Jump to content

Recommended Posts

U nekom paralelnom svetu, ja bih ovim vizardima zabranio da se bave muzikom i snimanjem spotova. Razumem slične pristupe muzici, parodiranju, zezanju , ali ovo je totalno odsustvo bilo koje forme ukusa ili neukusa. L.A.M.E.  :udri:

 

 

 

btw, nije za ovu temu niti podforum, verovatno 

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to super, ali ja se sa ovoga ne skidam:

 

http://www.youtube.com/watch?v=x2vIXV1vAgQ

 

 

bolja mi je ona Awaken the Guardian rip off stvar, iz jednostavnog razloga da retko cujes da neko juri tu atmosferu, koja je jedna od najsavrsenijih ikad u istoriji metala.

 

solidan i ovaj need, ta stvar sa spotom, lici na spoj starog evergreya i nevermorea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sieges Even - Paramount je sigurno jedna od najboljih prog albuma poslednjih 10 godina. ceo album sabija.

Šta, tebe je Paramount bolje ostvarenje od Art of Navigating by the Stars? Čini mi se da su ga SE ipak labnuli na Paramountu, idejno i kvalitativno, u odnosu na prethodnika, koji je -bar meni- retko savršen i zaokružen album svih vremena.

 

Kako god, Paramount je vrlo dobar album, at least.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je Paramount bolji od Navigating-a. Nikad nijesam kontao toliku frku oko ovoga drugoga. Sjecam se da sam ga jedva nasao tad i kad sam ga cuo,iskreno,bio sam razocaran jer sam ocekivao cudo. Onda ga obrnem jos jednom,pa jos jednom...to je bilo prije 4 godine mozda,i od tada nikad vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj White Wizzard ce u 2010. biti ono sto je Steel Panther bio u 2009. godini. Jedva cekam album :rockdevil:

 

Ako su im i ostale pesme ONAKVE, mislim da će WW moći komotno da sisa u Steel Panthera, žaleći što ne zvuče barem 20% kao oni i što su im tekstovi i cela ideologija nekoliko svetlosnih godina udaljena od panterovske. 

 

 

Steel Panther je dobar primer kako izgleda USPEŠAN spoj humora, ejpovanja klasičnog/glam (u ovom slučaju)  heavy nasleđa i sasvim solidne heavy muzike. Ovi WW će izgleda da ostanu u domenu wanna-bea, čini mi se. Doduše, nadam se da grešim. Time Will Tell...  :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам да ли је помињан, али Shadow Keep - The Hourglass Effect, разбија!

 

Fala searchu te videh da je neko spominjao jedan od mojih omiljenih britanskih bendova! Jebeni SHADOWKEEP!

 

 

U moru noviteta i stariteta, nekako sam prevideo da face imaju "novi" album iz 2008, The Hourglass Effect, koji Prisoner nekad spomenu, a ja prevideh!

 

Inače, podsetio bih i uputio društvo na njihov još-malo-pa-GENIJALAN album iz 2002, A Chaos Theory. To je album kome se vratim makar jednom godišnje, obavezno. U globalu, radi se o 80's US-power-thrash zvuku sa progressivnim dodirima. Muzički, bend je poprilično čvrst, rekao bih da u okviru svog žanra "gaze sve pred sobom", i to na jedan oldschool način, a vokalista Rogue M., zvuči kao da još uvek peva u 80im, blago visoko i umereno vrištavo da se naježite. U muzici se može čuti dosta Helstara, Sanctuaryja, ali i starih Fates Warninga i Queensrychea, čak i Savatage uticaji su tu negde, ispod površine. Rifovi su često režeći, sa stajkama, preteći, a ima i zanimljivih bas deonica.

 

Ovaj (za mene već kultni) album možete skinuti ovdi:

 

http://rapidshare.co...-AChsThry02.rar

 

 

 

E sad, novi album sam čuo tek juče. Na žalost, stari dobri lisac-pevac Rogue je otpao iz varijante, menja ga neki Matt Oakman, i drži vodu - i on je "ogrezao" u eighties zvuku i paučini. Za sada mogu da kažem da album zvuči poprilično solidno, i da ću ga tek slušati pomnije. Dakle, čvrs' us power sa primesama prog-tech nadeva.

 

Kačim i sličicu da ušarenim malo stranu   :mrgreen:

 

acov_tid72324.jpg

 

Ko oće novi album, evo vam ga: 

 

http://metalarea.ifolder.ru/10329455

 

http://metalarea.ifolder.ru/10329614

 

 

 

p.s. dobar drug sa bendom je čika Karl Groom, matori lisac iz Thresholda koji ih je valjda i producirao a i uputio ih u glazbene vode! Razlog više da se bend ozbiljno razmotri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm sta ja znam, novi Rage ... pa nastavlja tamo gde je Carved in Stone stao. Problem ej sto su me posle Saundcejsera i Spik of d Deda razmazili pa sam se nadao necem takvim. Solidni su albumi, i prosli i ovaj, ali fali mi ona atmosfera nadkranosti sa Saundcejsera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm sta ja znam, novi Rage ... pa nastavlja tamo gde je Carved in Stone stao. Problem ej sto su me posle Saundcejsera i Spik of d Deda razmazili pa sam se nadao necem takvim. Solidni su albumi, i prosli i ovaj, ali fali mi ona atmosfera nadkranosti sa Saundcejsera.

Telkontare, svaka ti dala! Misl'm, potpisao bih tvoj gornji post. Solidan je Rage i novi i Karvd in Stoun, ali za mene je Soundchaser vrh vrhova i nešto što sumnjam da će premašiti, ikada. Naglasio bih da je combo Wake the Nightmares i Death is on its Way nešto najjače, najbrutalnije a opet najemocionalnije što je Peavy ikada napisao (džaba svi Empty Hollowi i ostale koncept numere tog tipa...)

 

 

(da ne razglabamo više o Rage, ima tema za to, ali nisam mogao da odolim :rockdevil:, ipak mi je Rage top5 bend EVER!)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ne znam zasto ste bili onoliko negativni prema novom Myrathu, album je sasvim dobar! Samo sto imam osecaj kao da ovo nije finalna verzija, tisi je zvuk, produkcija je super, samo sto je tisi dosta signal u odnosu na neki prosek danas.

 

Bas dobrih momenata po albumu ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...