Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Hvala, zato sam i pitao zato što o bajsovima nemam pojma, treba mi za povremenu vožnju ne više od 10km u cugu verovatno. Ono što sam ja vozio do sada je bilo verovatno još mnogo slabije od ovoga tako da mislim za prvi kršten bajk da bi trebalo da bude ok. Ima i ovde polovnih varijanti sa mnogo boljom opremom al' ne bih uzimao polovno jer su servisi užasno skupi.

 

Čak da budem precizan poslednji put kad sam seo na moj bajk je bilo pre jedno 8 godina i tad me udario auto i razbucao ga skroz :D

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja ništa protiv nižih klasa opreme, sem što mi smeta što se one lakše rašteluju od skupljih (moje – ograničeno – iskustvo je takvo).

Ne volim previše da se cimam oko servisiranja. Odnesem na početku sezone bajs na komplet servis i to mi je to za celu godinu (mada bajs čak ni to ne traži, ali, ajde, odnesem ga radi sopstvene sigurnosti, da se nešto nije rasklimalo itd.), a bajs puno puno teram offroadom, dakle tandara mandara tres tup, samo zvoni cele godine. Oprema XT + Deore, vila Reba.

Moš uzeti i lošiju opremu, ali onda da se sa na YT priučiš kako se šteluje.

Imala sam davno neki Shimano Sys. Nači, onaj pijačni Shimano koji čak ni naziv nema (samo piše Shimano na menjaču). Zadnji menjač se rašteluje kad prešaltaš dok se krećeš uzbrdo i dok je pedala pod opterećenjem (da, ne šalta se tako nikad, ali boljoj opremi to ne bi smelo da smeta).

Edited by jelchica

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam ni ja ništa protiv na tuđim biciklima :)

 

problem je što ponekad ako je oprema dovoljno loša ne može ni da se našteluje... čak i loši bužiri (@dmw - to je ono crevo kroz koje prolaze sajle koje upravljaju menjačima) koji su dovoljno mekani i da rade/skrate se prilikom šiftanja, mogu dovesti toga da ne možeš naštelovati menjač...

 

sigurno da su kod vas ti polovnjaci još jeftiniji jer su razvijene zemlje evrope izvor naših polovnjaka koji dok promene par posrednika nabiju cenu, samo moraš da imaš uz sebe nekog ko se kolko-tolko razume ako bi kupovao polovno...

 

ja sam prošle godine prešao sa rebe na nekog Fox-a... kad mi je stigla bicikla prvo sam se presekao, pritisnem viljušku, ništa, em loše radi em nema zaključavanje nikakvo... ceo dan se motao po kraju zabrinuto, ali, nekako kad god se zaletim u neku rupu ili džombu, upije je kao da je nema... stanem, opet je pritisnem - opet ne radi... i ja onda skontam u neverici kako možda ima neki sistem da se otključa kada oseti udarac, odem kući, izguglam i stvarno ispadne tako... ta bicikla je po cenama sa nekog sajta koje sam iskopao bila ~1700e nova, 8 godina je bila stara kada sam je uzeo ali sam ja dao 400e za nju a ništa nije bila istrošena... par kozmetičkih oštećenja na ramu koji su od transporta a ne od vožnje, i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda malo više voziš off-road nego što sam ja mislio... uostalom po Srbiji je i on-road nekad = off-road, ovde postoje svuda dobre staze za biciklove, čak i na većim putevima. Opet naravno ako me zainteresuje da vozim i kad skontam šta mi treba lako ću kupiti nešto bolje.

 

Uostalom uskoro ću ga zameniti za nešto ovako :D

 

6a00d8341c465d53ef013484cdc5c5970c_500wi.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:veseli:

 

Da, te prikolice znam. Na Islandu smo upoznali par sa Aljaske koji su to vozali i klinju od 2 godine. Kazu samo ako zaspi... Inace no way. I to ture od po sata, sat max. Ne zaleci se, ko zna kakvo ce ti dete biti. Verujem da Ogi nece meni (ok, muzu, on je spretniji na bajsu meni bi bilo frka) hteti u tome da bleji. Za njega je ono sediste na sicu..nadam se.

