Jump to content

Whitesnake


Volvox

Recommended Posts

Sto se tice ljudi koji bi isli na WS (ako zamislimo da bi oni dosli) mislim da bi to bio priblizan broj ljudi koji su isli i na deep purple!

Slazem se sa tobom. Naravno posecenost bi zavisila i od datuma i mnogih faktora ali to bi bilo otprilike to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deco, ima li neko informaciju o albumu ONCE BITTEN. Skinuo sam ga s neta i uz ime albuma pise 2005, a u tagu pise 1998 ... a ja nisam mogao na netu da pronadjem nista o tom albumu , mada se nisam bas ubio od trazenja ... ajd ako neko zna nesto o tome neka kaze. Postoji album benda Great White istog naziva, ali ne radi se o istom albumu naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da Strombrineger je meni omiljeni njiohov album.Jes da je vise funky nego hard ali je odlican album.Coverdale i Hughes su odlicna kombinacija samo Blackmore je tu vukaona pogresnu stranu.Zato je i otisao i napravio Rainbow....

Ne, Blackmoore je tu vukao na pravu stranu a to je Progressive Hard Rock ,sto Deep Purple jesu i uvek ce biti. I ja bih postupio isto kada bi zbog jednog coveka (Hugesa) bend poceo menjati fazon koji je godinama razgradjivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

valjda razradjivao?

 

A taj album.. ja prvi put cujem... mozda je neka greska. Tako sam ja jednom skinuo pesmu Whitesnake - I just died in your arms biggrin.gif Naravno to je u stvari bila psma od Cutting crew, ali neko je debelo zabrljao pa ova pesma moze da se nadje i u satro izvedbi snejka icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znate da je Coverdale uvek vukao na malo funky fazon... Cak i album Burn je takav... Sem pesme Burn i Mistreated. 233.gif Meni je to barem tako..

Ali inache, Gillan jeste super pevach i sve, ali nekako mi je lepse zvuchao Purple sa Coverdalovim glasom. icon_mrgreen.gif Je l' se slazete sa mnom??

Share this post


Link to post
Share on other sites

valjda razradjivao?

 

A taj album.. ja prvi put cujem... mozda je neka greska. Tako sam ja jednom skinuo pesmu Whitesnake - I just died in your arms biggrin.gif Naravno to je u stvari bila psma od Cutting crew, ali neko je debelo zabrljao pa ova pesma moze da se nadje i u satro izvedbi snejka icon_smile.gif

Ono sto je meni voma chudno, to je da najverovatnije peva Coverdale. nisam vatreni fan WS-a ali sam osnovne hitove slusao mijardu puta i veoma cenim bend. Produkcija je nekako maximalno sirova, da kazem, a kompresija je 128 kbs ... niko zdrav ne grebuje nove albume na tu kompresiju ... sve u svemu ... bas me zanima o cemu se radi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto je meni voma chudno, to je da najverovatnije peva Coverdale. nisam vatreni fan WS-a ali sam osnovne hitove slusao mijardu puta i veoma cenim bend. Produkcija je nekako maximalno sirova, da kazem, a kompresija je 128 kbs ... niko zdrav ne grebuje nove albume na tu kompresiju ... sve u svemu ... bas me zanima o cemu se radi ?

Evo ispitao sam slucaj ... Ako negde naletite na naslov WHITESNAKE - Once Bitten 2005, znajte da je greska naravno. RAdi se o albumu projekta THE SNAKES, gde peva Jorn Lande .... toliko je imitirao COvardalea da sam se zajebo misleci da peva Dave licno. Album je snimljen 1998 godine i toplo ga preporucujem i fanovima Whitesnakea .... vrhunski hard rock album !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

malko vise preferiram raniju fazu, koja je vise klasicni hard rock, kasnije su se vise orijentisali ka hair metal zvuku, verovatni zbog zelje da se namlate kinte tako sto ce se uvuci u drustvo montley crua, ratta i slicnih bendova, ali dobre su im i novije stvari. omiljeni album mi je ready an'willing, pa snakebite, 1987, pa come an get it pa onda ostali, mada nemam omrazeni album od bele zmije

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego ljudi da vas pitam ,jel vise volite onaj rani snake (snakebite, trouble lovehunter, ready an' willing, come an get it, saints & sinners) ili preferirate novije (slide it in, 1987, slip of the tongue)

I jedan i drugi! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego ljudi da vas pitam ,jel vise volite onaj rani snake (snakebite, trouble lovehunter, ready an' willing, come an get it, saints & sinners) ili preferirate novije (slide it in, 1987, slip of the tongue)

neznatno vise volim ranu fazu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...