Jump to content

Ravna gora


bo88gdan

Recommended Posts

Au sad odgledah epizodu, koji je ovo fejl epskih razmera, ovog Radoša idiota treba da je sramota, upropastio je veoma zanimljivu tematiku, jebote i dalje ne verujem koliko je scenario fejl. Pet minuta scena kako ovaj klinac spava, pet minuta kadar sa ptičicom, pet minuta kadar kako lik vozi bicikl, i ne zaboravimo pet minuta reklame, straobalno.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaintrigirala me ova serija dok je najavljivana, prvenstveno zbog tematike, a i ocekivao sam da bude vizuelno, produkcijski ili kako god napucana. Pogledao sam veceras prvu epizodu. Vidim da se svi slazemo u tome da je serija previse spora, barem ta prva epizoda. Kroz dijaloge takodje primjetno izbija melodramatika, usiljenost, kao nekakva izvjestacenost. Ocekivao sam da ce utisak nakon gledanja biti mnogo pozitivniji. Vidjecemo kakve ce biti naredne epizode.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo, gluma nije toliko bitna, ova serija je značajna pre svega zbog raskrinkavanja komunističkih laži

drugo, nije uopšte tako strašno kao što ste napisali

jeste pomalo naivno u nekim momentima, ali nije u pitanju ništa što se ne može istrpeti

treće, scene sa kraljem su prilično dobre, imajući u vidu njegovo ponašanje i ulogu u tom vremenu (treba da čitate o njemu, biće vam jasnije)

četvrto, i treba sporo da se prikazuje radnja serije, muka mi je od istrzanih kadrova i prebrzih razgovora

  • Upvote 7
  • Downvote 18

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo, gluma nije toliko bitna, ova serija je značajna pre svega zbog raskrinkavanja komunističkih laži

drugo, nije uopšte tako strašno kao što ste napisali

jeste pomalo naivno u nekim momentima, ali nije u pitanju ništa što se ne može istrpeti

treće, scene sa kraljem su prilično dobre, imajući u vidu njegovo ponašanje i ulogu u tom vremenu (treba da čitate o njemu, biće vam jasnije)

četvrto, i treba sporo da se prikazuje radnja serije, muka mi je od istrzanih kadrova i prebrzih razgovora

Potpis, naročito za 4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daću šansu seriji, prva epizoda je bljutava, pa ja burnije reagujem kad me probude za posao, nego što je reagovao kralj kad su ga probudili za bombardovanje.

Gledah na Beogradskoj hronici Okanovića i ovog glumca kralja, od njihovih uloga ne očekujem nešto epohalno, retardi.

I da jebo te stiglinac Radoše, nema Ravne Gore bez Popare Kalabića.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa šta treba da se desi u prvoj epizodi? odmah sve da se odigra?

 

Petar II je proglašen punoletnim, iako je još uvek bio maloletan, pa je otišao iz zemlje mesec dana od početka bombardovanja, ako ne i manje, da bi se skrasio u Engleskoj

nikad se nije vratio u Srbiju

bio je zbunjen, podložan uticajima, bukvalno nije imao pojma šta radi

čak je na kraju, pod pritiskom britanskog ološa, smenio Mihailovića sa mesta ministra vojske i postavio ono đubre

 

zbog toga je njegov lik predstavljen odlično - kao najobičnije dete

 

da dodam - šteta što se serija odnosi samo na Drugi svetski rat, pošto su četnici, kao organizovane vojne jedinice, postojali još od kraja 19. veka

  • Upvote 2
  • Downvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod reziserskom palicom Radosa Bajica, Pera nece do '65. otici iz zemlje ovim tempom....ovaj mu jedva papuce nasao, dok mu spakuje kofer Kenedija ce vec utepati.

 

pa da, samo sto oni veze nisu imali sa ovima iz drugog sveCkog.klasicna gerila koja se borila s Turci u balkanski ratovi

  • Upvote 7
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije tačno

čitaj http://politikin-zab...ovi/plameni-mac

 

водили су се геслом да се против „арнаутске каме и бугарске бомбе не може борити букваром, читанком и конзулским интервенцијама”

:rockdevil:

Edited by Underkuruz
  • Upvote 2
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...