Jump to content

Stigao PayPal!


oʞɾoƃ

Recommended Posts

Uvek stavljam u evrima, a evre imam i na računu tako da nema šta da se konvertuje uopšte.

 

Mislim da znam u kom grmu leži zec... Ima da se bira između dve opcije...

  • The PayPal currency conversion process
  • The MasterCard and Visa currency conversion process

Izabrao sam drugu, valjda je to u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

A zezas!?

 

Ma ne verujem u to dok ne vidim :)

 

Opet me zabrinjavaju dve stvari. Prvu cu da citiram :

 

"Dakle, dobro je što smo na spisku zemalja koje će dobiti uslugu primanja novca, tj. naplate, ali je verovatno da ćemo na njenu aktivaciju još malo sačekati”, dodaje on nadajući se da će period čekanja biti kraći nego u prethodnom slučaju."

 

A druga stvar sto me brine je koliko ce drzava da se uhlebi za svaku transakciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Država ne može da se uhlebi, ne postoji mehanizam u okviru PayPal-a koji bi tako nešto omogućio.

 

Ako zaista budemo mogli da primamo pare, mogu konačno mirne duše da pozatvaram naloge po inostranstvu :)

 

Hm, a moze li nekako da uoci da negde ima sive ekonomije tj da ti primas novac za posao za koji nisi prijavljen pa da te ogranici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sto spustas radost citiranjem kojekakvih domacih sajtova, kad sam rekla na zvanicnom mislila sam na PayPal.com a ne rs :)

Nikakva dalja potvrda mi ne treba posle citanja azuriranog Licence Agreement-a, to apsolutno ne bi radili da nije reseno :da:

 

Drzava moze da se ubaci time sto (ako ne postoji vec) moze da uvede nacine da oporezuje freelance rad. Koliko se secam dok sam pratila Stock fotografiju, nasi su poceli da vade Payoneer kartice da bi izbegli Wire Transfer (u startu kosta) i neke poreze na prihode. E u tu tematiku se ne razumem jos do kraja ali mi je mnoooooooooogo draze da problem bude domaca strana a ne PayPal. Aktivirali su, super, snaci cemo se za ostalo.

 

U stvari sta ja serem, pa sve je vec regulisano. Zaboravila sam da ti da bi imao zvanican Business Pay Pal nalog moras da postojis kao firma. Eto tu ce da profitiraju, ko sto je i normalno.

 

Mozes da imas Premier bez otvaranja firme, ali onda primas novac samo od drugih PayPal korisnika. Sa Business mozes da primis od svakoga s kreditnom.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, a moze li nekako da uoci da negde ima sive ekonomije tj da ti primas novac za posao za koji nisi prijavljen pa da te ogranici?

 

Ne vidim kako. Novac koji tebi stoji na PayPal nalogu nije pod jurisdikcijom države Srbije, niti će PayPal dostavljati takve podatke lokalnoj poreskoj upravi. PayPal je u praksi ista stvar kao i bankovni račun bilo gde u inostranstvu. U teoriji ne smeš da ga imaš, u praksi niko ne može to da zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al kad vidim ljude po fejsu koji u zivotu dinar nisu zaradili u Srbiji koji se raduju tome sto ce moci da primaju pare preko PayPal-a u fazonu, fala kurcu, red je bio i tako to :haha: :haha: Strasno. A inace payoneer savrseno sljaka, ja koristim ortakovu americku PayPal karticu (dobio kao student tamo) sa kojom dizemo na bankomat sa tipa 1-2% provizije na svotu. Skeptik sam totalni, dok se sve lepo ne usavrsi ovde i ne kazu, e evo konacno, ides tu i tu registrujes, platis clanarinu bla truc, ne verujem ni sajtu ni nikome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma smejurija, što reče čovek gore, ljudi nisu dinar zaradili u životu, a sad će da se namlate para. Ima dabome ljudi (pre svega iz IT sveta) kojima će ovo itekako uvećati profit, ali većina će ostati truba ko i pre. Inače, ja sam i pre imao madjarski, a od skoro i švedski PP, i nikad nisam smatrao da je primanje novca preko PP nešto vau, više kao nužno zlo. Konkretno na ebay nešto prodam i to je to. Za Srbiju tj ljude koji nisu IT je to opet truba zbog carine.

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

i nikad nisam smatrao da je primanje novca preko PP nešto vau, više kao nužno zlo.

Pa naravno da je nuzno zlo, niko se ne raduje sto ce imati nesto sto nicemu ne sluzi vec sto bez njega tesko mozes da prodajes svoje proizvode. Usluge okej, tu je Payoneer, imam ga, ali za Etsy, eBay i sl. jbg mora PP. I jeste bilo moguce otvarati kojekakve lazne naloge ili imati posrednika ali zar nije prostije ako nam puste legit varijantu?

To je sve.

Ne znam sto se Captain Spaulding napalio ko da deli pravdu medju bagrom kad ovde nema kretena koji misle da s PP pare same dolaze :)

Pustili 8. 10. ili ne novi Agreement od tad vazi i sigurno je da ce biti aktivirano uskoro.

Za Personal vs Premium vs Business mi bas puca kurac da argumentujem kad svako moze da procita umesto da nagadja sta ce moci a sta ne.

Licno mrzim sindrom depresivnog srpskog caleta koji mora u svemu da predvidi neku kurcinu samo da se slucajno ne ponada.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

^ Ako je ovo tačno onda nisam mogao da poželim bolji tajming da se to desi s obzirom da upravo završavam dva sajta komercijalne prirode koja pravim za ortaka i ortakinju i pošto će oba sajta imati stranu "web shop" umesto da ih cimam da otvaraju Moneybookers nalog (koji se plaća 49$) samo ću im tražiti da otvore PP naloge koji su besplatni. A koliko sam video, implementacija samog PP sistema za prodaju i procesiranje porudžbine nije previše komplikovana.

 

Sve u svemu, izrada web shopa (PHP stajl) i petljancije oko sistema za naplatu su def. kompleksnije nego što sam očekivao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...