Jump to content

Doom preporuke i noviteti


Baal

Recommended Posts

Drugo znam, prvo sam skinuo pre neki dan, ali ne preslušah do kraja. Taman. :)

 

Fora je u tome što ne volim da ide tako nešto dok mi je otvoren prozor. Znam da zvuči imbecilno. :haha: Volim da je napolju dovoljno hladno da moram da zatvorim prozor, pa je onda tišina, pa opičim ove niske štimove i to lepo zvoni u sobi. I ja srećan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušao sam ovaj The Howling Void, sasvim dobar album, ali nikako toliko dobar. Odlična je atmosfera, dobro je to aranžmanski, ali ne pogađa me toliko. A produkcija je poprilično tanka, kućna, i to mi malo kvari utisak - taman kada zvekne rif, očekujem da to bude udarac, ali ništa...

Edited by Uncle Lu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ocekujem da Shape of Despair razbiju i sa ovim EP-em kao i sa albumom.. :rockdevil:

 

 

 

 

 

:bigblue:

 

tebra,hoces da pustim terijere na tebe?

:haha:

nema ljutnje. primetih da ih neretko hvalis, pa reko' da se evidentira. ;)

inace, strasan bend je u pitanju. mozda je kao celina za nijansu upecatljiviji prvi album, ali duboko strahopostovanje pobudjuju tek "The Primordial Gloom" i posebno "Shadows Over the Cosmos".

stilski me veoma podseca na Reclusiam (sta je uopste sa tim covekom?), a svako poredjenje sa istim je garancija dobre svirke. no, vidim, ujak nam se nije bas odusevio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

novi October Tide je za mene promasaj..

 

vokal:4/10

ideja:2/10

produkcija:8/10

 

mnogo besciljnog grolovanja i haj pichovanja me je tokom celog albuma ubilo u pojam..koji ce im moj taj brutalni vokal,nije mi jasno?

mnogo mi je to izgubljeno,rifovi nezanimljivi,nema te melodicnosti sa prva dva albuma..

predvidivo je sve i bez tenzije..

zadrzali su na momente tu neku atmosferu sa Rain Without End,cisto da podsete da su to oni..ali mi je to mnogo intenzivno,bubanj i gitara gruvaju nesmanjenom zestinom ceo album..retke promene ritma najvise doprinose teskoj monotonosti kroz ceo album..

uopste mi se ne svidja kako su bunjevi uklopljeni..dosadni su u pizdu materinu..

 

"Fragile" mi se malo izdvojila sa finim razlaganjem pred kraj pesme..

i jedino su na "Scorned" uspeli da zazvuce malo zanimljivije..

 

nista vise..razocarenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album nema nekih znacajnih dodirnih tacaka sa rain without end. Bend je nastavio putem kojim su krenuli na grey dawn, samo su na ovom albumu napravili zaokret prema tradicionalnijoj doom formi.

 

Slozio bih se sa tobom da je album prilicno linearan, ali to nije neka zamerka po difoltu jer u okvirima zanra to je sasvim normalno i ocekivano.

Ne znam sto si dao tako nisku ocenu za "ideje"; valjda si mislio na songwriting? Meni je sa tog aspekta album neverovatan, mislim da su razvalili sa kvalitetom gitarskih deonica, lead je posebno dobar. Melodicnih delova ima dosta, samo sto su vise uklopljeni u tok kompozicije, a ne 'on top' repetitivnih ritam deonica, kao sto je to cesce bio slucaj na BMD i prvom OT albumu.

 

Produkcija, ukljucujuci bubnjeve i vokale mi je savrsena, bolja nego bilo sta sto sam cuo cele godine.

Sto se tice samih vokala tice u smislu izvedbe, meni su dobri, ali mogli su biti malo manje brutalni i layerovani.

 

Meni je super album, nemam nikakvih zamerki, slusao sam ga jedno 20 puta u celini i nijedna pesma mi se ne istice posebno jer album jedino ima dobar flow kad se pusti ceo. Ja bih mu dao 9/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa Faprilom oko većinu stvari.

 

Album je počeo dobro i zarazno, pomislio sam da će biti do jaja, ali sve pesme se stapaju u jednu bezidejnu celinu koja ne pokazuje znake progresije unutar pesama - nigde početka, nigde kraja. Vokal je zaista previše jak i ne uklapa se u atmosferu koju bend pokušava da stvori. Nešto u produkciji mi smeta, sve je odvrnuto, sve glasno, nigde suptilnosti, vokal prenaglašen i nedovoljno uvučen u matricu. Sve pršti, a nigde zvuka. Poslednja pesma, "Scorned" je zazvučala zanimljivo, kao da je bend jedino tu uspeo da izgradi tenziju, atmosferu, nešto da uvuče slušaoca.

 

Album je na mene otprilike ostavio utisak kao poslednji Novembers Doom - mnogo gruvanja, mnogo growla, a nigde materije. Preslušaću ga možda opet, da pokušam da nađem nešto, ali za sada... slabo, veoma slabo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...