Jump to content

Kada ste počeli da slušate metal?


Recommended Posts

Evo i ja da pocnem,pa prvo poceo sam da idem u osnovnu muzicku skolu u nekom 3 razredu svirao sam gitaru,i tu sam upoznao dva debila koji su svirali neki kao rokic(Van Goga,Ganse i jos neke stvari) i meni se to svidelo ali ne nesto preterano jer sam vise gotivio rep :haha:

I u svakom slucaju tu sam poceo da polako otkrivam gitarsku muziku tipa Ramstajn,Ajzbrn i tako ta sranja koja su bila in u to vreme,koje sam dobio od starijeg komsije (ali uredno sam slusao i rep svo to vreme :rockdevil: ).

 

E sad te famozne 2004 dobijam od tog starijeg komsije koji je isao na Metalikin koncert Blek album i End Dzastis i pustio sam Blek album koji me je malo smorio(I dalje ga ne volim) i nisam posle hteo da preslusam End Dzastis. :haha: Te godine sam se i preselio na BK gde sam upoznao brda ljudi koji su bili u tom fazonu i oni su mi dali Blind Guardian i ostala sranja.

Secam se kako sam se uplasio prvi put kada sam slusao Bodome :haha:

 

A da zaboravih i bilo je na Kosavi onaj Dzuboks preko kojeg sam isto slusao metal :D

Secam se da sam uvek to gledao :rockdevil:

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Mislim da ne bih mogla da kažem kada tačno sam počela sa metalom. Znam da je u pitanju osnovna.

 

Kao dete mladog bračnog para, odrasla sam uz Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin, ZZ Top i ne znam šta sve još, obzirom da su to moji slušali. 90ih smo uglavnom gledali MTV, koji je onomad imao dobru muziku, i sećam se da sam tu prvi put ugledala, svoju sada već veliku ljubav, Henry Rolllinsa. Spot "Liar" mi se toliko urezao u pamćenje, tačnije Henrijeva crvena faca, jer je za mene ta ista u tim godinama predstavljala najveći užas...

 

U prvih par razreda O.Š. slušala sam The Offspring (i to jednu jedinu pesmu koju sam znala), jednu stvar od Green Day-a (Basket Case - isto spot koji me je plašio kad sam bila mala), Monteniggerse, Nirvanu, Bloodhound Gang... I to je bilo to. Mislim da sam čak imala i kasetu Tanje Banjanin. Muzika me nije preterano zanimala, ali sam volela za sebe da kažem da slušam rock :D

 

A onda, u petom ili šestom razredu, nabavila sam Kittie i njihov prvenac "Spit" od neke starije devojčice iz susedne škole. I to ne znam kako je došlo do toga da mi da kasetu. I samo njih sam slušala i bilo mi je do jaja. Mojoj fascinaciji tim ribama nije bilo kraja...

...a onda sam čula Panteru. Album Far Beyond Driven. Dobila sam ih od roditelja drugarice iz odeljenja sa kojom sam se tada družila i često kod nje odlazila, koji su mi posle prosledili i Slayer, Sepulturu, Soulfly i naravno Korn. Bendovi poput Metalike i Mejdena su me, iz nekog razloga, zaobišli.

Kasnije se slušalo ono što se moglo tj ono što su imali drugi. Interneta nije bilo, tako da nije ni postojala šansa da tražim sebi nešto što mi odgovara, a Rock Express je pisao uglavnom o nekim stvarima o kojima poooojma nisam imala (a kao inače sam imala pojma šta slušam loliša). Ali je zato bilo dvestadvojke. Uvek sam jebeno čekala taj dan kad na stanici krene žestina, tako da sam preko njih saznala za Dimmu Borgir, Cradle of Filth, Fear Factory, Mudvayne i Bog te pitaj šta sve ne. Sve se to snjimalo na kasetu, zapisivalo, a zatim tražilo po radnjama.

Sećam se još da mi je ujakov neki ortak (iz Nikšića) dao u mom sedmom razredu Glen jebenog Denziga i njegov album "Satan's Child" :haha: I to sam vrtela do besvesti :haha:

Kako je došao internet i kako sam već mogla da se informišem, samim tim mi se definisao i ukus.

 

I to mu dođe to :smile:

  • Upvote 7
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам већи део живота слушао РАЦ, и пре неколико година сам почео да слушам волфс хунгер јер ми се уклапали у стил хушкачке музике....

После њих сам почео да слушам и друге мјетал бендове.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...