Jump to content

Hardware


Јарослав

Recommended Posts

Pazi, 6850 jeste sad neki sweet spot, ali nemaš potrebe da daješ još 30-40 jura za nju, optimum bi ti bio POWERCOLOR Radeon HD 6790 1GB GDDR5. Ako nisi gadljiv na reparirane, ali dobre kartice sa 2 godine garancije, nekih 10-20% bolje performanse ti nudi GAINWARD GeForce GTX 460 1GB GDDR5, kao Nevidija pandan. Ipak, 6790 ti je nova i lakše će se prodati posle i tako to. Njen noviji nevidijin pandan je npr. LEADTEK GeForce GTX 550-Ti 1GB GDDR5.

 

Za nekih 15ak evra niže idi na 6770. Nevidija nudi recimo GTS 450, koja je slabija, ali nešto i jeftinija.

Naravno, brend sam biraj, ja sam ti predložio najjeftinije predstavnike serija kod nas.

 

Elem, preporuka je na strani ATI.ja, samo da odlučiš koji ćeš cenovni rang, tj. koliko ti znači 20jura gore-dole. Za svoju 8800gt možeš dobiti oko 40jurića, par evra manje ako si realan, par više ako nekog..khm.. šarmiraš. ;)

 

p.s. cene i stanje na lageru prema ITsvetu uzmi sa rezervom, čisto kao smernicu. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem imam safirovu radeonku 4870 512mb. Dobro me je sluzila ali joj polako istice vreme. Cenim da je menjam sa ovom: http://www.zapsonline.com/52691-40168-thickbox/asus-ati-radeon-hd-6670-1gb-ddr5-128-bit-memory-graphics-card.jpg

 

Lepe preformanse ima, a uz nju cu morati i novo napajanje cenim. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dramaticna je razlika u performansama. gtx 460 je sasvim zadovoljavajuca grafulja (za razliku od tvoje) i razumna doplata je cak do cetrdesetak evrica recimo. naravno bices pametniji pa ces to spustiti na na jos razumniju cifru, pravi se maksimalno glup i isteraj nesto.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...