Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Vratio se ortak sa evropskog putesetvija, bajs je ziv,a bajs je kostao celih 15k i obisao je pola evrope(evo ti kurac japance sto su ti digli bajs od 5000 evra pred Uscem). London je ispusio na kraju, iz protesta zbog Skotske,,a i dosta vremena je potrosio obilazeci Jevropu, tako da ne bi mogao stici, jer je morao da ukalkulise i vreme za povratak.A i ko jebe ostrvljane, da je zapalio za london, ne bi video svabiju, cesku, francusku....Dobar deo vremena je i kampovao, tako da je uzivancija bila upotpunjena...e da na putu je imao i bliski susret sa svojim imenjakom..

vuk.jpg

 

Covek moze knjigu da pise opusteno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece mi kolega da negde na potezu Brankov-Sajam ima neki bajk servis gde rade generalno pranje i podmazivanje bicikla

jel zna neko gde je to tacno i koliko to kosta?

Cjale se spickao sa ovom ludackom sto delomo sa njom garazu i sad u garazi nemamo vode :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbegni taj servis ako ikako možeš.

Ima razlog što se taj servis zove "Pirana".

Beše mi usput, trebala mi je dodatna korpica za bidon. Vidim da imaju običnu žičanu, svratim kod njih, reko' daj tu (250 din). Ok, "hoćeš da ti ja namonitiram?" (odviješ dva šrafa, staviš korpicu, zavrneš dva šrafa - prvu korpicu sam montirala, trebaju ti 2 min slobodnog vremena, alat može i ne mora). Reko' vidi džentlmena - Može. Stavi on bajs na stalak, zameni korpicu i kaže - 500 din. Molim? Pa 500 din. 250 din korpica i 250 din montaža. Reko', nisi rekao da se montaža naplaćuje. "Ok, onda montaža 150 din".

Dam mu 400 din i on je tog dana za 150 din zauvek izgubio mušteriju i sebe vrlo loše preporučio. Čula sam nekoliko puta da prodaju neke ne tako dobre bicikle za drsko visoku cenu. Tj. ako napipaju da se ne razumeš, natrti se i skini gaće.

Idi u neki servis i plati circa 2000 din da ti ceo bajs razmontiraju i podmažu (pranje included). Reci mi u kom si delu grada, da ti preporučim servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stigao info, pranje sa podmazivanjem 400 din. To je vec ok.

A sto se tice dzentlmenstva, u to uvek sumnjam da je dobrovoljno. Kakav sam skot terala bih ga da demontira nosac i jos da on meni plati sto mi je potrosio vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Italiji u bici šopu kupim torbicu za volan. Lik samoinicijativno odnese torbicu u servis u zadnjem delu radnje, unese bajs, fino obrusi plastiku na nosaču torbice tako da je napasuje na moj OS korman pošto inače ne bi moglo, usput poskida skoro sve sa kormana da mu napravi mesto, sve vrati, stavi gumene podloške. Da platim montiranje - Italijan: "Naravno da ne".

Edited by jelchica

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Opa, Kiklops

Imam Tacx, korišćen bruto 5 puta, trenutno pozajmljen drugaru

Trenažer jedino vredi ako imaš dobru prostoriju za to (da ne motaš u špajzu). Ne pada mi na pamet da idem u podrum da vrtim, a u kuću ga nemam gde. Sve u svemu, bolje investirati u zimsku opremu za vožnju bajsa nego u trenažer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno, vožnja napolju je prioritet ali bez obzira na opremu naiđe period kada vreme jednostavno ne dozvoljava vožnju a da ne pričam o tome da kad se pomeri vreme za koju nedelju - dok se vratim sposla padne mi mrak naoči i samo takve varijate preostaju... mada mislim da ću da ga prodam, samo da zahladi još malo da poraste potražnja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Park Tools, nećeš pogrešiti

Nemoj uzimati neke jeftine od recimo 2000 din jer će ti neki deo riknuti posle pola godine-godinu upotrebe (iz mog iskustva, dvaput se slomila neka dva plastična dela koja ne možeš da zameniš)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

jedna biciklisticka poruka mi stize...

 

U godini novoj zelim

Za svoje drugove

Suve drumove

Dane bez kise

Odvozenih breveta vise

Voznje bez padova

I servisnih radova

Za vreme toplo

I pivo hladno

Za vesela lica

Bez puknutih zica

Preko brda i klanaca

Bez puknutih lanaca

Puteve bez rupa

I da je kompaktna grupa

Za nove rute razne

Brdovite i ravne

Da se druzimo

i drzimo

Zdravlja i srece

Pa da se okrece

 

 

Srecna nova 2015

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...