Jump to content

Kada ste počeli da slušate metal?


Recommended Posts

Ha kakva tema!

92-3 tako negde, starija shveca pocela da izlazi na mashinac i donosi muziku.

Iako sam sluso gunse (use ur illusion(=)i metal'ku *bljeck* istinski sam zagrizao uz FNMov Angel Dust. Onda strovaljivanje i vecna socijalna retrdacija...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam za 10. rodjendan dobio kasetu kolonije, ako se dobro secam. :rockdevil:

ja dina merlina. ili to bese za 9, bem ga.

 

Pa to, dobijao sam i ja od drustva iz odeljenja Zeljka Joksimovica i Djogani Fantastiko :haha:

 

Al' mi je brat kupovao Prodidzi, Ramstajn, SOAD, Panteru :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao dodira sa hevi metalom i pre nego sto sam poceo da ga slusam,ali sam ga se plashio..

 

moja jedna dalja rodjaka,koja je zivela blizu(sad zivi u Francuskoj),slusala je metal..vidjao sam je kako hedbenguje..zastrasujuci prizor..na vratima je imala ogroman poster Iron Maiden (Somewhere in time, kako sam kasnije saznao)..

posto sam cesto dolazio kod nje sa kevom,gledao sam kako da ne ugledam taj poster kad ulazim u drugu prostoriju,jer sam se useravao od njega..

 

kao klinac sam slusao price o hevi metal zurkama u Trnavi koje su se zavrsavale demoliranjem prostorija u kojima su se odrzavale..pijanstva,gadro,tuche su se podrazumevale..

moj cale je otisao jednom da pomogne nekom liku da vrate shtok od vrata na mesto,jer su ga ovi motorhedi sa zurke shutirali,izvalili i bacili u dvoriste..

pokusali su slicno da urade sa bojlerom,ali nisu uspeli..u poslednji momenat su saznali da tu ima struje..

jednom je dosla hitna pomoc zbog lika koji je pijan rezao ime benda po rukama,pa je zakacio venu..

cuvena ekipa,1st wave of Trnava pandemonium: Igor Pavlov,Marko Kobra,Aco Rumeni,Ivan Rapec,Mitja Van Dam,Dejan Moshovac,Dejan Machak,Vladanko Stena...

 

ja sam inace u prvo vreme slusao svasta..kevu,domaci pank,rokenrol,tehno,hip hop..(tad se emitovala emisija Garaza)

bio sam 6.razred kad mi je jedan lik doneo kasetu od cacanskog benda Necrophobia(At the gates,Carcass worship)..inace sve presnimljeno preko Zorice Brunclik..ja sam se isprepadao od vokala i vratio liku kasetu..koja sam pichketina klasicna of metal bio..

 

poceo sam negde u 7.razredu da slusam Rage Against the machine..napisao sam na spoljnom zidu skolskog WC-a "RATM - jebace vas Zak de la Roha",a ispod toga "ja sam jebac presretac", sto je bio prvoklasan skolski skandal..ja sam se naravno pravio lud,tajno verovao da je Che Gevara zhiv i gledao TV Palmu posle ponoci..

 

pocetkom 8.razreda sam poceo da treniram basket u Cacku i drugar jedan mi je snimio Panteru,Sepulturu,Metaliku i svasta jos i tako je krenulo sve strmoglavo nizbrdo..odmah zatim sam poceo da poshtivam kvlt Rok Ekspresa i poceo da nabavljam prvoklasni Bugarski gotik..tad je vec poceo da mi se ukazuje djavo u Trnavi..

odatle je samo moglo da krene na 666..

