Jump to content

2011.12.10. *Spens, Novi Sad* Koncert Godine


M.S.P.

Recommended Posts

Jebiga, nismo imali plocu brejkersa da palimo...

 

A za krivice i sranja mislim da nema poente raspravljati, svako ima neku svoju ideju, vidjenje i stav...Po meni, "bosna rok" (ili "radna akcija rok" za one koji vole da budu PC :evotigana: ) fazon je i ubio muzicki ukus nacije brze i bolje nego sto ga je gradio tokom 80'tih, ali nebitno, verovatno i nisam u pravu, samo sto mi se moja zabluda vise svidja od drugih istina...

 

Da se ima para, ja bih najradije pobacao u masu po jedno 50-100 komada sempler diskova novosadskih bendova koji nisu usli na KG, a realno zasluzuju to...

 

Svejedno, ovaj KG mi je bio mixed bag, neki bendovi su mi bili dobri (Eyesburn uprkos MC Coyoteu, Kolaps, Gunsale, DLM...), neki onako (Sunshine, Krawe, Gobleni ono sto sam ih nacuo iz bekstejdza i u prolazu), neke nisam imao preku potrebu da gledam po XXYZ-ti put (Brejkersi, Ritam Naroda)...

Trebalo je zaista da traje 2 dana sa mozda jos 1-2 hedlajnera, i jos novijih bendova sprinkleovano okolo (poneko je i na glavnoj bini mogao).

 

Ovako mi je pomalo tuzno delovala "bez prekida" bina, pogotovo jer je prvobitno bendovima najavljena kao 20-30% veca nego sto nas je docekala, a i cini mi se da je malo neadekvatno i osvetljena bila (opet gledano za koncert ovakve razmere)...

Nije da sam razmazen ili tako nesto (mislim, samo dan pre sam svirao na razglasu koji bih mogao da pobedim sa svojim kucnim hi-fijem, maltene, i bio hepi), ali cenim da je to i malo umanjilo znacaj nastupa za prisutne bendove a i nije da se publika gurala da gleda mali stejdz (samo na pokojem bendu bilo pristojno popunjeno ispred)...

  • Upvote 4
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je realno Gunsale bio najbolji na maloj bini i trebali su na velikoj da nastupe. Cista diskriminacija. Ajde bar da je bila upola manja, nego brate 5 puta manja bina i kurac od zvuka. Nije ni cudo sto ce neki brban koji je tamo dosao da gleda Nered ili Brejkerse reci kako ovi mali bendovi ni kurca ne valjaju jer nije ni cuo nista na onom govnetu od razglasa. Da je bilo ko od bendova sa te male bine nastupio na velikoj u dobrim terminima pojeo bi za veceru ove sto kao "imaju energicne nastupe" i "ponovo pokazuju sta je rnr". Sere mi se od nenavezbanih "velikih" bendova koji zive od stare slave politickih partija i sviraju na 20 puta glasnijem ozvucenju da ne bi pokazali kako ne mogu bez viagre.

Edited by oNe
  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da većina ljudi koji su posetili koncert nemaju neku želju da čuju nove bendove :cry:

 

tj. drže se "proverenih vrednosti", koliko sam ja pričala sa ljudima.

 

 

Bezveze. Zvuk fantastičan, sve super. Jedine zamerke ove godine, pored vaših pomenutih, tiču se tribina i loših uslova za nuždu :uhoh:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

GNR pesme o drozi,ribama i alkoholu šta ćeš više?

Sunshine rep sastav sa gitarama koji jebe kevu kako imaju zajebano dobre tekstove šta reči više?

ili sam ja što se kaže open minded,i ne pokušavam da se prepirem preko interneta o muzici.jer me boli tuki za tuđa mišljenja o tome... :smile:

 

Inače čuo sam da je bilo to bilo 12 sati rokanja,jebi ga vidimo se možda sledeće godine

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pustite coveka, vidite da ce i u govnima sedeti zbog GnR. To je true.

 

 

Kalkulacije kazu da je 7000 ljudi posetilo ovogodisnji Koncert Godine. Od toga je zasigurno jedno 500 ljudi izgubilo jaknu a 4000 se kune u Azru :D

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...