Jump to content

Hardware


Јарослав

Recommended Posts

Пошто постоји посебна тема за софтвер, зашто и преиферија не би имала свој топик? Ако ништа друго, бар да се не набацује све на генералну тему. Дакле, питања, одговори, савети, сервис (хоум мејд и званични)...

 

И за почетак, једно питање. Треба ми нови хард, па чисто да чујем препоруке, ако је неко скорије узимао. Не треба ми ништа веће од 320 ГБ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skorije nisam stvarno uzimao, al evo već godinama imam Maxtor od 250 gb koji mi fenomenalno šljaka, da kucnem u drvo :pivopije:

p.s. Tek sam sada skapirao da je Maxtor promenio naziv u Seagate :haha:

p.p.s. Inače ne verujem da više i možeš da nađeš hard disk manji od 320 gb. Gde god pogledam, sad je već neki standrd 1 TB i više.

Baci pogled ovde, možda ti pomogne.

IT Svet-Hard Diskovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se u poslednje vreme da moram na svakih 3-4 dana da instaliram sistem jer mi prijavi neku glupu gresku i krene da baguje masina sporije se krece strenica od misa,ima kasnjenja i tako to,kad krenem da instaliram sistem onda stane kad kopira fajlove na 51% i nece da se makne dalje,na sledecoj instalaciji stane recimo na 2% i nece dalje,tek na iz treceg/cetvrtog puta instaliram validno sistem ali opet se sjebe za par dana,ima li neko predstavu sta to moze biti?HDD sam skoro menjao i kada postavim drugi ista prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri memoriju, najviše smrdi na to, promeni port na ploči za HDD, napajanje...

E pazi ovo,kad promenim port za SATA napajanje na ploci recimo sa 1 na 3 onda proradi i lagano instalira sistem,ali onda i tu vremenom krene da baguje,ali to mi je zanimljivo jer odmah proradi super masina kad promenim taj slot.Da li moze biti zbog slabog napajanja posto se ono raspada :D?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pazi ovo,kad promenim port za SATA napajanje na ploci recimo sa 1 na 3 onda proradi i lagano instalira sistem,ali onda i tu vremenom krene da baguje,ali to mi je zanimljivo jer odmah proradi super masina kad promenim taj slot.Da li moze biti zbog slabog napajanja posto se ono raspada :D?

 

Da, a verovatno ti i ploča riknjava :icon_ne:

Za svaki slučaj, promeni SATA kablove

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja koristim LG W2240S-PN i meni radi lepo(samo mu je jako opala cena,za nekih 5-6 meseci je pala sa 15.000din na 9.500),mada ako imas malo jacu graficku mislim da bi bolji izbor bio LG E2281VR-BN jer pored d-sub-a ima hdmi i dvi prikljucak+je kontrast mnogo veci nego na ovom mom.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj drugi LG deluje ok. Imam integrusu, ATI 3300HD, zar ce biti neke razlike u slici zbog malo slabije grafike? Eventualno bih kupio grafiku, ali samo ako Diablo3 ne bude radio kako treba kad se pojavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ne bi trebalo biti velike razlike.naravno jedino u zahtevnijim igrama jer integrusa nije za njih ali sto se tice filmova i rada na racunaru trebalo bi da ti radi ok.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vec druga stvar, ne igram nista zahtevno kod kuce. Jedino ce me D3 naterati da kupim nesto jace ako budem morao. Monitor deluje skroz ok, raspitacu se jos malo pa cu pazarim u sredu, cetvrtak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Буразер купује рачунар и то склопљену конфигурацију, пошто га мрзи да се цима са куповином сваке компоненте посебно. Мени се то не свиђа, ал' ајд. Интересује ме мишљење неког ко зна материју о овој конфигурацији на коју је бацио око: http://www.list.rs/artikal.php?id=RAC02602

 

 

Рачунар му треба за коришћење Интернета, филмове, музику, понеки рад у Ворду и да игра ПЕС6. Ај неко нек буде љубазан и каже шта мисли, са посебним освртом на плочу.

 

Уз њега планира да узме и овај монитор http://www.list.rs/artikal.php?id=MON00476 па може неки коментар и о њему.

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj racunar je i vise nego dobar za to sto mu treba.sluzice ga odlicno.sto se tice monitora meni je licno 18 inca malo,a sad zavisi kako kome.imas par postova iznad 21" monitor za 9500.lepo izgleda i jos bolje sluzi + je full hd 1080p.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

cim podrzava ddr3 memoriju bice aktuelna jos neko vreme i nije bas toliko matora. mene interesuje da li se isplati uzeti A4 TECH X-748K X7 i A4 TECH X7-801MP .nisam neki veliki gejmer ali bih zeleo da uzmem mis i podlogu za povremeni gejming jer koristim logitech-ov mis od 400dpi vec nekih 7 godina i mislim da je vreme za promenu :bigblue:

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene interesuje da li se isplati uzeti A4 TECH X-748K X7

Koristim ovog mišonju dve godine, mislim da se nećeš razočarati. Dobar je senzor, može da se podesi pet on-the-fly brzina, skrol je pouzdan. I ima ovaj dodatni taster za fire na vrhu levog klika, što može da se pokaže dosta korisno kada se navikneš da ga koristiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno nisam odusevljen A4 Tech misevima, jesu jeftini al im je i izrada upravo takva. Drugar je imao jedan, plastika je bila toliko nekvalitetna da smo imali osecaj da ce se smrviti pod prstima svakog trenutka. Druga stvar sto su previse lagani, al' to je vec stvar ukusa.

 

pa neces se uopste naigrati D3 sa integrisanom, mozda na 1024x768 i sve na low

Zar se vec zna tehnicka zahtevnost? Nisam ni mislio da ce mi ova grafika biti dovoljna, al' stvarno nemam potrebe da kupujem bilo sta jace dok konkretno D3 ne izadje.

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...