80 - 83. Fenomenalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt...znachi...ovo je neka fora tipa In Flames/Sepultura u SKC SIGURNO 100% 14.og aprila...yeah,right...zashto ljudi ne daju konkretne izvore i tachna imena onih koji su im te informacije dostavili...Ja sam za koncert u Staroj Zagori u Bugarskoj saznao od jednog lika koji radi kao deo WS Crew-a,a sa kojim se znam godinama...i chim sam to objavio na net ( pre nego shto je organizator to objavio ) svi su hteli da me pojedu samo tako...a sada je objavljeno i na sajtu organizatora,a u uskoro cje biti i na WS sajtu...e sad...taj isti lik mi je spomenuo da pregovora sa ostalim balkanskim DRZAVAMA ima,ali da nije nishta konkretno preduzeto od strane potencijalnih organizatora po tom pitanju...i da su shanse za NE DOLAZAK mnogo vecje nazalost nego za dolazak ovde ili u Hrvatsku ili shta ti ja znam gde...sve je to naravno josh uvek otvoreno kao solucija,ali kako sada stvari stoje TESHKO da cje biti ishta od toga sad.gif

Ja bih sada hteo josh jednom da zamolim likove koji shire ovakve vesti da TACHNO KAZU ODAKLE IM TA INFORMACIJA,a ne da ovde zaludjuju chlanove koji treba da poveruju u neshto shto nazalost nije ( josh uvek ) tacho...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini se da je 'cert sve izvesniji. icon_da.gif

 

Moj izvor, standardno, 202-jka. icon_wink.gif Ovoga puta, koliko sam ja ukapirao, koncert je poprilično siguran, najveća verovatnoća, i dalje, da će biti na Tašu, datum ili 28. jul ili 30. jul. (ove godine!) mrred.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.mtsmondo.com/entertainment/musi....php?vest=12057

 

 

 

"Whitesnake" u Beogradu u julu

Utorak, 28. mart 2006. 11:11

 

Jedna od najvećih rok grupa svih vremena "Whitesnake" dolazi u Beograd 28. jula, piše u utorak dnevnik "Kurir".

 

Čuvena grupa, koju i danas predvodi harizmatični Dejvid Koverdejl, dolazi prvi put u Beograd u okviru svoje povratničke turneje "The Daily Blah", na kojoj promoviše novi, živi album "In the Still of the Night".

 

Još nije tačno odredjeno gde će svirati "Whitesnake", ali će to najverovatnije biti Tašmajdan.

 

"Whitesnake" iza sebe ima 13 albuma, i sigurno je da će koncert u Beogradu biti jedan od najvećih muzičkih dogadjaja godine.

user posted image

Grupa počinje svetsku turneju 9. maja u Japanu u Fukuoki.

 

(MONDO)

 

 

Ovo je spektakl...

user posted image

Edited by J0N B0N J0\/1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...