Jump to content

Android i sve vezano za isti


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Red bi bio da ima tema za sve adroidase i one koji se tako osecaju.

Dakle rokajte sve korisne i zanimljive aplikacije,igrice,zajebancije,rootovanje,update-ove za razne modele i sl(tj ako mogu linkovi,ako ne onda naziv aplikacije)

 

Aj da pocnem sa korisnim:

 

Advanced task killer

Ovo je verovatno najbitnija aplikacija,jer se uvek popale aplikacije koje niste hteli ili sve koje ste koristili,jer one ostaju upaljene.

 

JuiceDefender

 

Stedi bateriju i to poprilicno,pogotovo u kominaciji s ovom gore.

 

 

App2SD

S ovim cudom se aplikacije prebacuju na SD(e sad ne moze svaka da se prebaci,ali vecina moze)

 

MX video player

za pustanje videa odlicna aplikacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljno?Pa kako onda da oslobadjam memoriju?Posto ja imam 256mb

Znaci meni sa 2.3.6 verzijom androida nije potreban?

 

Nije, nije. Android (tj. Linux) malo drugačije funkcioniše, tj. memoriju koju imaš će uvek pokušati da iskoristi celu i oslobađaće je ako nekom programu treba više memorije.

 

Najbolja stvar koja može da se uradi za memoriju je Supercharger skripta za koju ću napisati uputstvo kasnije. Samo, za nju je potrebno da imate root.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini Semaphore_2.5.0.tar odavde. Posle toga skini ovaj apk. Ovaj Sempahore flešuješ preko Odina, to već znaš kako, staviš ga u PDA i NE ČEKIRAŠ repartition. Posle toga instaliraš ext4 apk i imaš dugme convert to ext4. Ako ti izbaci grešku da nemaš dovoljno memorije na /system pobriši preko Root Explorera neke stvari iz system/app, prvo uradi Mount R/W. Izbriši recimo Press Reader, Thinkdroid i Memo i onda opet pokreni ext4 tools.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam na svoj SE xperia x10 mini pro instalirao andriod 2.3.7 pomocu cyanogenmod-a i odlicno sljaka. zivot baterije mi se preporodio kada sam blokirao gomilu aplikacija sa titanium backup(pro verzijom, nije moguce ovom koja se skida sa marketa). od tada mi baterija bukvalno traje 50% duze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i za moj nije sve bilo kako treba dok nisu izbacili MiniCM7Pro V21, koji super radi. inace ima i Ice Cream Sandwitch - CyanogenMod 9 ali ne rade:

 

1) Camera

2) DHCP in WiFi Info how to use without DHCP

3) Keyboard light

4) Hardware/Software video decoder

5) FM Radio (No app for radio)

 

tako da pasé.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako, skineš oba fajla, prvi raspakuješ i ceo folder iGO iskopiraš na sd karticu, isto tako iskopiraš i .apk fajl, otkačiš telefon, iz fajl menadžera pokreneš apk fajl, instaliraš i to je to

ovde imaš samo mapu srbije, naše poi, jezik i glas, ako ti trebaju druge mape i ostalo, traži na http://forum.mobilism.org/index.php

http://www.mediafire.com/?rsrgmfv8jb55kke

http://www.mediafire.com/?lv727d5x7srarvt

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...