Edited by Fapril ethereal
  • Upvote 18

Share this post


Link to post
Share on other sites

и ја сам целу школу исписао логоом Металике

а у осмом разреду сам на такмичење из матеметике донео касету MIX6 са одабраним нумерама

за 45 минута сам завршио све задатке и истрчао из учионице да бих наставио са пуштањем Creeping Death и Bloodline

 

био сам фанатик тих дана, прво бих као манијак гласао петком у Хиту на 202, пошто су тад ишле старе песме, а Металика је тек две-три године касније издала St. Anger (волим тај албум), па затим суботом, кад се бирао хит недеље (никад ми није било јасно зашто се хит недеље бира суботом, могуће је да је узрок томе количина вињака и ракије коју је Џет сатро (дрогу не конзумира, лепо каже "само секс и рокенрол")) (ладно дупла заграда), рачуни за телефон су били огромни, али сам сто пута учествовао у борби, те извојевао са осталим лудацима (био неки Столе, Стојан, тако нешто, знам да су га извели на бину на концерту за хит године) да се целе недеље пуштају Battery, Master и Fight Fire у 7 ујутру, подне и 3 поподне

 

онда бих у школи стално стално у подне упадао у кабинет за музичко (професор је увек каснио, па сам имао времена) и тешком муком на старом комбо уређају (касетофон, грамофон и радио) налазио Двестадвојку, те омладини која је тек почела да излази у дискотеку и слуша радости Пинка омогућавао да чује првокласни треш метал

углавном су ми јебали матер, а малобројни су напуштали клупе и демонстративно излазили из кабинета

 

 

едит: да, на поменутом такмичењу сам имао сто бодова, једини у округу :mrgreen:

 

ууу, да, гласао сам и у Рок лиги шампиона

прва сезона је била најбоља, тад је највише људи звало

нормално, изборио сам се са другим љубитељима умилног гласа Олге Кепчије да Хетфилд подигне пехар

чак сам једном добио и мајицу са логоом Двестадвојке, ал' ми ју је после неко украо у Петници, семе му се затрло

 

она музика из те емисије ми и данас свира у глави

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sinoc sreo jednog od mojih mjetal gurua, komsiju.Isto se zove Sale.Prso mu alarm pa je prethodnu noc auto zujao ko nenormalan,da su komsije zvale muriju,pa mu murija prirpetila da ce zvati pauka, pa ovaj sinoc pokusavao bezuspesno da skine akumulator,zapekle kleme,pa mu pomogoh..E on je i imao tres mjetal bend osamdesetih,svirao zajedno s onim sto svira eksplorera u Sansajnu.Ovaj moj komsa svirao Djeksona .To je prva elektricna djitra koju sam drzao u rukama,samo kontra sam je drzao,posto sam levoruk.

Jrenom sam bio kod njega kad su imali kao neku probicu kod njega u sobi,tj moj i njegov cale su se druzili,pa je cale skoknuo na kafu i pice,pa mene poveo, pa da ne bi blejao s njima tamo, ovi me pozvali da mi pokazu sta znaju, secam se da su me pitali sta bi volo da cujem, a ja se zacrveneo ko siparica posto me bacise u zbun,i rekao nesto od metalike kacam se setio kako se zovu . E da bio sam trapav, pa sam zapeo za kabl, valjda iscupao iz pojacala ili pedala, ne secam se, pa mi neko rekao "e jebiga Sale..." :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pocela sa gardijanima, negde dveiljadedruge, prvi bend koji sam svojom voljom uzela da slusam

moji su bili u fazonu 'daj baci to sranje, slusaj ovo' a 'ovo' su bili gansi, pa sam dobrih godinu dana slusala ganse i gardijane, a onda su poceli drugari da me truju i napravise pederku od mene

sacam dosla ovde i zatrovase me do kraja, svuda vidim samo propas'

jeb'o vas dum

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam 6.razred kad mi je jedan lik doneo kasetu od cacanskog benda Necrophobia(At the gates,Carcass worship)..inace sve presnimljeno preko Zorice Brunclik..ja sam se isprepadao od vokala i vratio liku kasetu..koja sam pichketina klasicna of metal bio..

 

Šta, Zoricin glas izletao iz donjeg sloja zvuka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam tu sreću da sam iz faze slušanja samo Pantere, Metalike, Slejera, Kreatora, Sepulture i drugih kvaliteta, brzo uleteo u ekstremni metal, tako da nikada nisam slušao Gardijane, Kamelot, Helovin, Sonatu i ostale pedere

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam tu srecu da mi pederluk nikada nije smetao :D

vidi, kukili, kad budemo ziveli zajedno jednog dana, moraces da prilagodjavas muzicki ukus

mada, buduci da ti na jedno uvo udje a na drugo izadje, pretpostavljam da necemo imati tih problema

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...