Jump to content

Breaking Bad (2008-2013)


Recommended Posts

necu nista a netu da citam sto se tice teorija i sranje. BB fanovi su vec stigli do Lost nivoa nerdoma, previse gledaju u neke detalje i simbolizam, previse je :D

 

ali evo dobar interview sa creatorom

 

http://www.hitfix.com/whats-alan-watching/breaking-bad-creator-vince-gilligan-on-poetry-books-time-jumps-and-the-end-for-walter-white

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ma da, on (Walt) jadan nikad ne sere. A i kad sere, ne cita. Sem odmah neposredno nakon sto mu poklone neku knjigu.

E, onda mora da je prelista, i to bas u WCu. Onda ce da je zaturi u WCu i zaboravi na nju, a onda da naruci ubistvo lika koji mu ju je poklonio. I nikad vise nece citati nista u WCu, a i ako hoce, to ga uopste nece podsetiti da vec dve sezone drzi knjigu mrtvog lika medju deterdzentom i sapunima.

 

Mislim, nisu mogli gluplji klifhenger da naprave. A i generalno, serija je go kurac, jebes mi zivot sto sam izdrzao cetiri i po sezone.

 

Twin Peaks > Lost > sve ostalo

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako moze nekom lost da bude bolja serija od breaking bad? :haha:

 

BB sigurno u rangu sa sopranos, the wire, kakav crni lost.

 

a sto se tice biohazardove neverice

 

 

nije poenta da je walt slucajno ostavio tu knjigu pored solje, poenta je da je nakurcen i pun samopouzdanja. meni je skroz logicno da nije unistio tu knjigu i da je drzi tako na otvorenom mestu, jer mu ego raste od toga. gale je gledao na njega kao na nekog boga hemije. i to sto hank sad zna ko je on i sta je on nikako ne znaci da je sve reseno. hank ima nula od dokaza i jos hiljadu stvari na putu ka nekog hapsenja. ne samo sto mu je clan porodice nego postoji i cinjenica da se hank oporavio zbog rehabilitacije koje je walt platio sa meth parama. sa svim ovim cinjenicama, svaki normalan pandur bi sumnjao da je hank bio deo price sve vreme sa waltom. i to je samo jedna tacka gledista, ima ih jos mnogo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako moze nekom lost da bude bolja serija od breaking bad? :haha:

 

BB sigurno u rangu sa sopranos, the wire, kakav crni lost.

 

a sto se tice biohazardove neverice

 

 

nije poenta da je walt slucajno ostavio tu knjigu pored solje, poenta je da je nakurcen i pun samopouzdanja. meni je skroz logicno da nije unistio tu knjigu i da je drzi tako na otvorenom mestu, jer mu ego raste od toga. gale je gledao na njega kao na nekog boga hemije. i to sto hank sad zna ko je on i sta je on nikako ne znaci da je sve reseno. hank ima nula od dokaza i jos hiljadu stvari na putu ka nekog hapsenja. ne samo sto mu je clan porodice nego postoji i cinjenica da se hank oporavio zbog rehabilitacije koje je walt platio sa meth parama. sa svim ovim cinjenicama, svaki normalan pandur bi sumnjao da je hank bio deo price sve vreme sa waltom. i to je samo jedna tacka gledista, ima ih jos mnogo

 

 

Postoji na netu manje verovatna teorija da knjiga njije od Gale-a, vec od Gretchen sa njenim devojackim prezimenom, sto je zanimljivo, jer, cini mi se , nema scene u kojoj Gale Daje Waltu knjigu...

Inace, sve sam sigurniji da ce se zavrsiti tragicno serija i bas bi bio promasaj da se ne zavrsi tako, ono, da mu se vrati rak i sl.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

jer, cini mi se , nema scene u kojoj Gale Daje Waltu knjigu...

 

 

 

ne vidi se da mu gale daje, ali season 3 - episode 6 - 25 min, vidis da je walt cita, odmah nakon sto je gale citirao nesto iz nje. ovo za gretchen bi bilo glupo jer nema nikakvog kontektsa a i walt je sam priznao gejlu da nije upoznat sa whitmanovim radovima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, али како Хенк може да зна да ли је Волт упознат са Витмановим радовима? Мада, истина да ће тешко та идеја да се одржи, јер је Хенк већ држао ту књигу код себе. Једино ако се Волт не измигољи на неки ко зна који начин, па га убеди да је од Гречен књига.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jedino mogu da vidim, da walt pokusa da ubedi henka da je to od gretchen, valjda se ona preziva schwartz, a to je black na nemackom, pa kao da je neka njihova forica interna, da je ona black, i on white, pa se firma zvala grey, itd, ali mislim da nece henk da mu veruje

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Фина ти идеја за ту игру речима. :D Али је њој Шварц удато презиме, а раније је она била у вези са Волтом, па можда овај буде у фазону да му је тад поклонила књигу. Давно то беше, а књига делује распаднуто.

 

 

ЈЕБЕМ ВАМ МАЈКУ СА ПАУЗОМ ДАЈТЕ НАСТАВАК СЕРИЈЕ БРЕ

Share this post


Link to post
Share on other sites

u sustini ovo

 

 

The only possible point here would be that Walt could prove it wasn’t from Gale – but it would be too late to matter. Hank has already put two and two together. There’s no stopping this train of thought from reaching its destination. Too much fits: all the money, the purity of the meth, the bizarre behavior of Skyler – it all just adds up too nicely for Hank to believe any excuses.

 

 

i ovo

 

 

duvaj ga blagi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To i ja rekoh da joj je devojacko prezime, medjutim naleteh na slike rukopisa iz knjige i Gale-ovih nekih belezaka i cini mi se da se podudaraju, nisam ekspert, al' ono izgleda dosta slicno rukopis...

A Henk je u problemu, jer je pandur i ovaj mu je rod i sve je bilo pred njegovim nosem, Henk mozda istrazi celu stvar i poveze sve, al' zvanicno iskulira, jer bi samo i on imao stetu od svega...

I poslovnu i privatnu. Jer i Skajler je umesana, ipak ona pere lovu... Ne verujem da bi on zvanicno radio protiv sestre svoje supruge i njene dece... Mislim kako god okrene on ima stetu od celog tog slucaja.

 

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...