Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Odeš na Alpe na odmor, popneš se žičarom do vrha pa se spuštaš off-road.

I uopšte nije sqpa varijanta za odmor.

 

jel imas neke hintove, a propo smestaja, puta i ustede uopste?

nisam nasao iole pristojan smestaj u tom regionu (oko stelvia) ispod oko 60-70 eur za sobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva čekam da me neko pita pa da pričam :)

Ako se potrpa petoro u kola, može ceo odmor od 8 dana da košta 220 evra.

Ako ide četvoro, onda oko, šta znam, 260-70 evra.

 

1. septembra cene smeštaja tako tresnu nadole u odnosu na avgust.

Tamo gde smo mi bili, u prve dve nedelje septembra ceo apartman (za najviše 6 osoba) košta 390 za 7 noći.

Apartman je vrlo prostran i tih 6 ljudi se ne sudara, sobe su dovoljno velike, kao i kuhinja, kupatilo, dnevni boravak. Imaš terasu, vešeraj, besplatan wifi i parking. Uračunato je "final cleaning".

Apartman je vrlo kvalitetno napravljen (kuhinja od mermera, podno grejanje, ma sve je utegnuto i kvalitetno - ja lično znam malo kuća/stanova ovde gde je sve tako kvalitetno), znači maksimalna udobnost. U kuhinji imaš bukvalno sve što ti treba, svi krupni i sitni aparati, sve moguće posuđe (plus cedilice, renda, daske, piksle, razne vrste čaša itd.) Dovoljno peškira, velika i topla posteljina, apartman je u Bormiju a ne negde van.. Ma SAN.

 

Nači, mene je koštao smeštaj 80 evra ukupno, gorivo + vinjete i tuneli još toliko, i plus hrana za tih 7 dana (i kod kuće da sediš, treba da jedeš, tako da hranu ne računam). Sa odlaskom na picu, sladoled, nekim suvenirčićima i sedanjem po kafanama ne verujem da sam potrošila više od 220-230 evra.

 

Žičaru nisam koristila (sve na mišiće :mrgreen:), ali nije jeftina. Ako se dobro sećam, 9 evra iz sela do 2000 mnv, a 13 evra iz sela do vrha (na 3000 mnv).

 

Kraj je fantastičan, staze i putevi su odlično obeleženi, i da hoćeš ne možeš da se izgubiš. Imaju odlične mape kraja u Info centru.

 

Ta cena koju ti navodiš je ok. Naš apartman je bio 65 evra na dan. Poenta je samo da skupiš ekipu, ne isplati se da ide manje od četvoro. Nas je bilo 4 + 5.

Za manje para (a ovo je bilo 11 evra po glavi na dan) možeš da spavaš u CG u nekom jadnjikavom apartmanu. Deset-dvanaest evra po vugli je stvarno korektno. Da tako dobar smeštaj nađeš u Budvi, ne bi ti ga dali za manje od 25 evra makar dubio na nosu.

 

P.S. 220 evra = smeštaj + transport + hrana + suveniri/pice/sladoled/kafe

Edited by jelchica
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgranuh se duplo danas....izgleda da ne mogu da budzim rock shox, tako da ostaju kocnice, lula i korman za pazarinu.E da gume nisam menjao ni sad. :mhihi:

 

Jos jedno zgranuce, ortakov Cross 29er, ima suntour neki, po uputstvu moze da se regulise rad, medjutim u praksi djoka, previse je nekako mekana i ne moz' se zakljuca...jebemmu mater za 45k, su mogli bolju suspenziju da ture.Generalno nema nekog poboljsanja u odnosu na moj bajs, sem sto je laksi i sto mi korman najvise odgovara, definitivno nije vredan tih dodatnih 25.000.

 

Danas obidjosmo Nbgd, izvukosmo max brzinu 39,8 dok smo se trkali, pocecu i ja uskoro da ganjam planine, ova selendra postaje mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro sam imao susret sa jednim takvim "rodjakom" .Raskrsnica pred cukaricku padinu, i lepo prelazim na zeleno, a majmun neki ne moze da ceka nego nagazio pa preko ivicnjaka pa da se progura na prosirenje, jer za skretanje u desno ima zeleno, samo sam stao ispred njega i nisam mrdao dok mu nije opet pocrvenelo....picka nije smela dizadje iz kola, olupao bi ga Uniorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...