Jump to content

NBA


Baal

Recommended Posts

ово би у Европи свирали на кеца, ал' у Америци је све по правилима

страшна предност за играча који има лопту

њему свака част, сви су очекивали шут, а он отишао на полагање

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

tamo je to zabava. dodju ljudi posle posla a pre sopinga na utakmicu, svuku par hot-dogova i piva i super, nema nerviranja(mozda je 10% hale tu zbog kosarke), nicega. najbolje da postoje koraci ili da ne postoje defanzivne tri sekunde. kako bi zakucavali onda i odusevljavali publiku? nikako.

lazni kralj uzme loptu, napravi pet koraka, jedan dribling, pa opet pet koraka, te zakuca. a publika u transu.

vau.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tapnes kad ti je zgodno fazon. Voleo bih kada bi Evroliga produzila liniju za 3 poena (mislim da su pricali da ce to da urade, jel cuo neko nesto skorije o tome?) i ukinuli ove tupave tehnicke za floping, tako bi imali najbolje od oba sveta sto se tice pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tapnes kad ti je zgodno fazon. Voleo bih kada bi Evroliga produzila liniju za 3 poena (mislim da su pricali da ce to da urade, jel cuo neko nesto skorije o tome?) i ukinuli ove tupave tehnicke za floping, tako bi imali najbolje od oba sveta sto se tice pravila.

 

A шта да се свира за флопинг?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista, to je glupost. Ove sezone nisam nijednom video potpuno i nesumnjivo dosudjen floping, par puta Partizanu npr je svirano potpuno bezveze. Osim u najociglednijim slucajevima, sve se desava uzasno brzo i ne moze me niko ubediti da sudija na terenu, iz svoje perspektive koja uopste ne mora da bude idealna, u sekundi moze da donese odluku kada uglavnom postoji realan kontakt izmedju dva igraca, samo je pitanje da li je on prenaglasen od strane onoga ko hoce da izvuce faul. Tu moze da se potkrade koliko oces subjektivnosti od strane npr glavnog sudije ako mu je odredjeni igrac nesimpatican.

 

Takodje, vec samim tim sto nisi dosudio faul ti kaznjavas igraca koji flopuje, jer je onda on u podredejnoj poziciji (recimo, igrac koji oce da izvuce faul u napadu pa se baci na parket vise ne moze da reaguje na sut protivnika ili da pokupi skok u odbrani). Ako krene da se krevelji, vata za glavu ili kenja sudiji sto nije dosudio faul, tek onda mu svirati tehnicku i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva sramota. Pritom, ne znam da li je bilo priče o tome na prethodnim stranama, ali kako je Mark Gasol najbolji odmbrambeni igrač, a nije u najboljoj defanzivnoj postavi nego tek u drugoj?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...