Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Čovek je trol, a i fejk. :)

 

Nas ovde ima bar 15% manje nego što nam se čini :bigblue:

 

podsetnik: Svaki način rezonovanja kojim dođeš do zaključka da si bolji od nekog samim tim što si rođeni Srbin, da te Bog više voli nego ostale i sl, predstavlja lobotomiju i ispiranje mozga mlakom vodom

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2016. DJB uzeo preko 6%, Dveri sa DSS-om 5%.

Sada zajedno ciljaju na dvocifren procenat i za njih bi to bio uspeh. Iz moje perspektive, cak i taj rezultat je los (posle nastupa u skupstini, novca ulozenog u tv i novine), ali jbg ... nisam ja kriv sto masa glasa kako glasa.

Ako rezultat bude losiji od toga, ko ce biti kriv? Ljudi poput mene koji nisu hteli da glasaju za dveri ili djb?

Ego je ovde nebitan, posebno jer ja ne glasam na ovim izborima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora ovo još jednom

 

ahaahahaha

 

 

a sa sajta ovih Marks21 koji sarađuju sa NDMBGD

 

http://marks21.info/situacija-na-kosovu-nacionalizam-samo-jaca-imperijalizam-na-balkanu/

 

Kao pripadnica nacije koja je na Kosovu percipirana kao tlačitelj, potlačena masa u Srbiji mora svojoj braći i sestrama na Kosovu da da znak da je spremna da sa njima sarađuje na bazi poštovanja i jednakosti.

To znači da moramo da se protivimo svakom pokušaju srpske države da održi svoje institucije na Kosovu ili da nad njim povrati kontrolu.

 

ljudski otpad

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saša Radulović ministar

https://www.blic.rs/...stitore/51w1y8r

 

vs

Saša Radulović opozicionar

http://rs.n1info.com...subvencije.html

 

 

Elem, da odgovorim Dimon Sidu, što se tiče NDMBGD i protesta, digli su malo svest ljudima o stvarima koje se dešavaju (barem što blokiraju saobraćaj i onda se ljudi zapitaju zbog čega je protest), propisno nervirali vrhovnog vođu itd.

 

 

Ne bih ja ni za NDB glasao kada bi išli sa dverima.

 

Ni ja, odrekao bih ih se preko novina.

 

 

To je zato što daješ prioritet sopstvenom građanstvu, dostojanstvu, vrednostima koje ovde nisu predmet glasanja, pre nego obaranju Vučića, kao što sam stoput objasnio, ali teško je osloboditi se ega.

 

Dajte onda svi da glasamo za Đilasa ako je cilj da se obori Vučić, pošto će on imati najviše glasova posle SNSa. Pa glavna stvar koju potencira pokret za koji se zalažeš je da ne treba "samo" da se obori Vučić, već da ne dođu i ovi "stari" na vlast.

Edited by Baal

Share this post


Link to post
Share on other sites

@23/16:

Ja se ne ložim da će biti dvocifren, ali iznad cenzusa će biti. Ako bude ispod ja prestajem da pratim ovo smeće :haha:

Happy end za mene u ovim izborima bi bio da se istisne SNS iz vlasti, i da nova gradska vlast ne može da se formira bez DJB/Dveri, a tako bi dobili bolju poziciju da stoje glavnima nad glavom i ometaju krađe i manipulacije kol'ko-tol'ko.

 

Svi ljudi zajedno su generalno krivi za celu situaciju u zemlji, prvo moroni/paraziti - glasači SNSa i SPSa, pa onda apstinenti, pa onda za njima, u praksi, dolaze ovi skoro-pa-apstinenti, glasači Zelenih, Zavetnika, Bastaća, Milorada Radulovića itd. Ako ne pređeš cenzus, onda spadaš u taj koš.

 

Kad odradiš sabiranje, zaključiš da te je sjebalo više ovih pametnih, razočaranih, normalnih, pristojnih građana, koji su ''iznad toga'' i ''skinuli smo i Slobu pa ništa'', itd, taj broj je veći nego broj parazita, i to je ono što je tragično.

 

Sama činjenica da je Patka po svaku cenu htela samostalno iako se potpuno slaže oko programa sa DJB/Dveri govori o tome da ih ne zanimaju mesta u skupštini grada, nego ih zanima da ostanu to što jesu, buntovnici bez ikakvog praktičnog uticaja.

