Jump to content

Hardware


Јарослав

Recommended Posts

dobio sam Intel SSD 320 series 120GB pa me zanima koliko je njegova cena otprilike? da znam da li vredi da prodajem ili da ostavljam sebi.

 

 

Kakvo, bre, prodavanje, pucaj sys na to, ubica od SSDa!!! Ako si stvarno totalno opičen da ga prodaješ, očekujem PM!

:pivopije:

Edited by necropol

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako imam problem zelim da igram Skyrim i sad,hocu da vidim sta mi fali tj sta bih mogao da poboljsam.

 

znaci za sad imam ove specifikacije:

Intel® Pentium® D CPU 3.20GHz

Dual Core 3.2 GHz

RAM DDR2 1GB

AtiRadeon x1600/x1650 (256mb)

 

 

i otisao sam na http://www.systemrequirementslab.com/

i kazu ovako:

 

RAM

Minimum: 2 GB

You Have: 1022.4 MB

 

Video Card

Minimum: DirectX 9 compliant video card with 512 MB of RAM (NOTE: This requirement is NOT yet confirmed by Bethesda - NVIDIA GeForce 7600 GT & ATI Radeon X1800. Please be advised this may change soon).

You Have: ATI Radeon Graphics Processor (0x71C2)

 

Required You Have

Video RAM 512 MB 470.0 MB

Pixel Shader version 3.0 3.0

Vertex Shader version 3.0 3.0

 

 

Ako imam 256(?!) kako to da imam 470MB video RAM-a??

 

Ne razumem se nesto mnogo u sve ovo pa sam hteo da pitam sta vi predlazete sta da uradim sa kompom?Tj. sta kupiti sve potrebno da bih vec jednom uzeo i igrao igru?

 

edit

I da li predlazete 1 giga rama ili 2,tj sa kojim mogu da vise iskoristim potencijal ovog kompa?

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procesor ti je ok,tu nema potrebe za upgrade-om.Uzmi jos 2GB RAM-a.DDR2 najobicniji mozes naci za 20-25 eura.Kupi i neku urednu grafiku,po mogucnosti neku Nvidiu.Nemoj ici ispod GTS450,ona ti je sada negde oko 100 eura.Bilo bi jos bolje da uzmes GTX550,ta ti je oko 120 eura.Naravno,od 1GB uzimaj karticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem jel ima nekog ko je ubacio Mac OSx Snow Leopard na PC (intel based procesor) masini? Evo ja sada pokusavam, imam sve predispozicije hardverski, samo mislim da sam sjebao .dmg image, tj nisam lepo narezao Mac OSx instalaciju na Dual Layer dvd. Prvi put se srecem sa .dmg extenzijom, i skontao sam da uradim isto kao svaki image burn, ali ocigledno nije uspelo, jer pise da mi na dvd-u zauzeto 7 gb-a, a ni jednog jedinog fajla unutra. Fail? narezao sam i iBoot i on radi normalno, bootuje, podesavanja u BIOS-u sam odradio, samo ostao taj dvd... Neka preporuka ili tutorial mozda kako da narezem ovo govno kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha, ne seri da imam identicnu konfiguraciju kao lik koji je napisao taj tut :haha: S tim sto imam bolji procesor, i bolju graficku. Znaci ima da radi 100% :) Al dobro, prvo zelim devojci na lap top, posto je jadna zapela na arhitekturi, smucio joj se windows, Linux ne ume da koristi nesto preterano, a i nije navikla na open source, i ja lepo googlah i resih da je najbolje da joj metnem Leoparda :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel i dalje WD jedini zaista pouzdan (po pitanju eksternih HDDova konkretno) ili ima jos neka marka koju vredi razmotriti? :D

Mislim da mi je neko hvalio i Transcend al ovaj WD passport mi radi vec 5 godina...

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Zavisi za šta je namenjena i koliko para. Bolja je od 8800GT 1GB/9800GT 1GB, ali je već lošija od HD4850 512MB, npr. Ako je uzeta za 50ak evra nova, OK je. Posebno ako je napajanje slabije, a i ako se igra do rezolucije 1680x1050. Evo ti i jedan test, čisto da vidiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogao bi i ja da se obnovim da predjem ovo novo sto je izlazilo,imam 8800gt dao bi nju i dao bi jos nesto za nesto sto moze ono glatko da fura skajrim i taj rad.c2d na 3 i kusur,4gb ddr3(to dodatno budzim uskoro),thermaltake od 600w.ima neko dobar prijedlog sta mi je za cinjet?ne mora neka nabudzena rezolucija samo da pici fino.sljaka i 8800gt ali tacno se osjeti da je do nje u ovim zajebanim grafikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...