Jump to content

Recommended Posts

Baš se podsećah prethodnog Manigansa pre neki dan, u anticipaciji izlaska novog, ali od njega zasad ni korova.

 

Twinspirits ne zvučahu toliko loše - mada je vokalista malo iritantan, i pojavom i bokalom.

 

 

 

Evo ja da preporučim još nešto, što verovatno nije promaklo prekaljenim pratiocima prog scene, meni nekako jeste, doduše. Radi se o projektu lika HENNING PAULY koga znamo kao gitaristu bendova Frameshift i Chain. Radi se o konceptualnom progmetal meets progrock ostvarenju, ko oće da čita priču o albumu i upozna goste na istom (La Brie, Saga likovi, između ostalih) neka trči na http://the-metal-pro...Henning%20Pauly a ko oće da sluša bez (i sa) predrasuda neka skačat od http://rapidshare.co...6_dimitrisp.rar . Glazba je veoma prijemčiva za neRni sistem, ima zaista raznolikih prog upliva, tvrđih ali i mekših delova, blabla, kao i na svakom konceptolikom prog ostvarenju   :rolleyes:  

 

Eto, da postujem to pre nego što otkrijem koje sam to progheavy franzuce pržio ovih dana veoma često... coming up next!!!!!!! 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a pre nego što otkrijem koje francuze sam slušao i naslađivao se, evo jedne vesti koju moram da podelim sa širim auditorijumom. Dakako, čuvao sam je nekoliko dana, nadajući se da konačno procuri normalan cd-rip, ali džaba. U pitanju je jedan od najpotcenjenijih i pritom najkvalitetnijih progressive bendova SVIH VREMENA (yeeeahhH!!!), američki LEVIATHAN (Colorado). Momčad se nanovo okupila još prošle godine da bi snimili dvd cert (od koga takođe nigde ni traga ni glasa po netu u downloadljivoj formi) a 28.februara uredno, cakumpakum, izdali svoje najnovije čedo retko progressivnog naziva "At Long Last, Progress Stopped to Follow". Kao die-hard fan ove morske nemani, stalkovao sam sajt i net uopšte tih dana, ali samo uspeo da skinem sa njiovog sajta editovane preview verzije pesama. Od albuma ni traga ni glasa, koliko sam uspeo da iznjuškam. Stoga, reših da podarim zainteresovanima (ovde, i šire) makar edited verziju albuma, gde ima šta da se čuje, dok se ne pojavi negde ceo album za download. Sad će mnogi da kažu - pa kad si tolki fan, uzmi odreši kesu pa kupi album. Bih, odgovaram ja, ali kad bi imalo u Srbistanu a ne preko pola sveta. S tim u vezi, uploadovao sam preview albuma - pa ko voli, neka izvoli. Inače, moji inicijalni utisci su pozitivni - za sada, toliko, dok ne čujem album u svojoj punoj slavi.

 

evo ga i linaC: http://www.megaupload.com/?d=KSXME2L7

 

 

 

p.s. za one koji se nisu susreli sa LEviathan opusom, na strani http://www.yumetal.net/forum/topic/36806-potcenjeni-prog-kvltovi/page__st__580 imate šta smo nekada Hazal, ja i ostali imali da ukratko kažemo o bogovima iz kolorada.

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udarili smo po kultovima vidim,Leviathan pogotovo! :pivopije:

 

Evo da i ja dam mali doprinos

 

asperity1ij7.jpg

 

Progressive Metal/ Heavy Metal

Alemanha

2004

 

1. Will They Come 04:47

2. Pleasure and Pain 04:45

3. The Pray 05:05

4. Soul Collector 04:22

5. I'll Never Understand 04:24

6. Final Demand 04:34

7. The Man with 1000 Faces 04:14

8. Past Life 04:24

9. Rebellion 05:19

10. My Sad Eyes 04:04

 

Kolko ja znam,izdali su samo ovaj album. Spučena svirka,melodično,puno catchy power/heavy refrena,pjevač ubica...

 

Inace,prekopao sam pola neta da nadjem link za download,nema ga niđe. Neću upload-ovati ukoliko se ne jave interesenti (uzasno spor net imam).Album je ipak iz 2004,pa moguće da ste ga slušali.

 

Izbunario sam par starih CD-ova sa mnogo finih prog/heavy bendova... :opusteno:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ In da fleš - Da, Asperiti je solidan, to smo već znali.

 

@ Toxa - Čini mi se labavim ovaj Manigans. Nekako pravolinijski. Ili ja to dobro nisam prostudiro.

