Jump to content

Recommended Posts

Hm novi Dream Evil. Sta ja znam. Nekako mi kod njih fali nesto josh od kako je Gus G. otishao iz benda. Mislim u principu svi njihovi albumi zvuce isto, sa tom (zajebantskom) `fight for metal, metal, metal and metal` tematikom ... ali prevrteh ceo album ono, sve to fino zvuci ali nema hita. Nema pesme da mi ostane u ushima kao `Children of the Night` ili `Chasing the Dragon` .... pa eto ko voli njih neka proba solidan album neka 7ca recimo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Надам се да ће ово да буде мало освежењце за тему - чини ми се да скоро нисмо имали новији бенд сличног звука представљен овде:

 

ради се о грцима, NEED.

 

Prvenac ove momčadije, The Wisdom Machine (2006), sam nekada slušao, imam ga negde na diskovima (kako kaže WhereIsIt), i mislim da se radilo o zanimljivom progressive metal ostvarenju. Obnoviću to, a ako nađem link, postaviću.

 

(edit: prvenac na http://rapidshare.com/files/168160279/Need_-_The_Wisdom_Machine.rar )

 

 

 

 

 

No, naleteh na nihov novi album iz 2009 - Siamese God. Kako zvuče? Epa, konačno da čujem jedan prog bend koji ima u sebi malo više groovastog zvuka nego li neka druga, novija prog ostvarenja koja čuh. Dakle, referenca bi možda bio neki The Quiet Room zvuk, mada se može čuti svega i svačega, i nekih Panterastih razvlačenja. To znači da ima onih čuvenih, catchy prog "stajki", koje posebno volem. No, ima i laganijih delova. Naravno, ništa toliko posebno na 1.slušanje, ali bi trebalo ovo preslušati kako treba, pa ako vredi - vredi, ako ne - samo smo se šalili   :rolleyes:

 

Evo ga i linkić:

 

http://ifolder.ru/16125267

 

http://ifolder.ru/16125268

 

ili ako volite 

 

http://rapidshare.co...od_by_komhs.rar

 

 

 

enjoy.

 

edit - linki!

 

 

Edited by Jovan Cvijic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem ga, preslušajte ove grke NEED dok vam ne dođe rojal kant  :mrgreen: nisu hrđavi oba im albuma, a uz to su groovy!

 

Primetio sam da je manja verovatnoća da se ljudi na forumu zainteresuju za neki bend/novitet/štagod ako osoba koja postuje ne okači kakvu propratnu sliku ili cover albuma... ili mi se možda čini.... Zato bš neću ni da kačim slike  :rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene mrzi da se zainteresujem ako nema neki myspace link, da prvo malo poslusam pa onda tek da skidam :)

ZA SVE ONE KOJE MRZI: Lele bre al ste razmaženi, navikli sve na gotovo, na kašičicu, samo da otvorite klopke i da gutate! Samo se setite kako je bilo nekad - omiljene i do tad nečute albume su (neki) mesecima jurili, tražili i čekali da stignu poštom, što iz inostranstva, što iz zemlje... Sad imate i internet i sve je tu a mrzi ljude da traže..  E JEBI GA! 

 

 

Ko oće - ima da se potrudi da nađe. Ko neće - ko ga šiša. Ignorance is blessing, says them.

 

 

 

Dragi stefanje, pronađi sam majspejs stranu: evo, pomoćiću ti, NE MRZI ME, ukucaj u google.com search polje NEED MYSPACE GREEK PROGRESSIVE METAL" i moli se anđelima dobre muzike da ti pomognu. Mnogo sreće.  :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

e stvarno..

pa dok ti se ucita skrbava myspace stranica i dok se iscimas sa preslusavanjem streamovanih pjesama, mozes i da skines album i preslusas ga na miru kad te volja, niko ti ne brani da ga obrises posle ako ti se ne dopada (ja brisem 60% mp3-jeva koje skinem jer to je neki procenat muzike za koju eventualno skontam da je ne varim)

 

btw solidan je need, jos cu da ga preslusavam, hvala na preporuci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZA SVE ONE KOJE MRZI: Lele bre al ste razmaženi, navikli sve na gotovo, na kašičicu, samo da otvorite klopke i da gutate! Samo se setite kako je bilo nekad - omiljene i do tad nečute albume su (neki) mesecima jurili, tražili i čekali da stignu poštom, što iz inostranstva, što iz zemlje... Sad imate i internet i sve je tu a mrzi ljude da traže.. E JEBI GA!

 

 

Ko oće - ima da se potrudi da nađe. Ko neće - ko ga šiša. Ignorance is blessing, says them.