Kolica na primer promasena investicija, bole ga patka da sedi u njima..

 

Hahah, ulete Jelka, da pretty diana fazon :haha:

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upoznala sam bračni par (Švajcarac i Kambodžanka) koji putuje iz Švajcarske u Kambodžu u tazbinu bajsevima (i to rekumbentima) sa tim prikolicama. U jednoj prikolici dva malečka deteta, u jednoj jedno bepče od nepune godine. Pa ti vidi... Nikakvih problema nisu imali ni sa saobraćajem ni sa decom, al' ne bih ja to tako ipak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ova prikolica od pozadi zna biti zajebana, možeš posle dva sata vožnje da skontaš da je mali ispao negde. :)

 

Al' mislim da je svejedno super za klince, bar za vožnju po kraju. Ovde obavezno moraju da budu što više napolju tokom cele godine i kao mali da spavaju napolju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upoznala sam bračni par (Švajcarac i Kambodžanka) koji putuje iz Švajcarske u Kambodžu u tazbinu bajsevima (i to rekumbentima) sa tim prikolicama. U jednoj prikolici dva malečka deteta, u jednoj jedno bepče od nepune godine. Pa ti vidi... Nikakvih problema nisu imali ni sa saobraćajem ni sa decom, al' ne bih ja to tako ipak

 

Vidi svaka njima cast ali treba izdrzati voznju plus klince (a stvari za decu uvek zauzmu mnogo vise mesta nego za odrasle)... svaka im cast ali ni ja ne bih mogla tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ti i jedne koracice za decu.

 

mala vojska to smo mi

MALA VOJSKA TO SMO MI

dzonizovi sinovi

DZONIZOVI SINOVI

otkad sam se rodio

OTKAD SAM SE RODIO

metaliku sam voleo

METALIKU SAM VOLEO

majka me je ucila

MAJKA ME JE UCILA

bolji su od mastejna

BOLJI SU OD MASTEJNA

pedofile cemo slomiti

PEDOFILE CEMO SLOMITI

sve cemo ih pobiti

SVE CEMO IH POBITI

ako pridju nasoj kuci

AKO PRIDJU NASOJ KUCI

najebace vristajuci

NAJEBACE VRISTAJUCI

ko sad ljutu bitku bije

KO SAD LJUTU BITKU BIJE

dzonizove divizije

DZONIZOVE DIVIZIJE

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još pazario bicikl, pao sneg jebo ga ja, imam još vremena da razgledam.

 

Elem sad ima nova ponuda koja je 100e više od prošle a čini mi se dosta bolja, ima ovaj XT

 

 

 

 

 

Brake: Hydraulic Disc Brake

Tyre size: 29

Kit pricing (the best component): Shimano XT

Material: Aluminum

Band: Double wall structure

User Group: Men

 

Light and graceful 29-inch mountain bike with TFS aluminum frame, RST air fork, hydraulic disc brakes and Shimano XT -takavaihteet.

Big Nine Viper is a 2014 model, which is suitable for both mobile and car racing.

Product Details:

Body: Big Nine TFS Aluminium

Fork: RST First Air 29-32 100

crankset: Shimano M430 octa 44-32-22 CG

Front derailleur: Shimano M590

Rear derailleur: Shimano XT 9

Rear Deck: Shimano CS-HG20 11-34 9s

Chain: KMC Z99 9s

Brakes: Shimano M505 160

Shifters: Shimano Deore Rapid Fire

Ohjauskannatin Merida NC OS 7

Saddle: Merida Pro SI

Satulakannatin Merida Comp SB12 27.2

Handlebar: Merida Comp OS 680 Flat

Front hub: Shimano M475 Disc

Rear Hub: Shimano M475 disc

Pedals: XC Alloy

Rims: Merida Big Nine Comp D

Tyres: Merida Race 29er 2.1

Weight: 13.1 kg

 

 

http://www.xxl.fi/py...1097690_1_style

 

 

Šta kažete? Mada je ovo mountain bike klasičan, dok je ono bio onaj crossover neki.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...