Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Dobro, mtb moze svugde, on je bas mejnstrim sada.

Ma kakvi, pogotovo na ovaj standard...to samo da ti je sponzor neki od ovih koji su vezani za ekstremne sportove, pa da te sponzorisu bajsevima i salju na dh destinacije, trke, eventove, picle materine.

 

Za smrtnike i rekreaciju, plafon 600e, nesto sa oglasa.

 

 

Al jbg, kad sednes na tako nesto.....pobenavis, vise nikakav racionalan razlog protiv nije bitan. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se nalozio da uzmem neki drumski do 500eur, ali sam shvatio da mi nije potreban. Odem mozda 10 puta godisnje Pancevo-Beograd, za to mi je dovoljan i mtb, s tim sto je mnogo prakticniji kad ides po gradu ili nekim neravnim stazama, a i lako se odrzava.

 

Imam trenutno Polar, aluminijumski - nista posebno, ali vozi kao zmaj. Realno, koji ce mi amortizeri, hidraulicne kocnice, a ni menjac mi nije nesto mnogo bitan, ovde sve ravnica, tu i tamo presaltam brzinu.

Edited by LoveHateLove
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce sam se setila da imam zvono na bajsu

za promenu

 

ono dize iz mrtvih

sad mio zao sto ga se raniej nisam setila, prosla od zelenjaka do politike za 10 min umesto za 20 xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Znači dobro si se setila. Ova zima je bila mačiji kašalj, cele zime svuda idem bajsem, samo kad nije mnogo mokro dole, jer me mrzi da odem i kupim montažne blatobrane, pa mi onda dupe, nogavice i leđa budu skroz isprskani (kapiram da je do krampona, sa slik pneumaticima bi efekat bio daleko blaži). Što se rukavica tiče, u pravu si, jedino je to muka za bajs kad je hladno, ali sam ja odlično prolazio i sa običnim tanko-vunenim, a la pjaca. Tako da svi ti izgovori kako ne može nešto da se radi bez namenske opreme su samo to - izgovori. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ruke vazda ledene :haha:

hladna dusa pa probija :mhihi:

 

realno, probavala sam da vozim i zimus, nego uglavnom radim nocu, pa je uvece dosta hladno i ne volim da se cimam onda. sad je vec ok, ne ide ispod nule nocu, i onda moze. ne vozim kad je mokro, imam kramponke i budem prljava ko cudoviste iz mocvare, gde cu taklva na posao, da nosim sto stvari za presvlacenje. blatobrani su za picke

Preko dana da, ova zima je bila nista.

 

Namenska oprema je keva, ali treba uvek razmisliti koliko ti nesto zaista treba, pa onda odnos cena kvalitet, i sta je alternativa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, pretprošle zime sam se isto tako vozao u Šveckoj, do -20 i kusur, obične rukavice, kapa kad je vetrovito i toeto. Mislim, vozim se ovde tako svake godine, ali me gledaju kao budalu, a u Švecku pominjem baš zato jer sam se tamo osetio tako neposebnim (što je bilo prijatno). Mislim, i u pogledu bajsa i opreme... Stvarno sam video ljude da se vozaju kako i sa čim stignu, a očekivao neke avione kamione. Naravno da ima enuzijasta, ali vozi riba u štiklama, suknji i kaputiću, nešto poput maksi-ponike, vozi deda u somot-pantalonama i cipekama i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kad je hladno a idem negde po gradu nosim rukavice sa buvljaka od pre deset godina one debele tapacirane koštale neki red veličine 150rsd na njima piše kombi a da se razumemo ne vozim kombi... kada je manje hladno kineseke "vunene" od 100rsd...