 

 

 

Dragi stefanje, pronađi sam majspejs stranu: evo, pomoćiću ti, NE MRZI ME, ukucaj u google.com search polje NEED MYSPACE GREEK PROGRESSIVE METAL" i moli se anđelima dobre muzike da ti pomognu. Mnogo sreće. :pivopije:

 

 

 

 

Odlicno. Ajd' sad ukucaj to isto u Gugl i vidi da l' ces naci. Probaj i na myspace-u. Ili Metal Storm-u. Na Metal Archives-u ces vec naci nesto, ali ne lezi vraze, link ka myspace strani ne vodi nikuda, jer myspace strane nema :rolleyes:

Tako da sledeci put probaj prvo da potrazis pre nego pretpostavis da ja nisam.

A da bend ne moze sam da se potrudi da bude dostupan na netu, u 21. veku, to stvarno nije vredno komentara. A to sto je bilo nekad, neka je. Nekad se do Novog Sada islo 3 dana konjem, ali gle lenji ljudi bi sad isto da predju za sat ipo kolima! ;) Sve u svoje vreme...:pivopije:

Edited by Stefan34

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

skines album > preslusas > odlucis da li ti se dopada ili ne > sacuvas ili obrises - ne vidim u cemu je komplikacija?

myspace stranice su mnogo vece cimanje od jednostavnog klika na link za file hosting

koji ce ti vrag uopste myspace ili bilo sta drugo kad imas album na tacni - to sto si rekao da mrzis da se zainteresujes ako nema myspace link je cisto preseravanje imho

Share this post


Link to post
Share on other sites

e stvarno..

pa dok ti se ucita skrbava myspace stranica i dok se iscimas sa preslusavanjem streamovanih pjesama, mozes i da skines album i preslusas ga na miru kad te volja, niko ti ne brani da ga obrises posle ako ti se ne dopada (ja brisem 60% mp3-jeva koje skinem jer to je neki procenat muzike za koju eventualno skontam da je ne varim)

 

btw solidan je need, jos cu da ga preslusavam, hvala na preporuci!

 

Sasvim si u pravu. Ranije sam tako radio, ali licno mi je lakse da imam X bookmarka u Firefoxu nego da nagomilavam mp3ojke po kompu (i dalje imam 15+ GB od pre neku godinu za koje jos nisam siguran da l' mi se svidja ili ne :) ). Plus nekako kontam da ce na myspace pre da okace neke reprezentativne pesme nego li filere (koji bi me mozda odvratili od benda/albuma koji skinem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš Stefane, mogao si da odmah kažeš da nisi USPEO da nađeš myspace stranu pa bih ti, ehm,pomogao, kao što i upravo činim:

 

http://www.myspace.com/needband

 

 

 

(nećemo o tome kako sam je našao, ali našao sam je za 15 sek, a ti vidi kako  :smile: - sve se može kad se 'oće  :rockdevil:  )

 

Neću da ulazim u tvoju klimaću analogiju sa konjima i novim sadom, (da izbegnemo offtopičarenje i zagađivanje teme) već ću ti poželeti sve najbolje sa majspejsom, enjoy!

 

 

 

@ SadEars - slažem se za teoriju klikni-briši. To je to, surova realnost. Nema na čemu za Need, uvek sam tu kad imamo needful listen  :meshuggah:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dabogme, opasan je ovaj WHW, moraću da ujurim prethodne albume? Slušao li ih je ko? Mislim, Rajsku Kuknjavu, prethodnike?

 

(a i vredi se potsetiti kultića Altura - Mercy)   :rockdevil:

 

 

 

Evo da sunem i ja nešto - pomenute komšije - zgrci: 

 

 

 

 

Podosta su brutalni, ritam sekcija i produkcija ko kakav deathcore band, a čini mi se da malo treba da porade na melodijama i refrenijama... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu (za Need), služimo narodu i narodnostima! 

 

Inače, kad smo već kod sličnog -groovy- stila, da ne dozvolim predah, podsetiću one koji možda nisu čuli ove britanske lunatike:

 

LINEAR SPHERE - REALITY DYSNFUNCTION iz 2005

 

Ovo je, ako je verovatni searchu, tek usputno spominjano na našeme forumu, a zavređuje pažnju. Radi se o (retko) uspelom melanžu tehničke strane metala i onoga što bismo krstili "progressive" metal glazbom. Dakle, ima Cynica, Atheista, Psychotic Waltza čini mi se, Spiral Architecta, ali i - na momente - nečega što bi ličilo i na melodije i refrene (doduše, znatno mračnije i umobolnije...)

 

Benda se setih nedavno, te ga obnovih. Zaista izuzetan teh-prog, i - ponavljam - nisu puka kopija gore pomenutih bendova. Od mene 5-, zaslužili su. Inače, nemaju ništa novo od tad. Gitarista švrljao tu i tamo, ali niš posebno. Vredi ovo čuti kad već u posl.vreme nema nekoh tech-prog metala vrednog pažnje...

 

 

 

Evo linaka:

 

http://rancorous.ifolder.ru/6526164

 

http://rancorous.ifolder.ru/6526401

 

ili

 

http://www.shareonal...tion-1_aexc.rar

 

http://www.shareonal...tion-2_mkmz.rar

 

(neki od ovih rade, overite u JDownloaderu ili drugde)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...