Jump to content

Hardware


Јарослав

Recommended Posts

Koristim ovog mišonju dve godine, mislim da se nećeš razočarati. Dobar je senzor, može da se podesi pet on-the-fly brzina, skrol je pouzdan. I ima ovaj dodatni taster za fire na vrhu levog klika, što može da se pokaže dosta korisno kada se navikneš da ga koristiš.

hvala na savetu! najverovatnije cu kupiti taj jer nije nesto skup,a izgleda sasvim ok.sad me jedino zanima neka preporuka za podlogu,a da je do nekih 1000 i kusur dinara.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa ruterima? Potreban mi je pouzdan, a povoljan, ruter sa integrisanim svičem. Dakle, jedan uređaj koji sam radi svu distribuciju internet konekcije. Minimalan broj ulaza, s obzirom da je broj računara u mreži dva.

 

Hvala unapred. :)

 

P.S. SBB je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Треба ми много помоћи.

 

Узели смо овај рачунар: http://www.list.rs/artikal.php?id=RAC02812 Не знам шта да радим са системом, шта да ставим. Хтео сам ИксПе који сам користио на матором рачунару, али ми је жао да га ставим на солидну машину на којој бих могао да терам Седмицу. Са Седмицом се нисам бактао досад. Занима ме шта би било боље, 732 или 764.

 

Друго, лик ми у радњи рече да седмица сама свлачи драјвере за све компоненте са Нета. Пошто ће се неко време користити неки мобилни уређај за Нет (ВИП, Теленор или МТС, не знам још), интересује ме колико су тешки сви ти драјвери заједно, пошто немам жељу да због лакшег инсталирања драјвера прекорачим ограничење протока и плаћам сваки мегабајт посебно.

 

Даље, требају ми и информације о том мобилном Нету. Нисам користио то никада, па ме занима каква је веза и који је уопште провајдер најбољи према односу цене, квалитета и количине података. На први поглед, најбоље делује Теленор. И је л' то може да се користи иако не користим њихове телефонске услуге?

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje licno misljenje je da ti je 64bitna sedmica potrebna jedino ako imas preko 3gb rama.ja imam slican racunar,malo mi je jaca graficka i koristim xp sp3 32bit jer mi 64bit sedmica guta vise rama i ne svidja mi se kako rade igre na njoj,a ti sad kako god zelis.32bitnu nisam probao jer mi je procesor preporucen za 64bitne operativne sisteme pa 32bitne nije bilo ni potrebe instalirati.sedmica skida neke drajvere sama,a apdejt je nekada 50mb,a nekada 150-200mb tako da ces se sigurno napatiti dok to ne skines preko usb-a od telenora,vipa ili telekoma...telenorov i vipov nisam probao,a telekomov jesam i radi sasvim solidno ako ti je potreban za neki povremeni surf netom,za sve ostalo bas i nije.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Друго, лик ми у радњи рече да седмица сама свлачи драјвере за све компоненте са Нета. Пошто ће се неко време користити неки мобилни уређај за Нет (ВИП, Теленор или МТС, не знам још), интересује ме колико су тешки сви ти драјвери заједно, пошто немам жељу да због лакшег инсталирања драјвера прекорачим ограничење протока и плаћам сваки мегабајт посебно.

 

Даље, требају ми и информације о том мобилном Нету. Нисам користио то никада, па ме занима каква је веза и који је уопште провајдер најбољи према односу цене, квалитета и количине података. На први поглед, најбоље делује Теленор. И је л' то може да се користи иако не користим њихове телефонске услуге?

 

Пошто тренутно користим тај ВИП-ов нет (у нади да ће се Телеком једног дана сетити да постојим), могу слободно да га препоручим. Фора је што код њега, кад истрошиш тих 1, 5 или 15 ГБ (све зависи који пакет узмеш), нема потребе да доплаћујеш додатне мегабајте јер ти се нет не укида, него брзина пада на 2 Мбит/с, са почетне од 1, 5 или "максималне могуће у мрежи" (опет, све зависи који пакет узмеш).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' mogu da isključim Windows update, tj. da li je to baš bitno ili ne? Na XP - u je vazda bio ugašen, nije mi trebao.

Drugo, da li apdejt može da se skida npr. jednom mesečno, na neki drugi računar, kao .exe fajl ili mora isključivo na racunar na kojem je sistem koji se apdejtuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' mogu da isključim Windows update, tj. da li je to baš bitno ili ne? Na XP - u je vazda bio ugašen, nije mi trebao.

Drugo, da li apdejt može da se skida npr. jednom mesečno, na neki drugi računar, kao .exe fajl ili mora isključivo na racunar na kojem je sistem koji se apdejtuje?

 

Ostavi ukljucen.Tu ima vazda korisnih update-a.

Nisam probao.

 

Kol'ko košta DVI kabl i da li razlika u odnosu na VGA značajna? Prokletinje iz Filipsa u kutiju stavile samo VGA, pas mater.

 

Ako imas HDMI na kompu i monitoru,to ti je najbolje resenje.Naravno,pederi to isto ne stavljaju.Meni uz monitor dali VGA,DVI,a nigde HDMI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazer je birao, pošto su njegove pare, mada verovatno ni ja ne bih uzeo nešto drugo. Veći monitor mi ne treba ovaj je idealan za sto na kojem će stajati, a ne ložim se na full HD, (kao ni na FLAC audio itd).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veći monitor mi ne treba ovaj je idealan za sto na kojem će stajati, a ne ložim se na full HD, (kao ni na FLAC audio itd).

To su ionako stvari za hipstere i ljude sa malim kurcem. Ili je to pleonazam?

 

:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naručio sam novi komp, trebao bih u četvrtak da ga uzmem. Uglavnom mi ne treba grafička ni malo pa sam uzeo prvu što sam video, ostalo je solidno.

 

proc: intel i3

ploča: gigabyte iZ68

memorija: 2x4gb Kingston HyperX 1600mhz

hdd sata3 Barracuda 1tb

graf: GeForce GT240 XFX 1gb ddr5

 

 

Ne treba mi nikakav savet nit imam neko pitanje, samo se kurčim malo.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas sam o tome pricao sa ortakom pre par dana.prosle godine sam kupio ddr2 2gb na 800mhz i to je kostalo 4200din,a sad ima ddr3 2x4gb na 1600mhz za 4000din ravno.koja je to razlika u cenama samo za godinu dana to je neverovatno.... rama nikada dosta,narocito kada se radi sa malo jacim softverom(najjednostavniji primer je fotosop koji 2gb rama zguta dok si rekao keks),a i npr gta 4 da bi se igrao sve na maximumu ne moz bez 6-8gb rama,narocito sad sa ovim real modovima koji trose uzasno puno..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...