Jump to content

Doom preporuke i noviteti


Baal

Recommended Posts

Ha, bravo i meni je satan prayer ostao posle prvog slusanja, mada je i Con Clavi Con Dio super, sa basom na pocetku i onim Lucifaaaaa!!!...we are here hahaha, ceo album je odlican, pesme sa ep-a i demo-a provereno

dobre, Ritual mi je jos sa demo-a totalni hit i ponavljam da mi se jako svidja produkcija, tu su me iznenadili, nisam ocekivao da ce tako odraditi, dobro je sto nisu preterali sa onim intro smaranjima...i nemam pojma...bezim

od racunara, four in a row preslusavanja, mislim da mi se to skorije desilo samo jos sa novim Hail Of Bullets.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da šerujem dobar blog koji se bavi stoner/sludge/doom/ drone/ experimental/ psychedelic/hard rock.Odličan je jer je i kvalitet odličan 320kbps.

 

 

http://stonerobixxx.blogspot.com/

 

Ko nije slušao ogromna preporuka je za bend Om.

 

A duo from San Francisco, CA formed in 2003 by the rhythm section of the disbanded stoner-doom metal band Sleep. The band’s first three albums feature Al Cisneros on vocals and bass and Chris Hakius on drums.

 

Na gornjem blogu se mogu naći sva njihova izdanja.

 

http://www.youtube.com/watch?v=yNf7o-AZQmw&feature=player_embedded

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja preporuka je očigledna, kada se uzme u obzir prethodna rasprava u vezi sa black metalom.

 

Bez želje da podjebavam, želim da te pitam da li sva ili većina muzike koju slušaš ima spiritualnu/hrišćansku/pobožnu tematiku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa većina ima.Tu je dosta meterijala na takvu tematiku i lično smatram da je tekst veliki dio metal muzike.Tako da često fore ma nije bitan tekst bitna je muzika su potpuno neopravdane u metal muzici.On mora da poziva na revolt protiv svijeta koji u mraku leži,na borbu protiv strasti u kojima se čovjek valja,na borbu protiv neznanja i mračnih težnji čovjekovog duha,na asketizam...Black metal mi je posebno interesantan.Tamo isto ima tog revolta neke vrste možda i opravdanog gnijeva prema svijetu ali pogrešno usmjerene jer za to iskorišćavaju jedan tako niski nivo kao što je satanizam...i onda su univerzalne hrišćanske istine upotrijebili neki black metal bendovi koji isto pričaju o mraku,o odnosu između nagona i duha,racionalnog i iracionalnog,razumnog i osjećajnog ali to rade na jedan mnogo bolji način znajući riječi "I svjetlost svijetli u tami i tama je ne obuze" (John 1- 4:5).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, naleteh sad na nešto zanimljivo na dragom nam portalu:

 

Cumdeo - The Threads Of Imagination (2000)

 

Ruski bend, pisano o njima nekada davno u REX-u ali nikad nisam uspeo da nađem mp3 do sada. Elem, ovo je jedan od retkih bendova za koje se može reći da zaista stilski podsećaju na stariji Amorphis, tj. taj neki melodični doom/death, naročito produkcija i growl znaju jako da povuku na "Tales". Naravno, kvalitet je slabiji od Amorphis kvaliteta ;) i muzika je generalno nekako teža i depresivnija ali ima nekog zajedničkog vajba. Tu su i melodičnije klavijature, jedino mi je clean vokal jadan skroz, ali Rusi ionako otkad im je metala nikad nisu imali dobrog clean vokala pa ni ovaj lik nije izuzetak. :haha: Pa eto, ko je avanturistički raspoložen a ima vremena u ovoj gunguli...

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, naleteh sad na nešto zanimljivo na dragom nam portalu:

 

Cumdeo - The Threads Of Imagination (2000)

 

Ruski bend, pisano o njima nekada davno u REX-u ali nikad nisam uspeo da nađem mp3 do sada. Elem, ovo je jedan od retkih bendova za koje se može reći da zaista stilski podsećaju na stariji Amorphis, tj. taj neki melodični doom/death, naročito produkcija i growl znaju jako da povuku na "Tales". Naravno, kvalitet je slabiji od Amorphis kvaliteta ;) i muzika je generalno nekako teža i depresivnija ali ima nekog zajedničkog vajba. Tu su i melodičnije klavijature, jedino mi je clean vokal jadan skroz, ali Rusi ionako otkad im je metala nikad nisu imali dobrog clean vokala pa ni ovaj lik nije izuzetak. :haha: Pa eto, ko je avanturistički raspoložen a ima vremena u ovoj gunguli...

Uuu, sećam se toga, bilo na kaseti da se uzme. Nažalost, nikada ne stigoh do tog dela. Će se skine, će se sluša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyranny je super, mada ako se krece, ja sam uvek za klasike, tako da pored Skepticisma, uvek...ali uvek ide i Mournful Congregation, Worship i Evoken.

Esoteric je isto mocan, Ahab, Longing For Dawn...moglo bi se tu dodati jos dosta, ako to prodje, onda kreces dalje, naleteces na jos minimum 10-15 super bendova.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evoken mi ne leži baš u funeral vodama, inače bih preporučio odmah. Esoteric je jedan od najboljih bendova u žanru, samo ne znam koliko Novaliis ima iskustva, možda bi mu bilo previše da krene sa time. ;)

Edited by Uncle Lu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...