Da je drugačije, mogli bi i oni da se ujedine sa DJB/Dveri i da kažu isto što su i ovi rekli, a što je mnogima od vas ušlo na jedno uvo a na drugo izašlo: ''Oko tih tačaka na nivou grada se slažemo, oko toga i toga u generalnoj politici se ne slažemo sa ostalima i te razlike ostaju, prioritet nam je da poboljšamo stanje u gradu''

Uostalom, kao što su DJB i Dveri takođe objasnili, lakše je složiti se oko lokalnih gradskih rešenja za pojedine probleme, nego oko ukupne državne politike unutrašnje i spoljne. I programi DJB/Dveri i NDBG za Bg to pokazuju, jer su jebeno skoro isti.

 

Osim ako su NDBG procenili u startu da imaju dobre šanse za cenzus, ali računam da kao ozbiljna organizacija i oni imaju ljude zadužene za takve procene? Pre će biti da je glava u oblacima, ali opet kažem, ja bih voleo da pogrešim pa da pređu.

 

Tebi je lakše svakako da budeš isključiv budući da ne glasaš (i ne znam odakle ti snage onda da pratiš, naročito Kontraviziju redovno :haha: ), a ako misliš da nije ego u pitanju, razmisli još jednom: ne bi glasao za Patku kad bi bila sa Dverima, zato što si lične političke preferencije (i to na državnom i spoljnom nivou) stavio ispred onoga što je najbolje za grad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama činjenica da je Patka po svaku cenu htela samostalno iako se potpuno slaže oko programa sa DJB/Dveri govori o tome da ih ne zanimaju mesta u skupštini grada, nego ih zanima da ostanu to što jesu, buntovnici bez ikakvog praktičnog uticaja.

 

Ne, već ih ne zanima da se udružuju sa fašistima kao što su Dveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saša Radulović ministar

https://www.blic.rs/...stitore/51w1y8r

 

vs

Saša Radulović opozicionar

http://rs.n1info.com...subvencije.html

 

 

takođe Radulović ministar, januar 2014. godine

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/ekonomija/1486899/radulovic-subvencije-su-nas-mnogo-kostale.html

 

izjavu sa tvog linka je dao 11 dana nakon stupanja na dužnost, u vreme kada sasvim sigurno nije znao kako te subvencije izgledao i na koji način se dodeljuju

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saša Radulović ministar

https://www.blic.rs/...stitore/51w1y8r

 

vs

Saša Radulović opozicionar

http://rs.n1info.com...subvencije.html

 

U prvom linku neki Miloradović priča 80%, a Radulović kaže da se neće ukinuti u 2014... Selektivna analiza :P

Uostalom što ti to što citiraš nije smetalo prošlii put da glasaš za DJB, a Dveri ti smetaju?

 

 

Elem, da odgovorim Dimon Sidu, što se tiče NDMBGD i protesta, digli su malo svest ljudima o stvarima koje se dešavaju (barem što blokiraju saobraćaj i onda se ljudi zapitaju zbog čega je protest), propisno nervirali vrhovnog vođu itd.

 

U prevodu, ništa. Bukvalno uporediš samo sa linkovima koje je Kuruz okačio na poslednje 2-3 strane ovde i DJB je uradio 5 puta više, a kamoli kad bismo analizirali sve.

 

Dajte onda svi da glasamo za Đilasa ako je cilj da se obori Vučić, pošto će on imati najviše glasova posle SNSa. Pa glavna stvar koju potencira pokret za koji se zalažeš je da ne treba "samo" da se obori Vučić, već da ne dođu i ovi "stari" na vlast.

 

Da SNS ode a da se DS ne vrati je princip za koji se oni generalno zalažu, i to znači da ih ne smatraju pravom opozicijom i da neće da prave koalicije sa njima, ali jedno je princip, a drugo je trenutna realnost, treba biti lud pa pomisliti da se nedelju dana pred izbore oni lože da će samostalno da preuzmu grad.

 

Tako da da, u praksi je glas za Đilasa nažalost bolji nego glas za Patku, jer je glas za Patku 0.4 za Vučića, ukoliko ne pređu cenzus, a kako izgleda, neće preći.

