Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Vozio 119 km danas. Od Surdulice do Bujanovca i nazad. Ne preko Vranja, već dužim putem, preko Zlatokopa i Aleksandrovačkog jezera, gde sam već vozio pre dve godine. Izdržao sve nedaće, uključujući i sjebavanje menjača za velike zupčanike jednim nesmotrenim potezom na uzbrdici. Morao sam ručno da prebacujem lanac posle. :D Sve u svemu fantastična tura. I da, došao sam na samo kilometar i po od ulaza u zloglasno mesto Veliki Trnovac. Dalje nisam imao jaja. :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fina tura.

Ortak uzeo neki bajs sa 29"-kama, neki Cross 29er, pa mu ocerupasmo staru krntiju, zabo sam gumu, koja mu nikad nije pukla(bajs je vozio 7 godina, i + godinu dana raspadnut :D ), a deblja i sira od svih guma koje sam do sada uzimao ili video...da vidimo koliko ce izdrzati kod mene. :mhihi:

 

e inace planet bajk daje dobar dil, ako neko hoce nov bajs, kupite do 5 ili vise stvari u minimalnoj vrednosti od 300 dinara i dobijete 25% popusta na kompletan asortiman bajseva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne umeju ljudski da mi nameste menjač u servisu. Bolje nego pre popravke, ali lošije nego pre kvara. Između druge i treće fino menja, doduše mora malo jače da se pritisne ručica da ubaciš u treću. Ali kad spustim u prvu, pa opet krenem ka drugoj i trećoj, javlja se problem. Treba vremena i nekoliko menjanja da se razradi i ubaci. Izgleda da je sam menjač deformisan, da ne može da se dotera podešavanjem pojedinačnih komponenata. Ruku na srce, u BG kad vozim iznajmljene bajseve sa Ade, odavno nisam dobio neki sa ispravnim menjačem. Izgleda da je sve do disciplinovane vožnje ako hoćeš da ti menjač dugo traje - nema menjanja dok vrtiš pedale, a posebno ne na uzbrdici. Ja se nisam dosledno držao toga, sad sam valjda izvukao neku pouku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brzinu ne možeš da promeniš ako ne zavrtiš pedale... ti bi škljocnuo menjač i prestao da vrtiš pedale - i onda bi stao... nema napinjanja pedala u trenutku menjanja, to si možda hteo da kažeš... kada nailaziš na uzbrdicu moraš da promeniš pre nego što izgubiš kadencu... stvar iskustva...

 

aj da dodam još - vožnja u višoj kadenci (brže okretanje pedala) je dobra za mehaniku bicikla, zglobove/kolena, treniranje kardiovaskularnog sistema i daje više manevarskog prostora u situaciji koju si opisao - kada moraš da smanjiš brzinu na uzbrdici... tj ako teraš veći broj obrtaja manje su šanse da ti se uguši motor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to sam i mislio - nema napinjanja pedala u trenutku pomeranja ručice, a svakako da će se brzina promeniti pri narednom okretaju pedala. Fora s mojim prednjim menjačem je što mi izgleda da nije sasvim paralelan sa lancem - nakrivljen je malo, pa zato lanac zapinje za njega i ne menja brzine glatko. Očigledno je da se iskrivio zbog pomenute neopreznosti na uzbrdicama. Sad, da li to može da se ispravi, ili mora dibidus da se zameni menjač, drugo je pitanje. Ovi u servisu nisu to umeli da mi odrade. Zadnji menjač i meni radi odlično, srećom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je sajla dotrajala i popustila ili se deformisao.U svakom slucaju nista strasno, taj nov menjac je od 300-500,a sajle oko 70 finara, tako da bi to bio sav trosak ukoliko je potrebna zamena.I nadji neki drugi servis, posto kazes da taj u koji si do sada isao ne ume da namesti kako valja.

Samo pazi da menjas pravilno brzine i neces imati vece frke cak ni sa jeftinijim shimano mehanizmima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tri puta isao u Planetbike da mi nameste levu kurblu, i evo opet mi spada nakon 10ak km voznje. Rasklima se, pojede se iznutra, i otpadne... Sreca imam ono za zatezanje uvek kod sebe, pa pritegnem dok ne stignem kuci... Idem u Capriollo radnju da mi urade servis, da mi zamene to i zategnu kako treba, ovamo sve neznalice...

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bata:

Izgleda da imaš "no name" Shimano menjač. Shimano proizvodi menjače od ranga igračke do ranga kvalitetne perverzije. Izgleda da ti imaš ovo prvo.

Baš smo na nekoj vožnji pre neki dan komentarisali "kako smo ono nekad, 'kad smo bili mali', imali najšugavije Shimano menjače koji se rašteluju čim šaltaš na uzbrdici i kako moraju da se šteluju posle svake vožnje". So.. go figure.

Jeftine bicikle su "sjajne i sve što ti treba", sve dok ne shvatiš da to prosto ne može da se našteluje i da svako malo mora kod majstora.

Eto, moguće da nisu krivi ti iz servisa. Oni našteluju, ali mas' ode u propas' vrlo brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa prelaskom državne granice bajsom? Možda se nekad sledeće godine zaputim u Makedoniju. Fora je u sledećem - na starom putu koji bih koristio izgleda da ne postoji granični prelaz. Postoji samo na magistralnom, koji je na tom potezu oko 1 km udaljen od starog. Između su neke njive. Jedina opcija je da se što bliže prelazu prebacim sa starog puta na magistralni i tu pređem, a zatim se vratim na stari. Samo, ako vožnja bicikla po magistrali nije dozvoljena, kako se onda uopšte pojaviti na tom prelazu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...