Jump to content

2012.06.04.-06. *Zadar, Puntamika* Festival: Metalfest Kroatien


Pavao

Recommended Posts

Zadar je puno bolji izbor za ovaj festival nego Zagreb i grad kvalitetniji za život. Zagreb je tek 5. ili 6. po kvaliteti života u Hr.

 

Grad barem 2000 godina stariji od Zagreba, mediteran, more, renesansa, gotika...u Zadru imaš sve. Ovo će biti možda jedini metal festival direktno na morskoj obali, uz samu plažu na Puntamici.

 

Zagreb, tj. okolica Zagreba će se morati strpiti do 2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Zadru bio nekoliko puta u posljednjih 5-6 godina i u sezoni i van nje i nisam nikad imao nijedan problem ni nesporazum, ni najmanji.

Kao ni u Dubrovniku, gdje sam u posljednjih 7-8 godina bio vise od 10 puta.

 

Bio sam na pocetku skeptican prema ovom festu zbog organizatora, ali cini se da ovaj put nece biti takvih problema kao ranije sa onim pokusajem od festivala i rado bih isao, pogotovo jer je Zadar odlican grad + more, sunce i tako to, ali za sada me BAS interesuju samo Dark Tranquility, Moonspell, Septic Flesh i Hypocrisy, kao i par ostalih koje bih mogao pogledati ali mi nije proiritet, a kako malo prije toga planiram na Deathkult, mozda ce biti previse za tako kratko vrijeme.

 

Vidjecemo...

Edited by Descender
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlikuju se utisci naravno. Kako neki nisu imali problema, tako je moja sestra npr. sa svojom grupom u Dubrovniku imala problema samo takvih :da: Isto tako mi je poznanik iz Zadra, koji je Hrvat jelte, rekao kako u gradu apsolutno postoji mnoštvo ljudi koji smatraju Srbe krajnje nepoželjnima, i da, u najmanju ruku, treba biti obazriv :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam, i sam sam cuo nekoliko slicnih iskustava, ali meni se nikad nista nije desilo, ni najmanje neprijatno. Na debile se svuda uvijek moze naletjeti, pogotovo u ovim govinima od drzava u kojima zivimo i upravo tako - treba biti obazriv, svuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se. Ne treba generalizovati zbog nekolicine budala. Znam nekoliko Hrvata ovde, i znam podosta Srba što su više u Hrvatskoj nego li Srbiji i nemaju ljudi nikakvih problema (mada možda je tako jer pričaju jekavicu).

 

Ovo je da kažem moderan festival, na koji će uglavnom ići mlađe osobe "proširenih vidika" i sumnjam da će biti toliko zatucanih ljudi koliko se ovde piše.

 

Pre će biti kako će lokalno stanovnišvo reagovati na toliki broj čupavaca, bili oni Hrvati, Srbi, Bosanci, Makedonci... :D

Edited by BLACK JESUS
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не причају људи о томе, него кажу да им не пада на памет да иду у град који важи за најгоре место за Србе, уз Дубровник.

po prvi put cu se sloziti sa kuruzom.zainteresovan sam za festival i sve je spremno da idem na isti ali kako stvari stoje moracu se zaputiti u austriju.

kad vec pricamo o utiscima moji su bili u zadru preprosle godine,neko iz njihove grupe je otisao do trafike da uzme baterije za fotoaparat i cim su rekli dobar dan sve je bilo gotovo...

znam da svuda ima budala i debila ali opet meni licno nije prijatno otici u zadar.

do 28.2. su trenutno ove jeftinije karte pa imam jos mesec i kusur da razmislim gde cu ici..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pre će biti kako će lokalno stanovnišvo reagovati na toliki broj čupavaca, bili oni Hrvati, Srbi, Bosanci, Makedonci... :D

 

Na tom poluotoku Puntamika se već godinama održava poveći biker festival, a uglavnom se tu nalaze uglavnom hoteli i turistički objekti i ljudi koji tamo žive ili rade već godinama ugošćuju turiste iz svih krajeva Europe i svijeta i navikli su na svašta.

To je jedan multikulturalan prostor i festival je otvoren za sve i to će biti jedini metal festival direktno uz morsku plažu. I u budućnosti će samo jačati.

Edited by Pavao
  • Upvote 2
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...