Jump to content

Android i sve vezano za isti


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Kako da turim folder na pozadinu (jedan od onih 5 tabova na pozadini koje mogu da saltam)? Samsung Galaxy Ace Plus je u pitanju, verzija Androida je 2.3.6.

 

Pokusavam folder sa sd kartice da stavim na pozadinu, precicu ili i da ga iskopira tamo ako treba, boli me uvo, samo da ga prebacim tu.

Nikako ne mogu da pronadjem nacin, moze li neko da objasni?

 

Valjda se zovu home screenovi ovi tabovi koje pominjem u prvom redu, valjda smo se razumeli.

Ne da mi da editujem

 

Valjda se zovu home screenovi ovi tabovi koje pominjem u prvom redu, valjda smo se razumeli.

Ne da mi da editujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez ikakvih obaveza 25000 je u Telenoru. A sad prenesi i surfuj 1000(koji ja koristim) je 2000 din. To je sasvim okej, ne znam koja je cena ranije bila.

Steta sto u Telenoru nema Sony Ericsson Xperia Ray.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Решење је да купиш телефон сходно својим интелектуалним могућностима, а не да бацаш паре на оно што не умеш да користиш.

 

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, idemo dalje sa problemima.

 

Kako da namestim da prestane da downloaduje mail automatski?

 

(Samo molim vas nemojte da mi kazete "ugasi 3g mrezu")

 

Trazio po netu, sve neka fush resenja. :no:

Uđi u podešavanjima u accounts & sync i onda u svoj google nalog i isključi sinhronizaciju za mail.

 

@Lunar: SE Xperia Ray ima suviše mali displej, jeste on jako kvalitetan i ima visok ppi ali je mali :)

A što se interfejsa na G300 tiče može da se updateuje na ICS i onda jednostavno koristiš default UI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uđi u podešavanjima u accounts & sync i onda u svoj google nalog i isključi sinhronizaciju za mail.

 

 

Nije problem sa googlom bio, nego sa yahoo-om, i sve opcije za sinhronizaciju su bile pogasene, al govno opet svojeglavo skidalo.

Prestao je sam da skida kad sam sve pogasio, ali je onda skidao svaki put kad udjem u mail, automatski zapocinjao skidanje.

 

To sam resio tako sto sam obrisao yahoo nalog i nek ide u kurac.

 

Hvala na odgovoru u svakom slucaju :)

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Neko vreme sam koristio endomondo koji mi je ozziris preporučio i mogu da kažem da je program odličan za snimanje treninga. Ali to je to, samo snimanje, pretpostavljam da ni za šta drugo nije predviđen pa mi nije mnogo pomagao kada sam pokušavao da ga koristim za orijentaciju na stazama i po šumama gde često nije bilo signala pa ni mapu nisam mogao da učitam. Skoro sam naišao na program koji me je apsolutno oduvao pa evo preporuke ukoliko ima još ljudi koji vole da se kreću po terenima koje ne poznaju u potpunosti. U pitanju je OruxMaps. Program radi sa normalnim fajlovima kao što su kml i gpx (snimanje, otvaranje, praćenje učitane rute pa čak i manuelno iscrtavanje rute) koje prepoznaje gugl rth, čuva treninge na kartici pa nema pravljenja profila i glupavog uploadovanja na sajt i dozvoljava bolje raspolaganje guglovim mapama od samog gugla. A nudi i razne druge tipove mapa. Sve mape je moguće skinuti i kao offline mape. Guglov program "Maps" npr ne može da pretvori satelitski snimak u offline mapu već samo onu crtanu. Ovaj pored te dve nudi i hibridne (satelit+nazivi) i teren (konfiguracija terena sa izohipsama - te mape nikad ranije nisam video) i svaka od njih može da se snimi kao offline u onim nivoima zuma koje sam označiš. Da ne dužim previše, prog ima mnogo mogućnosti pa kome trebe najtoplija preporuka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A to je jos 5.3 incha, a ovaj Note 2 ima 5.5 incha. Ali sve je do argonomije, ja imam kindle 5u generaciju koja ima 6 incha, pa bez problema ga drzim u dzepu i u ruci. Treba mi misljenje iz licnog iskustva.

Ja sam veoma zavistan od multimedije na telefonu, i svrsavam kada fon ima sto veci i bolji ekran, a ne bih da idem u tablet varijantu(ovo mi tacno dodje savrseno izmedju). Plus po recenzijama kazu da je telefon suludo brz i ima ogromnu bateriju, znaci san za multimediju.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

preporuka za aplikaciju:

 

all in one remote - https://play.google....oneremote&hl=en

 

instalira se na telefon i startuje se program na racunaru. povezu se preko wirelessa (nema glavolomki sa podesavanjem, sve sam uradi skoro automatski uz minimalan trud korisnika). nakon toga touchscreen-om moze da se kontrolise mis, i naravno postoji tastatura. radi odlicno, bez bagova kod mene (win 7, htc desire)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...