 

u kombinaciji sa ovim što napisah gore:

Happy end za mene u ovim izborima bi bio da se istisne SNS iz vlasti, i da nova gradska vlast ne može da se formira bez DJB/Dveri, a tako bi dobili bolju poziciju da stoje glavnima nad glavom i ometaju krađe i manipulacije kol'ko-tol'ko.

 

 

Zanimljivost, u poslednjem broju Beogradskog Glasa na vrhu naslovne stoji najnormlanije neutralan intervju sa Sandom Rašković i izdvojene njene reči iz intervjua u fazonu ''Prelomila sam - za Đilasa'', u poređenju sa time šta se radi u ostalim novinama i računanjem kako najbolje propagandom zauzeti svaki cm3, Đilas praktično dobi reklamu kod njih.

A u zasebnom predizbornom DJB/Dveri pamfletu su osuli paljbu i po Đilasu i Šapiću isto koliko i po SNS.

Što se mene tiče još jedan pokazatelj ozbiljnosti, jedno su novine, jedno predizborni materijal, kakva god bili i Sanda i Đilas po čijoj god interpretaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko smo napredan i pametan narod, da praznike i dalje računamo po netačnom kaldenaru. To što je SPC uradila sa Milankovićevim kalendarom i stav naroda da ćemo biti pokatoličeni ako slavimo Božić 25. decembra, a Sv. Nikolu 6. jeste najbolji pokazatelj da je bolje biti mlad i pametan nego mator i glup.

 

Na ostatak teksta i tvojih drugih postova mogu samo da kažem - iskuliraj brate, popij pivo

 

Glupi nismo, nego ispiračina mozga radi svoje. Ali istina polako izlazi na videlo.

 

Literature i dokaza ima. Ko neće da vidi, ne mora. Ne želim da se prepucavam oko toga.

 

 

 

 

podsetnik: Svaki način rezonovanja kojim dođeš do zaključka da si bolji od nekog samim tim što si rođeni Srbin, da te Bog više voli nego ostale i sl, predstavlja lobotomiju i ispiranje mozga mlakom vodom

 

Nisam to rekao, niti to promovišem. Upravo je suprotno, zbog toga smo omraženi i žrtve genocida milenijumima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadan Radulović nije znao da ulazi u Vučićevu vladu i nije znao šta radi :(

 

To može da priča vevericama

 

E i to sam hteo da pitam, ide ka tome priča nego nisam hteo da širim, ajde objasnite mi vi koji niste veverice, koja je teorija zavere u procesu toga da Radulović napusti mesto ministra da bi išao da se bori sa vetrenjačama? Al' pls nemoj menjao ministarsko mesto za poslaničko, ima između ta dva mesta ipak malo vremenskog lufta :)

 

Ne, već ih ne zanima da se udružuju sa fašistima kao što su Dveri.

 

Kafka_Franz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa bolje plaćaju ameri brt

 

E i to sam hteo da pitam, ide ka tome priča nego nisam hteo da širim, ajde objasnite mi vi koji niste veverice, koja je teorija zavere u procesu toga da Radulović napusti mesto ministra da bi išao da se bori sa vetrenjačama? Al' pls nemoj menjao ministarsko mesto za poslaničko, ima između ta dva mesta ipak malo vremenskog lufta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi sebe u taj položaj pa smisli kako se takav plan više isplati nego da je blejao do dana današnjeg u ministarskoj fotelji?

 

Ja sam pobornik priče da ako postoji interes, i postoji mogućnost, akcije ide i vrši se uticaj, greške nema, ali teorije zavere radi teorije zavere, cinizam radi cinizma itd, pljuvanje nekog jer ''ja nisam veverica pa da se primam na te priče'', l'art pour l'art... xD

 

Samo osmotri na šta si se primio na drugoj strani, dok si se pazio da se ovamo ne isprimaš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije ušao turistički, niti je širio demagogiju, već je pokušao konkretne stvari

