Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Guest HEFEST

Ma retki su slucajevi gde ti kaciga spasi zivot. To je malo naduvano. Kada te akne sleper nema pomoci od kacige. Za profi planinske staze to je ok jer kada padas pobadas se glavom pravo dole. Ja vozim po putevima gde mi ta kaciga uopste ne treba. Ako auto uspe da me dokaci on ce ici 200 na sat i bicu kao onaj bata sa slike - ostala glava citava ali obaska od trupa.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nikad ne nosim kacigu, mislim da kod biciklista to i nije bas toliko bitno.

 

Vozio bih vise bajs da postoje biciklisticke staze, ovako kita, da vozim po drumu, zajebi. Isao sam jednom za Bg i nikad vise, prolaze mi bre sleperi na pola metra od mene i kojekavi ludaci po cemu je poznat put Pa-Bg. Jebo ti voznju kad ne mozes da se opustis nego moras da pazis da li ce neko da te pokupi. Plus kad prelazis preko Pancevackog mosta ako ides stazom za pesake mozes ladno da sletis u Dunav ako malo jace dune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvoje meni bliskih ljudi koji dosta voze bajs je izbeglo povrede glave ili nešto gore upravo zbog kacige.

Koleginica je skliznula preko vlažnih tramvajskih šina, pala, udarila glavom, kaciga naprsla.

Kolega jednom udario glavom u stubić pored kolovoza ispred RTS-a, drugi put ga auto bacio s puta (kakav malerozan čovek..), oba puta kaciga naprsla umesto lobanje. Za njegov prvi incident postoji čak i snimak sa security kamere RTS-a. Izgleda grozno.

A vas koji tvrdite da kaciga nije potrebna svesrdno podržavam u izboru!

Edited by jelchica
  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Jebes Beograd. Fizicka u duhovna smrt vreba na sve strane. Meni kaciga treba za bajs isto koliko mi treba i kada idem peske.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na drumu je stvarno jako potrebna, pogotovo kad se skrljas u punoj brzini.Tesko da ce neko da stigne da zastiti glavu kad se zakuca.Poslednji put kad sam pao, strugao sam beton ..ili on mene dva-tri metra, a uopste nisam prebrzo vozio i sreca pa nisam klepio glavom o ivicnjak, samo najebalo rame i kuk i oderotine na ruci i nozi.

 

Najbolji primer je olimpijac Dzejms Kraknel, njega je 2010., njega je u toku treninga oduvao kamion,

Kaciga mu je spasila zivot, lobanja je naprsla(kamion ga je u punoj brzini zveknuo), ima ostecenje mozga, ali je oporavljen, ziv i danas se trka. I sam kaze da je nije imao, mozak bi mu strugali sa puta.

 

e sad za opustene voznjice oko ade ili po kraju mozda i njie potrebna kaciga, ali za malo ozbiljniju voznju ipak je treba nositi, a za saobracaj pod stavnkom obavezno...jbg bolje kaciga nego glava da najebe.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam zadrt pobornik komplet zastitne opreme bez koje ne sedam na motor, toliko mi seva paja za bicikl. Verovatno gresim, al kontam, vozim sporo i po trotoaru...

 

A sinoc bi bilo mega proklizavanje na pesackom kod Vuka kad je pocela kisa da nemam sjajne gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug pao na planini i udario glavom o kamen. Bez kacige. Imao je sreće da nije izgubio svest (bio je sam), imao je sreće da je je promašio oko za santimetar. Ušivali ga 2 puta, jednom da ga pokrpe, drugi put, koji mesec kasnije valjda, da smanje ožiljak.

Primer iz grada - šlepali se automobili, sumrak, sajla boje asfalta, neobeležena, jedan auto izašao na raskrsnicu, drugi ostao na zaustavnoj liniji, kolega bajker proleteo između zakačio sajlu i naravno preleteo prednji točak...

 

Ja sam imao samo par klizanja po dupetu, jednom mi je proklizao točak zbog kiše, drugi put zbog loše kombinacije glatkog asfalta, preoštre krivine i neprilagođene brzine kretanja, jednom zbog maimuna koji je parkirao auto uz put i otvorio vrata baš kad sam naišao. Ništa vredno pomena pa sam zato malo neozbiljan po pitanju zaštite. Kacigu nosim samo kada idem na off ali smatram da je od ogromnog značaja kada dođe do pada ili saobraćajke... A svetla su pod obavezno, ko je ikada vozio kola zna koliko je teško videti neobeleženog nindžu na neosvetljenom putu, bio on na bicikili, traktoru ili peške. U gradu takođe, najbolja prevencija je dobro obeležavanje sebe...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ladan beton prva, a drugu izvalih kad sam se odmarao u travi...doduse imao sam dve rezervne unitrasnje,a najsmesnije je sto je slina ziva...zapusila se i opet je citava, doduse zakrpicu je za svaki slucaj ima zelenih tackica na nekoliko mesta, a poljnu sam morao d kupim..

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...