Jump to content

Stigao PayPal!


oʞɾoƃ

Recommended Posts

Zavisi da li se kupuje od fizickih ili pravnih lica. U principu ako se narucuje od pravnih lica oporezuje se uvek, sad desava se da prodje i to. Meni je od kad je uveden PP sve proslo bez carinskog pregleda, doduse ja sam narucivao samo neke sitne stvari, uglavnom blu ray filmove sa ebay-a i sve je bilo u kovertama, sto uglavnom pustaju, pakete vec malo teze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

чекај, ко је рекао да се не плаћа ПДВ? ваљда се само царина не плаћа

Do 50 (tj 70) eur se ne placa carina ali se PDV placa na sve. Zvanicno :D Nezvanicno stigao mi je treci paket od 40-nesto eur za koji ne traze ni dinara :confused:

@Sale: Ne znam sto al online shopovi koji odbijaju VAT kad odaberes ne-EU drzavu su izuzetno retki :(

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

па то ти каем, дај фотке

 

пиес, мислим да одбијање Велју Едд Текса није факултативна радња, свака извозна фактура је обавезна да скине порез на добит

Share this post


Link to post
Share on other sites

свака држава има засебну политику по питању одбијања пореза и минималних износа трансакција на које је могуће одбити порез, те информације је најлакше добити од продавца директно

проблем је што износи који код нас не подлежу царини вероватно на западу не подлежу одбитку пореза

 

можте пробат да код истог продавца где нисте добиле одбитак пореза, напуните шопинг карт са рецимо 300ЕУР робе па видите да ли ће нестати ВАТ у предрачуну пре опције за плаћање

 

автоматизовани системи за картично онлајн плаћање су ту да њима смање трошкове и да већини корисника олакшају наручивање

то никако не значи да сте ви у тој већини или да не постоје варијанте 'испод тезге' које су вам више у интересу

 

мишнка дај фотке

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

preporučujem svima payoneer karticu i američki račun, paypal na bosnu koji dozvoljava vezivanje sa američkim računom i bole vas kita. karticom (mastercard, koji dobijete na kućnu adresu) plaćate u svim prodavnicama, keš dižete na bankomatu, naravno i plaćate i primate takvim paypalom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel refundirao neko pare preko Pejpala? Meni stiglo obavestenje i preko Ebay-a i preko Pejpala da su mi vracene pare ali kad hocu sad da kupim nesto ponovo ne mogu, verovatno pare jos nisu legle na karticu, jebem ga ne znam da li treba da se ceka ili se automatski pare prebacuju.

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...