Jump to content

Recommended Posts

prokleti zatucani prog metalci

 

cim neko ne nosi kosulju kao francuski slikar, kozni prsluk i ne pukasava da zvuci kao DIO, odmah mora da je emo, jer visoko peva, a ne zvuci kao geoff tate...kako je to moguce? mora da je emo...

 

jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj, kakva je ovo prica? Ne emo, kao gay emo, ali da kuka i prenemaze u delovima, brate kuka. To ne moze niko reci da nije tako, jednostavno nije pevac kakav je tipican za prog metal bendove. Staviti ga se moze u bilo koji MTV bend, i covek bi se odlicno uklopio.

 

Ali ovo nije striktno prog metal bend, i sigurno je da ce se vise svideti Sikth/Dillinger fanovima, nego fanovima ortodoksnog prog metal zvuka. Nije bitno sad tu ko je zatucan, a ko ne, vec jednostavno, bend se ne uklapa u ono na sta se prvo pomisli kad se kaze progressive metal, iako u strukturi pesama proga ima na sve strane, i muzika je generalno raznovrsnija i svezija.

 

Bend je zaista vrh u onome sto rade. Ipak, prosek im je 21 godina, a ovakva svirka. A uostalom, postoji myspace, svako moze da cuje i vidi svidja li mu se ili ne.

 

p.s. Drugi primer, samo za Azala, je sledeci: Zuletu se ovaj bend svidja. A taj blage veze nema sta je prog metal, cakstavise, prezire ga najverovatnije. A jasno je sta taj emo-hc gay inace slusa kuci ;) (*gde je Satan iz Batajnice sad kad je potreban :meshuggah: )

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ulece satan od pozadi (jes homo) :D

 

zule slusa zato sto je cuo za njih preko te scene, ali ako slusas samo usima ovo mi je cist prog...nema hc delova kao dillinger nit je sirova tehnikalija kao sikth.

 

ima mnogo pevljivih melodija i klavijatura koji me podsecaju vise na labyrinth i symphony x neko bilo koji moderni bend.

 

tako ja cujem kad slusam. ona "bone marrow" stvar bi mogla biti sa nekog novog labyrinth ili adagio albumu opusteno.

 

 

edit: a za to kukanje..ne znam...nije mi emo...tako i midnight i tate i allen pevaju kad hoce nesto emotivno da otpevaju, jedino sto ovaj lik nema je taj vibrato iz 80ih.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako ja cujem kad slusam. ona "bone marrow" stvar bi mogla biti sa nekog novog labyrinth ili adagio albumu opusteno.

I ja tako cujem kad slusam tu pesmu, ali opet, idealna turneja bila bi Sikth/Protest, pre nego Protest/Circus Maximus, tj. vise bi ih publike skapiralo u prvoj opciji. Ima ovde i metalcore delova, i sve ukupno odlicno je uklopljeno, ali da se ne ponavljam, ipak je ovo druga neka prica od "standardne" prog metalske (i imidz, i tekstovi, i vokali, i konstrukcija pesama).

 

Mislim, i Bradonja bi pronasao nesto od garderobe sa njih za sebe:

protest_the_hero.jpg

 

p.s. U pakao sa Zuletom.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mnogo lici na Blotted Science u nekom blazem obliku sa ludim vokalom koji uopste nije los,sasvim solidna boja glasa sa malo Death-Thrash primesa u svakom slucaju vokal ce doci kao dobro stivo za novi Adagio pa da se malo naviknem na zesce deonice! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel te pogodilo ono o koznom prsluku? :D

 

Ovo mnogo lici na Blotted Science u nekom blazem obliku sa ludim vokalom koji uopste nije los,sasvim solidna boja glasa sa malo Death-Thrash primesa u svakom slucaju vokal ce doci kao dobro stivo za novi Adagio pa da se malo naviknem na zesce deonice! :rockdevil:

 

 

good man.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se PTH mnogo svideo, iako su mi svi rekli nemoj to da skidas ceo album, nece se to tebi svideti :)

Srecom slucajno sam kod brace rusa nabasala na taj ep na kome su bila 2 instrumentala i te dve pesme u normalnim vezijama, pa sam ih skinula skroz bzvz nemajuci pojma kako zvuce, i odusevila se na prvo slusanje. Onda sam preslusala i Keziu, koja je odlicna, pa sad i Fortress i stvarno su mi se svideli.

Jest da bi mi se kao instrumentalni bend vise svidjali, ali navikla sam se i na vristalinu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podlegao sam ovoj raspravi i resio da skinem te famozne PTH. Ubadajuci i onaj spot na youtube-u delovalo je kao interesantno štivo.

 

No, videh album Alestorm - Captain Morgan's Revenge koji je Crom opisao kao True Scottish Pirate Metal :rockdevil: ! E to mora da cujem!

Edited by ErliK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...