Jump to content

Heroes of Might and Magic


luciano

Recommended Posts

Ја сам мислио на оне рендом мапе које игрица генерише. Има неколико шема по којима се креирају мапе, само се терени мењају, али се у основи све своди на исто.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa slazem se sa dva pethodna odgovorom u potpunosti, na primer NWN nisam chitovala u zivotu.

 

Tako treba igrati ako se vec posvetis nekoj igrici.

 

Mada, 5 vezanih kompova protiv mene - no way :D Nisam na tom nivou! A kada cu dostici nivo Arhandjela - ne zna se.... Heroje igram i otkrivam bas onako "natenane". Uzivam uz kaficu, pa eto, budem na primer spora u osvajanju mape, ali sam sve ponosnija na nove strategije :).

 

A sto se tice chita, da pojasnim, a da ne bude da se izvlacim nesto, ali zadnji put je bio pre oko 3-4 godine. Pa zasto bih trazila javno sifru da je znam napamet, jel'da? Mogla sam i da je izguglujem negde. To je samo kada hoces poooootpuno da pustis mozak na otavu, eventualno da nabrzaka vidis kako se bore i izgledaju nova bica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ти Хероје откриваш "натенане" и лагано за 5 месеци скупиш онакву војску и онолике ресурсе без чита, а ја који их играм већ 13 година морам да се толико напнем, да ми говно на очи изађе, да бих за то време имао приближно толико. Нешто мени ту не ваља.

 

А Невервинтер многи нису читовали јер је лакше хаковати базу Пентагона, него читовати ту игрицу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni pokusala sto se tice NWN. Nisam chitovala WoG, vec drugo nesto, ne secam se. A sta konkretno ti ne valja u celoj prici?

 

Ako je shala, kapiram. Dobro znas ako igras vec 13 godina da na WoG-u to moze itekako. Lepo sam rekla, dimension door i tako dalje za tu mapu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дименжн дор јесте изузетно корисна ствар, али има пар зачкољица. Прво, не можеш играти са ворлоком, варварином, најтом, бистмастером или ренџером, јер ће бити поприлично неучинковита. Друго, ако планираш да ту мађију користиш бар сваки други дан, мораш имати и превише пребуџене спел поене, јер она вуче 25 комада истих. Дакле, недељно би ти, у просеку, одлазило 100 спел поена. Гледајући на то колико просечни магијски херој може имати, онда ти за борбе не остаје ништа.

 

Наравно, ту је увек nwcthereisnospoon. Што се твог скриншота тиче, по оценама на прајмери скилове које си имала, рекао бих да ти је херој негде око 15. левела, са пар артифакта који буџе те скилове. Опет, са спел поенима на 19 немогуће је набити 1200 њих, ма који секундарни скил имала и шта год посетила од места који повећавају исти. Плус видим да ниси имала Данџн, тако да мана вортекс прича пада у воду. Затим, што се војске и ресурса тиче. Да, за то време јесте могуће скупити толику војску, али тешко да би ти толико ресурса остало. Узимо да један титан кошта 5000 злата и 5 гемова. За 19 њих треба 95000 злата и 95 гемова. Да газиш како играш, ти би могла њих да купујеш тек првог дана треће недеље. Што значи да би до краја месеца имала њих 3, на које би ти отишло 15000 злата и 15 гемова. Е сад, треба ту споменути грађевине које се граде пре Клауд темпла и које се неопходне да би се исти изградио, а сви знамо колико Тауер воли на све живо да троши гемове које је, поред кристала, најтеже скупити.

 

У сваком случају, не кењам ја теби ништа, нити ти придикујем, али једноставно знам ову игру од првог до последњег кода, тако да ме није лако преварити. ;):bigblue:

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, niti pokusavam da te prevarim, niti bih mogla, a posto nisam pregledala temu od pocetka - recimo da najmanje 70% ljudi na njoj zna o tome vise nego ja. :redface:

 

Ostajem pri tome da nisam chitovala, probaj opet, nadji scenario i uveri se :da:

 

Ajde sad da ne pregledam ponovo sta sam pisala, znam da tower trosi mnogo gemova i da su titani preskupi, da moras da imas visok level itd. Ali se dobro secam da se spell poeni tu skupljaju relativno lako. Znam zasto pogadjas level mog Solmyr-a, znam osnovno i nesto vise od toga.

 

Jos jednom, nadji - probaj - uveri se (ne kenjam ni ja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Koliko vam je trebalo za Pestilence Lake? To je mapa koju ne mogu da završim.

Dešava se to da mi na kraju prvog meseca, početak drugog, dolazi Solmyr sa 17 titana i milion ostalih jedinica. Pegla je takva da nije pegla već gledam kako me ponižava. Naravno, njemu je nekim nemogućim spletom okolnosti attack 22 i def. 22 (kontam da je artifakt u pitanju) PLUSIĆ ekspert air i earth. Pobegnem jednom, pa se jurimo po mapi dan dva, pa mi dođe drugi njegov heroj sa 7 titana i isto tako milion jedinica , tvrd ko stena.

Oklen mu ti silni resursi? Ja jedva drvce i kamen da skupim, a ovaj se razbacuje gemovima.

 

Sledeći put kada sam otvorila tu mapu, lik mi je došao sa 40 crnih zmajeva...

 

rage mode on.

 

Postoje dva prilaza tom delu gde je ljubičasti, a to su dva gejta koje čuvaju kristalni zmajevi sa kojim ne mogu da se peglam jer...realno nemam čime da ih bijem. Sve što sam i imala od jedinica ljubičasti već umlatio.

 

U map editoru mi pokazuje da je taj deo gde se nalazi ljubičasti igrač poprilično nabudžen, dok smo mi ostali bednici.

 

Inače, do sada sam probala samo sa rampartima da igram (Kyrre)...

Edited by Bourbon Princess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Pestalance Lake je neka legendarna mapa, postoje razni tutoriali na netu kako moze da se predje. Jedno od najpoznatijih nacina je da igras sa saveznicima, tako jest sa jos nekim igracima na hotseat. Pa da vam taktika bude zrtvovanja zarad brzog zauzimanje gradova, diverzije i tako budzenje samo jednog igraca. Ali svejedno morate dosta takticki da igrate i da planirate sve dosta unapred.

 

Postoji i neka fora i da sama pobedis komp, ali prilicno je nemoguce posto on pocinje odma sa 4 grada koji su skroz nabudzeni, mada mozda postoji neka posebna taktika.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Da pitam ja nesto:

 

Da li postoji nacin da se u H3 igra online multiplayer, ali ne na ovaj standardni nacin, nego da igras s nekim, odigras potez, njemu stigne notifikacija da si odigrao, pa onda ti kad vidis notifikaciju odigras, pa onda njemu stigne, itd?

Tipa nesto sto ne bi zahtevalo da stalno budete povezani, da igra bude stalno i istovremeno obojici ukljucena itd, nego kao program koji ce da salje savegame od igraca do igraca i da te obavestava kad ovaj drugi odigra, i onda igrate poteze kad ko stigne?

 

Da se ne sedi i ceka, nego uzmes lepo odigras i radis nesto drugo dok ovaj na drugi ne odigra, kao šah što može da se igra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...