Jump to content

Ravna gora


bo88gdan

Recommended Posts

ne seri dima onlajn politikin !!!??Ekstra

Da bre gerila nasa, apdejtovani hajduci...sto bi se danas reklo paravojne formacije, a u prvom sveCkom ulaze u sastav vojske..

 

elem da se vratim gore na ono, da ovde nam je sve zakuvao taj britanski olos.I puc i demonstracije...i posle svega sasvim logicna reakcija Hitlera.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.putlocker.com/file/B7FB0356874C8888

http://www.kingfiles.net/3kbd0g6d10sb/rg1.rar

http://uptobox.com/q44pvm8nh0rc

http://extabit.com/file/29zktjedmrdrv

http://ul.to/gklzczww

 

Јебем ти ја ту историјску неправду коју је Радош Бајић решио да исправи.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To shto su ljudi u JVuO nadimak chetnici koristili ne za sebe nego za jedinice Koste Pecancja (protiv kojih su se borili), i to shto shto su medju glavnim ljudima u JVuO i CNK bili socijalisti, to nema veze. To malo ljudi zna, bash me zanima da li cje se pomenuti u seriji.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

To shto su ljudi u JVuO nadimak chetnici koristili ne za sebe nego za jedinice Koste Pecancja (protiv kojih su se borili), i to shto shto su medju glavnim ljudima u JVuO i CNK bili socijalisti, to nema veze. To malo ljudi zna, bash me zanima da li cje se pomenuti u seriji.

Ih, ma to je nebitno... Bitno da je stiglic spasen, a da su papuce pronadjene, da kralj ne nazebe...

 

Sto se serije tice, prerano je da joj se sudi, ipak je prva epizoda i upoznavanje sa likovima... Videcemo kako ce se razvijati.

Edited by ..charlie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMG, ovo je sranje epskih razmera. Od Radoša "baba se češlja" Bajića i proverene glumačke ekipe, koja se sreće u 167895214 domaćih filmova, se bolje nije moglo ni očekivati.

 

Četnici su sarađivali sa okupatorom i zbog toga je ovo još veća glupost. Nadam se nedostatku sredstava sa RTS-a, ako nisu snimili sve epizode.

 

Smrt fašizmu, sloboda narodu! :tehkista:

  • Upvote 10
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isttorijske cinjenice, '43 je i zvanicno Cercil prekinuo saradnju sa cetnicima i Mihajlovicem zbog saradnje sa Vermahtom.

 

A najcvrsce dokaze komunjare nisu ni morale da fabrikuju, ovi nasi neonacisti su odradili posao za njih

Par bosanskohercegovackih istorijskih momenata sa fasistima

djurisic.jpg

djujic1.jpg

14894.jpg

 

i par sa swabama

scannen7ad.jpg

Pavle Djurisic(mlad majore ti si ponos Crne Gore....)

 

d4s5e.jpg

Kosta Pecanac s nacistima

 

Hotchkiss.jpg

 

1hfjiv.jpg

  • Upvote 9
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve lazi bre? To sto su Vam Ameri napunili usi komunistickim lazima, a vi u to verujete je tuzno. Cetnici su bili zlotvori i klali redom po selima i gradovima ne birajuci mnogo. Pricao sam sa gomilom stogodisnjaka koji su bili u to vreme matori ljudi i svi listom navode cetnike kao maltene kanibale. Neki jesu bili nasilno mobilisani, ali su morali da slasaju krvnike. Moga dedu rodjenog su trebali da zakolju i poslali su Kalabica glavnog cetnickog koljaca da ga zakolje. On bio u zemunici jer mu mitraljez razneo noge dok je sam samcat stitio odstupnicu nasima za vreme igmanskog marsa. Ubiju mu lika sto je doturao municiju i ubiju i drugog mitraljesca i on sam otrci do drugog brda gde su bili sanduci sa municijom i krene nazad. Tada ga cetnici pokose iz mitraljeza i on nastavi puzeci da vuce sanduk sa municijom. Stigne do mitraljeza i nastavi borbu sam. Dobio je brojne medalje i u gradu bio tretiran kao narodni heroj sto i jeste bio.

 

Cetnici su ubijali zajedno sa Nemcima nase ljude koji su bezali. To partizani nisu nikada radili tako da neka mi puse kurac sve pristalice cetnika i njihovi naslednici.

