Jump to content

Recommended Posts

Ja u poslednje vreme dosta slušam ove Crown of Glory - A Deep Breath Of Life, koje baš nebih umeo da okarakterišem sem kao heavy, dosta melodican, pomalo kao Royal Hunt, cesto epski, po nekad power itd... ništa originalno ali me mnogo podseća na neka davna vremena i stare legendarne albume o kojim je Apeiron vodio raspravu sa Progressiverom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, da vam skrenem paznju na nesto sto ce uskoro da se pojavi u prodaji, a to je album mog kolege Emira Hota, inace, po licnom misljenju, jednog od trojice najboljih gitarista ex YU, a koji je, neki ce znati, svirao u bendovima Neon Knights i Southern Storm, oba iz Tuzle.

 

Hot je napustio ove prostore zarad skolovanja na Akademiji u Engleskoj, gde je istu i zavrsio, i snimio konacno solo album, koji se zove Sevdah Metal ( ;)). Hot je odradio gitare i bas, dobro poznati Mike Terrana odlupao je bubanj, a legendarni John West je otpevao album. Tu je poveca lista gostiju, a mozete je pogledati ovde:

http://www.heavylaw.com/n3974-Nouvel-Album...edah-Metal.html

 

Album ce objaviti Lion Music u martu mesecu, a preview semplove mozete cuti na http://www.myspace.com/sevdahmetal.

 

Odlican album ce da bude, nema sumnje.

 

l_1652e59b999cbcaaae781d422c1d99aa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusah te semplove, slabo opravdava ovo "Sevdah" u nazivu - osim malo ova poslednja. Ja sam ocekivao nesto da bi i pokojni Dr. Himzo Polovina skinuo kapu, a ovo ce izgleda biti neki generecki old skul... jbg :icon_ne:

Da, i ja sam mislio da ce biti vise etna, iliti sevdaha, ali ko zna... videcemo kako zvuci ceo album kad se pojavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, meni licno narodnjacki elementi uopste ne bi smetali kad bi se na jedan kulturniji nacin primenili u muziku. Ima tu svakakvih tajni, ritmova i zaista bogatog muzickog nasledja, generalno gledano. Sad je problem sto se to nama u glavi odmah veze za Pink ili nesto jos gore, BN Televiziju recimo ;)

 

Eno jevreja, Orphaned Land... kapiram da je onaj njihov etno sto su iskoristili u muzici tamo svakodnevnica u gradskom prevozu isto kao i ovaj nas kod nas, pa opet, uradili su to toliko dobro da je album prakticno neponovljiv sto se kvaliteta tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha,ha...

Pokupila sam link sinoc i odmah dala drugu da slusne i vidim da se ovde diskutuje o istim stvarima o kojima smo mi sinoc :)

Rano je da komentarisem nesto mnogo na osnovu tih malih semplova, ali stoji da je etno ako je dobro iskoriscen super u metalu. Videcemo kako je to ovde uspelo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako se pogleda ono shto je bilo radjeno sa Southern Storm-om (mislim na one orijentalne elemente), uopshte ne bi trebalo da bude dochekano na nozh, jer uz odredjenu dozu umerenosti sve mozhe da izgleda odlichno. Samo shto recimo na "Skies and Oceans" nije rech o orijentalnim elementima, vecc o "nechemu drugom".

 

Ko je svir'o 'armoniku? :D Bata Kanda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, album mi deluje kao jako dobar power/heavy. E sad taj problematican deo nebih odbacivao i kritikovao dok ne cujem kako se uklapa u opstu atmosferu.

 

Pored toga, omot mi se extra sviđa.

 

Ono shto sam chuo sa spejsa, deluje vishe nego dobro, malo me podsecca na Symphony X u nekim delovima.

 

Omot je veoma interesantan.

 

Jedno od boljih ex-YU ostvarenja, zasigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram sta je problem sa harmonikom, i tim delom... Treba shvatiti da to stranci, na takav nacin, nikada u zivotu nisu culi. Isto kao i da je power/prog albuma do sada snimljeno milijardu, i da se moraju traziti nacini da se cela prica na neki nacin osvezi.

 

Ja ovo potpuno podrzavam, harmonika, pa i potpun narodnjak u ovakvoj primeni, ali kvalitetan (a kako i nece, Terrana lupa bubanj recimo) moze samo uticati na to da bend bude jedinstven na planeti sa ovim sto radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali sam kazes:

nekvalitetnog orginala

a potom:

ovo izdanje je verovatzno najbolje i najozbiljnije sa ex-YU prostora

 

:meshuggah:

 

Dakle, zakljucak je da je moguce postici i kvalitet i originalnost istovremeno. To i kazem, ovakvi muzicari, ovakva svirka... jasta nego znaju sta rade, ne brinem se uopste kako ce to da zvuci, a originalan pecat i te kako ce im dobro doci, pa makar im i harmonika u tome pomogla :meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...