Jump to content

Recommended Posts

Vađenje iz konteksta je više nepristojno nego ubedljivo ...

 

"Nekvalitetni orginal" sam spomenuo u opštem kontekstu, pričajući uopšte o bendovima.

 

A "najbolje izdanje" sam upotrebio u kontekstu najbolje produkcije, najboljih muzičara, najozbiljnije izdavačke kuće, najozbiljnijeg covera, itd

 

Zar ovde mora da se sve razloži na sitna creva da te neko ne bi prozivao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da te neko ne bi prozivao?

Haha.

 

Evo opet izvadih iz konteksta :meshuggah:

 

Ali cisto iz razloga da ti kazem da nikakvu nameru da prozivam nisam imao, odakle ti uopste takav utisak? Tvoja je stvar hoce li ti odgovarati narodnjak ovdasnji u metalu ili ne, ja samo pokusavam reci da treba sacekati finalni proizvod, a ne odmah udariti u to malo harmonike, koja je opet odsvirana besprekorno.

 

Dakle, slusao ne slusao, ne menja to opstu situaciju, a i svakako nije razlog za prepiranje ;):pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu ovaj Emirov projekat se mora presluasati odo sad na spejs...

 

E nego dosao sam ovde, gledam na metalstorm.ee nominacije za albume godine... I priznajem do sada nisam cuo za bend, tj ako sam i cuo nisam ih slusao i obratio paznju, Winds, norveshki Prog, slusao neko, neko komentar, jel valja da trazim to, il je neki copy-paste prog ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram sta je problem sa harmonikom, i tim delom... Treba shvatiti da to stranci, na takav nacin, nikada u zivotu nisu culi. Isto kao i da je power/prog albuma do sada snimljeno milijardu, i da se moraju traziti nacini da se cela prica na neki nacin osvezi.

 

Ja se izvinjavam, ali - jebo strance, ocu ja harmoniku :rockdevil:

 

Najozbiljnije, ako izadje taj album i vi mi ovde napisete da nema "harmonike" u vecini pesama - necu ni da skidam. Ne mogu da verujem sta citam ovde :confused: I ja sam kao klinac poceo od tih Malmsteena, Axel Rudi Pellova, At Vance-a i solo albuma svih tih pevaca sto cirkulisu. To se samo matorci malo permutuju, ko dzezeri samo sto je ovde isti kurac ko ti svira jer svi zvuce slicno :bigblue:

 

To da je Emir odlican gitarista, odilican je - ali da drzi casove i svira narodnjake :pivopije: Iskreno, ko ovde nije preskakao sve izmedju 1999 i Tragova Proslosti na Southern Storm CDu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da je Emir odlican gitarista, odilican je - ali da drzi casove i svira narodnjake :pivopije: Iskreno, ko ovde nije preskakao sve izmedju 1999 i Tragova Proslosti na Southern Storm CDu?

Nisam ja, znam ceo album napamet, ali shvatam sta hoces da kazes :meshuggah:

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Harmonika u pravoj meri moze samo da bude pun pogodak, ti folk elementi uopste nisu loshi, tj ne da nisu loshi nego zvuce odlicno, samo ako se ukomponuju kako treba... Mislim gomila nas voli ovde Skandinavske folk metal bendove, sta fali da Balkanski metalci imaju svoj folk fazon u nekim bendovima...

 

Anywayz, rece azal meni na last.fmu da ce biti ponovo onaj ProgPower night u Living Roomu, tako da ko moze neka planira, ako bude barem kao proshli put bice odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anywayz, rece azal meni na last.fmu da ce biti ponovo onaj ProgPower night u Living Roomu, tako da ko moze neka planira, ako bude barem kao proshli put bice odlicno.

Prospustih prosli, a sve mi se nesto cini da cu i ovaj. :(

Bem ti zivot na selu, moram da se selim u neku normalniju sredinu pod hitno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ne znam kako bih ih opisao, progressive/melodic death/ethno/gothic... stagod, proga ima u osnovi, a i doom smeka, starije skole... Mirise pomalo na Orphaned Land, s tim sto ovde zensko dodje kao glavni vokal, i lik koji tu i tamo ubaci growl.

 

Ali album Memorial je fenomenalan, odusevljen sam!

 

A da, bend se zove DISTORTED, i iz Izraela su ;)

 

Pevacica, khm, poprilicno inspirativno izgleda:

 

DIST3.JPG

 

Front cover:

 

distorted_memorial__big.jpg

 

web: www.distortedband.com

 

Moze se cuti nekoliko pesama na MySpaceu, pre nego sto poverujete mojim hvalospevima :) Sve u svemu, ovo mi je broj dva bend iz Izraela na tabeli (prvi su vec pomenuti na pocetku posta).

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...