 

Cak i Kalabic kada je otvorio poklopac zemunice i video mog dedu kaze sledece: Prvo ga pitao kako je sta radi kao da je sreo starog ortaka koga davno nije video. Moj deda mu kaze da ne sere mnogo nego da obavi to sto je dosao da uradi i da se mnogo ne socijalizuje sa njim jer nisu prijatelji i nikada nece ni biti. Kalabic je tada rekao da je bez da trepne klao zene i decu u kolevci, pekao ih i mucio najstrasnije, ali da nema srca takvog junaka da zakolje. Zamolio je dedu da nikome ne prica da ga nije zaklao jer bi onda imao problema da Drazom i ostalima nego da ostane kao i do tada u zemununici, a da mu on nece dirati jatake koji mogu i dalje da mu donose hranu tu. Tako je i preziveo. Tako sam i ja danas ziv.

Edited by HEFEST
  • Upvote 7
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve lazi bre? To sto su Vam Ameri napunili usi komunistickim lazima, a vi u to verujete je tuzno. Cetnici su bili zlotvori i klali redom po selima i gradovima ne birajuci mnogo. Pricao sam sa gomilom stogodisnjaka koji su bili u to vreme matori ljudi i svi listom navode cetnike kao maltene kanibale. Neki jesu bili nasilno mobilisani, ali su morali da slasaju krvnike. Moga dedu rodjenog su trebali da zakolju i poslali su Kalabica glavnog cetnickog koljaca da ga zakolje. On bio u zemunici jer mu mitraljez razneo noge dok je sam samcat stitio odstupnicu nasima za vreme igmanskog marsa. Ubiju mu lika sto je doturao municiju i ubiju i drugog mitraljesca i on sam otrci do drugog brda gde su bili sanduci sa municijom i krene nazad. Tada ga cetnici pokose iz mitraljeza i on nastavi puzeci da vuce sanduk sa municijom. Stigne do mitraljeza i nastavi borbu sam. Dobio je brojne medalje i u gradu bio tretiran kao narodni heroj sto i jeste bio.

 

 

vidim povukao si dosta na dedu, ne pada iver daleko od klade :mhihi:

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa genetika jebes ga. Sa kevine strane sam pisao o pradedi koji je nekada isprezao volove iz jarma i sam nastavljao da ore. E taj je bio baja. Zato Karnisero moze da ga pusi.

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam ja dedu (kad sam bio klinac): "Je l' istina da su partizani hteli da streljaju svakog njihovog člana koji je hteo da otme od seljaka"? (bio neki odlomak u čitanci koji smo tada učili, u kojem su uhvatili nekog partizana da je ukrao dve glavice luka i jedva je izbegao streljanje).

 

Kaže deda: "Sinko, svako ko je prošao, uzeo je šta je hteo: partizani... četnici.... nemci... marsovci.... nemci su doduše sami drešili kesu i plaćali sve što su uzeli" :haha:

------------------

 

To i jeste slika i prilika našeg naroda.

Po mom mišljenju, bilo je dobrih (i loših) ljudi i među četnicima, i partizanima, ali najtragičnije od svega je što smo se mi međusobno više klali, nego što smo se tukli sa švabama.

I nikako da naučimo tu prostu lekciju. Nije bitno da li smo dobri, ili loši (uslovno rečeno), bitno je da smo složni i da budemo do kraja ono za šta smo se opredelili da budemo.

Evo izbori na Kosovu prvi primer: Jedni su za izbore, drugi bojkotuju, treći su za izbore ali nemaju svog kandidata, četvrti bojkotuju zato što su prvi za izbore...

Užas.

 

Evo i sad... da se, ne daj bože, zarati između Amera i Rusa, mi bi se međusobno poklali i pre nego što bi oni pokrenuli vojsku.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj se deda u krajini borio protiv ustasa, evo jos je ziv, sad ce neko kaze bio komunjara, jes' bio kurac moj, borio se za zivot i opstanak Srba u Hrvatskoj, zna se ko su bili fasisti i sta su hteli, kad se ratuje onda se ne gledaju ideoloske razlike nego se svi bore protiv istog zla. Amerikanci i Englezi su saradjivali sa komunjarama jer je su tada bili manje zlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj se deda u krajini borio protiv ustasa, evo jos je ziv, sad ce neko kaze bio komunjara, jes' bio kurac moj, borio se za zivot i opstanak Srba u Hrvatskoj, zna se ko su bili fasisti i sta su hteli, kad se ratuje onda se ne gledaju ideoloske razlike nego se svi bore protiv istog zla. Amerikanci i Englezi su saradjivali sa komunjarama jer je su tada bili manje zlo.

 

A Ameri i Englezi su dobro? Oni su gori i od jednih i od drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...