Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Pozdrav svima.Pitanjce:sta moze biti razlog pucanja zica/zice u ovom slucaju na zadnjem tocku.Od prosle godine to mi je redovan problem.Stavljen je bandas sa duplim zidom Krypton,nove zice i opet za mesec dana odose dve zice.Bajs je gradska varijanta sa Sram S7 ,nista specijalno klasika.Pricase mi(ranije) da je do tezine,ajd iz zdravstvenih razloga smrsah i dalje sam u fazi mrsavljenja.Voznja laganica 23-25km/h,izbegavam rupe,los put,ivicnjake ..... Unapred hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

S druge strane, većina ljudi koje ja znam od svojih mauntin bajkova sa 21 ili 18 brzina koristi 3-4 maksimalno... Eto i ja prvi ovde po PA najčešće šiftam zadnji menjač, a prednji uglavnom stoji na najvećem zupčaniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve prema ukusu i potrebama. Uglavnom i nije predviđeno da se koriste svi stepeni prenosa, npr. izbegavaju se oni na kojima je lanac mnogo zakošen pa drlja po kavezu prednjeg menjača. Efektivno ti imaš manje od "deklarisanih" npr. 27 brzina. E sad, meni je i to malo, tj. na nekim usponima mogao bi da bude još jedan žeton, a isto tako bi mogla brzina više za neke asfaltne spustove kad hitam.

Hint: Bolje zakucaj lanac za srednji prednji lančanik - em se verovatno manje haba pogonska grupa, em ne kidaš kolena malom kadencom ako si navikao da "melješ".

Edited by jelchica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je Hailov bicikl, za Suboticu mu više i ne treba. Ne mora da se jebava po brdima i usponima, taman mu ovo dođe.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, sta je tebi bitno, na kom podforumu je tema... Zamisli kako je tek ovima sto nece da im otvore temu...

 

Nego, mi uzeli zadnje sediste za klinca, i cool je. Zbog kevine paranoje kaiseve cemo malo dodatno obezbediti. Mislila sam da ce mu biti dosadno pozadi ali nije, sve vidi, ne smeta mu vetar, okaci mu tata igracku za svoj pojas pa se zanima... sasvim dobra varijanta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja gledam...a imam i zutu maju pa odvezem i po neku etapu u njoj...

 

nego, nisam ovde nista citao o oblacenju, u cemu vozite bajsove? ja samo gornji deo, ponekad, dole standardni sorc i patike....kad moze sorc, kad je hladno uglavnom ni ne vozim, bas najvise sto nemam zimsku opremu, jbg. vozio bih cesce da imam.

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...