Jump to content

Doom preporuke i noviteti


Baal

Recommended Posts

Tek sada mi dođe kao nezanimljiva parodija. 'Ajde što meni ne leži previše tradicionalni zvuk, ali preko mlakih kompozicija i bezmudnog vokala mi se ne da da pređem. Još kada vidim iz kog benda su ljudi, baš ispada kao da je ovo čista zajebancija.

 

Al', dobro, ukusi su u pitanju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam zasto za Ghost kazu da sviraju Heavy Doom..

 

ovo je malo tvrdji rock sa osetnim pop pretenzijama uvaljan u oklutnu tematiku..ako to neki zovu Heavy Doom ili Traditional Doom,onda neka im..ja na ovaj materijal ne gledam kroz senzibilitet ekipa tipa Trouble,Sain Vitus itd

 

cak ni sa Sabatima nemaju izrazitih dodirnih tacaka,jer su i Sabati 10x nadrkaniji od njih..

 

i jos nesto,za Candlemass vazi da sviraju Heavy Doom..osim tu i tamo okultne tematike i clean vokala,nadjite mi bilo koju dodirnu tacku izmedju njih i Ghost-a..

 

ja znam da cu nekoliko pesama vrteti na repeat jako dugo,jer zu dozlaboga zarazne..i volim taj multilejerd clean vokal..

 

ako bi ga ocenjivao od od 1-10,bilo bi mozda 8.5!

 

SAMO 666...

I SIMFONI OV DISTRAKSN... :haha:

 

 

edit:gde imaju da se nadju tekstovi za ostatak pesama?

Edited by Fapril ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što i jeste moja poenta. Ovo mi deluje kao zajebavanje sa strane.

 

Šta ti je čudno da likovi sviraju u više bendova?

 

@Vjerica: možemo se ćerati oko pravca koji Ghost svira, ali jedno je sigurno - heavy zvuk ja osećam kod njih i to ne dobiju preko nabudžene lame produkcije već preko snage rifa. Uzmi Con Clavi Con Dio - čist Mercyful Fate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend je dobar, malo vise sam vrtio Opus Eponymous i dopada mi se. Al kakvo crno prevrtanje UG-a, vorsipi i ejakulacije. Kladim se da ovakvih bendova ima dosta, jedino sto su ga 'uboli' sa imidzom pa se narod isprimao malo vise.

 

Pa ne znam kako ti nazivaš činjenicu da bend koji postoji godinu dana svira na Hammer of doom, Live evil i Roadburn festivalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne sporim da posjeduju kvalitet, al meni ovo zvuci previse komercijalno za 'underground'. I na momente dok slusam, imam osjecaj ko da se svjesno ulizuju publici.. Just my 2 cents.

 

Doduse, mozda sam preostro donio sud obzirom da su mi pocetna ocekivanja bila vrlo visoka (posebno nakon sto ste tako fanaticno posvrsavali po Opusu). Al dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja gotivim ovaj bend zato sto su uspeli tonu bezobrazluka da emituju na krajnje inteligentan nacin..

neko rece,celu UG scenu su okrenuli naopacke..

 

ne znam kako tacno da objasnim,ali samo postojanje kombinacije ovakvog zvuka i ideologije dovodi u pitanje moje rigidne stavove kad je u pitanju UG zvuk,iako ce neko reci da ovde ni traga od UG-a nema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pitanju je kombinacija sledecih stvari(tumacenje po Faprilu):

 

-hitichnost pesama

-satanska tematika u oblandama malo tvrdjeg roka

-totalno neocekivani vremenski trenutak u kome se ovo pojavilo

-namerno naivan omot

-tvrdoglavo guranje imidza

-jedan bezobrazni pop senzibilitet koji se meri u tonama

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam kako ti nazivaš činjenicu da bend koji postoji godinu dana svira na Hammer of doom, Live evil i Roadburn festivalima.

Hype.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nlvNbendXhI

 

:rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

 

jedan od najjezivijih vokala ikad sunce ti jebem krvavo!!!!

Meni je ovaj vokal jak, sa mudima, karakterom, ako se upozna može da bude i prepoznatljiv... ali nimalo mi nije jeziv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na prosloj strani sam ja to okacio, kao i link za prvi album, nego jos jedan mnogo jak funeral doom bend/album:

 

Lethargy Of Death – Necrology (2010)

 

http://hotfile.com/dl/62232317/0b930ab/Lethargy_of_Death-2010.rar

Sad sam ovo preslušao, jeb'o mater ako sam ikada video da bend ima ime koje ovoliko odgovara atmosferi muzike. Tačno ono što želim od funeral doom-a. Ko nije skinuo, sad je trenutak da se iskupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...