 

nije moranje imati norćvejv od dva i po vajferta da bi se vozio bajk po hladnom ali u zdravlje da te služe, lepe su :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni su sjajni, plus kod njih je normalno da je bicikl prevozno sredstvo

ovde je to svrstano u bavljenje sportom (sem u vojvodini) i kao takvo izaziva cudjenje i prezir sirokih narodnih masa :haha:

 

 

mogu i obicne vunene rukavice zimske, al mi se u njima zalede prsti koji su inace hladni i onda jebiga :haha:

a posto mrzim jebene rukavice i stalno nosim one bez prstiju

shvatila sam da je pitanje vremena kada ce poceti sake da mi se koce od hladnoce

pa vreme je da pocnem da nosim rukavice stvarno

za kolena je lako, imam one vunene grejace pa ih navucem ako je hladno

 

ulete prase :haha:

 

nije naravno, ali volim da pazarim nesto da mi traje

 

sad ispadoh DF ahahah joj

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, to za trajanje - nemoj da se razočaraš ako ne potraje, nadam se da hoće ali... to što je kao neka marka i što ima neku cenu nije nikakva garancija, tako mi je crkao planinarski ranac mekinlijev odmah po uzimanju, tako su i čizme mekinlijeve upijale vodu umesto da je odbijaju i raspale se posle par meseci, tako su se i drugu nortvejv kamašne rašile u roku od omah... kod nas dolazi krš a cene su iznad evropskih i takva je situacija ne samo sa opremom, isto je i za tehniku i sl... najgori standard, krš oprema a najjače cene... samoe jedna maika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, to za trajanje - nemoj da se razočaraš ako ne potraje, nadam se da hoće ali... to što je kao neka marka i što ima neku cenu nije nikakva garancija, tako mi je crkao planinarski ranac mekinlijev odmah po uzimanju, tako su i čizme mekinlijeve upijale vodu umesto da je odbijaju i raspale se posle par meseci, tako su se i drugu nortvejv kamašne rašile u roku od omah... kod nas dolazi krš a cene su iznad evropskih i takva je situacija ne samo sa opremom, isto je i za tehniku i sl... najgori standard, krš oprema a najjače cene... samoe jedna maika...

 

Jbt ti bas nemas srece s mekinlijem??? Meni sve njihovo super traje.

 

E al ako imate opciju, idite u Decathlon. Ima u Temisvaru. Zasto davati blesave pare nasima. Od prilike i put isplatis odntri para cipela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

čizme jesam, uzeo pare kupio druge, marke nemekinli... ranac nisam ni hteo da reklamiram jer se samo rašio (tj šav je bio mnogo blizu ivice pa se tu materijal razresao) pa sam ga sam ušio i spalio ivice upaljačem da se više ne dešava to, nakon toga me je služio dugi niz godina... ali je činjenica da je loše urađen bio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

napokon se u ulazu pokrenula inicijativa da zajednicku prostoriju za kucni savet

koja se koristi dva puta godisnje

pretvorimo u prostor za odlaganje bicikala

ono kao u prizemlju je, ima kamera, ulazi se iz ulaza

nicemu ne sluzi

 

a u lift samo tertris majstori crni pojas mogu da ubace bicikl i sebe

i to samo ako je neki manji ram u pitanju

 

jel ima neko od vas koji zivite u zgradi taj neki fazon zajednickog odlaganja bicikala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi imaju i mnogima su kradene bicikle iz takvih prostorija, i pored ulaska u zgradu na interfon i ispravne brave na toj prostoriji itd itd

 

Bicikl se propne na zadnji točak i tako se, dozvoli, uteruje u lift

Share this post


Link to post
Share on other sites

da izvines moj jedino da spakujes na pola pa da ga

uterash

 

lift je glupih dimenzija, bas treba cimanja da se prevezes njime sa bajsem

brze je da ga odneses peske stepenicama

sto i radim

 

mada, ne bi mi bilo tesko da ga nosim kuci posle pioslednje voznje u toku dana

ionako ga sad nosim stalno gopre dole

a samo preko dana kada je mi treba vise puta da ga drzim u toj ostavi, bas bi mi znacilo, plus bih ga casce koristila

 

videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...