 

Zato sam istopio Henning Paulyja. Skoro pa odličan. Retko uspeo spoj progrocka i prog(čak i tech!) metala.

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...)

Eto, da postujem to pre nego što otkrijem koje sam to progheavy franzuce pržio ovih dana veoma često... coming up next!!!!!!! 

 

 

 

Najavio sam ovo još pre neki dan, čisto da ne natrpam previše bendova i linkova da vas boli glava, evo tek sada postujem to što mi odavno na srcu i ušima leži   :opusteno:  

 

Francuzi SHADYON. Sasvim solidan bend koji koketira sa više metalnih podžanrova. Ukratko bih ga opisao ga nešto progressivniji heavy-power. Na prvu loptu nisam baš uspeo da pohvatam sve bravure i melodijice, koje uglavnom nisu nešto radio-friendly ali su poprilično zanimljivo osmišljene. Nema klasičnih refrenskih bombastičnih powerheavy hitova, ali je sve na svom mestu. Ima i zanimljivih gitaroških tripova i ekskurzija, ali bez tehničkog preterivanja, uglavnom su u nekom midtempo okviru, mada znaju da budu i speedy na momente. Recimo, neka francuska verzija bendova tipa Narita ili Edwin Dare, grubo rečeno.

 

 

Album se vika Mind Control, svež je, iz 2010., i skačatljiv je ođe: http://files.metalar...0287441/?logoff

 

 

Volim ovakve bendove, sitne, neizvikane, nenametljive, nenadrkane, koji ne preteruju a (uglavnom) pogađaju u metu. Život ulepšavaju sitnice, zar ne   :rockdevil:

 

 

 

edit 1: zaboravih, vokal maltene liči na ženski, nenametljiv i suptilan, za uživanje!

 

edit 2: Čini mi se da ovi Shadyonci šiju novi Manigance, iako žanrovski se malo razlikuju. Novi Manigance mi se čini nekako izlizanim...

 

 

 

Edited by Jovan Cvijic
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, strah me poslusati ovo. Riddles, Questions i Scoring the Chapters su mi bas lepa uspomena iz najludjih prog dana, da bi slusanje novog albuma bilo kao i kupovina neke nove epizode Zagora Te-neja na kioscima ;)

 

Javite jel valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, strah me poslusati ovo. Riddles, Questions i Scoring the Chapters su mi bas lepa uspomena iz najludjih prog dana, da bi slusanje novog albuma bilo kao i kupovina neke nove epizode Zagora Te-neja na kioscima  ;)

 

Javite jel valja.

 

Cccc... ništa ne pratite nastavu na ovoj temi.. novi Leviathan je spominjan u vrhu strane, doduše tek do tad dostupna je bila samo edited verzija (partly provided by myself) ... a ovo su već dobre vesti, rip izašao tek 3 nedelje nakon izdavanja, sramota za pirate.

 

 

 

 

Inače, album VALJA. Pitanje je KOLIKO. O tome nakon slušanja kompletnog albuma.

 

@ Apeiron - Zagora novih imaš nonstop na kioscima, tako da ne kukaj, nije uopšte isto. OVO je once in a life time chance to see and hear THE band resurrected.

Edited by Jovan Cvijic
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, pratim bre, samo iskren da budem, na edited verzije, trejlere, myspace ripove i slicno nikad ne obracam paznju.

 

Nisi shvatio ovo za Zagora. :meshuggah:

 

1) I ja isto, osim u izuzetcima kakav je LEVIATHAN, THE band.

2) Hteo sam da kažem da kod nas u Srbistanu imaš svakog meseca NOVU, u nas neobjavljenu svesku zagorovih dogodovština, dok se događaji poput Leviathan novog albuma dešavaju svakih deset goina :)

 

Edit - aaa...moguće da nisam JA shvatio the zagor issue... nevermind.

Edited by Jovan Cvijic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, haha, nije stvar u tome koliko cega ima, i da li danas izlazi milion Zagora sedmicno, vec je poenta bila u tome da nesto sto je nekad bilo odlicno, danas ako uzmes da poslusas/procitas, samo ti pokvari idealnu sliku o tome sto si imao u proslosti. Na to sam mislio, Leviathan mi je bio vrh sa pomenutim albumima, ali ne bih da blatim uspomenu ako danas zvuce bledo i "ostarelo".

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:bigblue: Dobar je novi Ten, drugar se naložio pa mi je preporučio da poslušam.

 

@ Toxa - Čini mi se labavim ovaj Manigans. Nekako pravolinijski. Ili ja to dobro nisam prostudiro.

 

Upravo tako, a ja se ponadao da će biti nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...