 

primera radi, sećam se kako je u januaru 2014. godine uzburkao stručne krugove predlogom izmena Zakona o stečaju kojima je bilo predviđeno da će UPPR moći da se donese samo za pravna lica koja imaju imovinu vrednu najmanje 70% visine duga

ogroman broj UPPR-ova ne bi bio usvojen da je to prošlo

4 godine kasnije, info iz nekoliko banaka i najbolje domaće revizorske kuće je da svega nekoliko firmi plaća obaveze po UPPR na vreme

ogroman broj je u međuvremenu otišao u bankrot, a upravo to je ono što je Radulović hteo da predupredi - usvajanje besmislenih planova koji ne bi rešili bilo čije probleme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ja tako lako citirao blic. Tj. ne bih uopšte. Posebno što se iz tog teksta ne vidi šta je Radule rekao, već je Blic parafrazirao, ako ne i izmislio :D

Ministar Radule u oktobru 2013.

Dolaskom Saše Radulovića za ministra privrede suočili smo se sa ukidanjem subvencija...

http://www.agronews....problem-za-imt/

 

Ministar Radule u novembru 2013

Srbija vodi promašenu ekonomsku politiku u poslednjih deset godina. Ekonomsku politiku baziranu na javnoj potrošnji, uvozu, državnoj privredi, subvencijama, bacanju novaca u bunar, korupciji, odsustvu smislenih reformi i večitoj nadi u strane investitore koji će preporoditi Srbiju. Ovo živo blato nas je koštalo ne samo izgubljenih deset godina, već i 300.000 izgubljenih radnih mesta, uništene privrede, javnog duga na nivou 60% BDP i deficita koji ove godine a i naredne – prelazi 6%.

 

Naša nada u strane investitore kao spasioce Srbije mitskih je dimenzija. Od nje možda je jedino veća želja da izbegnemo suočavanje s realnošću. I želja da se ne promenimo. Da sve ostane isto. A da nama nekim čudom bude bolje. Pošto nismo u stanju da se promenimo, logično je da su nam strani investitori jedino rešenje. Jer druge nemamo.

http://www.telegraf....-balkan-na-noge

 

Realno, subvencije su klimavo pitanje. Najbolje bi bilo ukinuti ih svima i u svim granama privrede, ali zbog različitih okolnosti u državi i međunarodnom tržištu, nekada od njih ima više koristi nego štete.

 

Na temu da su Dveri nacoši, i da zbog toga niko neće sa njima, ne vidim da su komunističke ideje NDMBGD i sličnih mnogo bolje. U suštini biram između toga da li će neko da me premlati jer imam muža, a ne ženu ili mi uzme moj novac koji sam pošteno zaradio. Mada i jedno i drugo je bolje od ovoga sad, gde napredna banda mlati i otima redom, pa čak i meni koji imam ženu i nemam novca.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ама, бре, гаши шве шубвенчије, па нишмо више у дишчиплинованом шамоуправном шочијалижму, већ у чмару окупачије неолибералног партокрацког капиталижма на вучичевски начин. Каубојштина по теткиној линији гџице Војтеховшки.

Куруж је адвокацки шљам и љотичевац, а шад још ижиграва неког екшперта Меџународног монетарног фонда. Три овчиче да му даш - ижгубио би их. Да штвар буде још гора, можда би их трампио жа два пара Ашикш патика.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na temu da su Dveri nacoši, i da zbog toga niko neće sa njima, ne vidim da su komunističke ideje NDMBGD i sličnih mnogo bolje. U suštini biram između toga da li će neko da me premlati jer imam muža, a ne ženu ili mi uzme moj novac koji sam pošteno zaradio. Mada i jedno i drugo je bolje od ovoga sad, gde napredna banda mlati i otima redom, pa čak i meni koji imam ženu i nemam novca.

 

U suštini, prioritet je sada drugačiji od nečijeg mišljenja o pravima homoseksualaca itd, ne zanima ni mene politika NDBG prema Kosovu (ako postoji xD), pa da im tu zameram nešto, niti sam hteo ovde da pominjem komunjare itd. Poenta je u tome da je mene obradovalo to što su se DJB i Dveri, koji imaju o nekim pitanjima dijametralno suprotne stavove, složili oko bazičnih stvari.

I dobro im je pitanje iz pamfleta - da li bi radije imao kontakt s nekim ko je pošten a ima drugačije mišljenje od tebe po pitanju parade ponosa, ili sa lopovom koji ima isto mišljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...