Jump to content

Wayfarer


Haos sam ja

Recommended Posts

Izvrstan bend iz Denvera koji svira, kako sami kažu, Kolorado zvuk na tradiciji 16 Horsepower, Slim Cessna's Auto Club ili Munly ali u extreme metal varijanti. Iako su ranije više imali taj atmo black tag, mislim da bolje pristaje da kažemo da je ovo neki post black metal ali vrlo unikatnog senzibiliteta gothic americane. Prva dva albuma su solidna ali su zato naredna dva prave bombe, tako da ko nije slušao - topla preporuke za World's blood (2018) i A Romance with Violence (2020). Potvrđujem i da uživo poderavaju. Reč je inače o prilično versatilnim muzičarima koji sviraju između ostalih i u Blood Incantation, Stormkeep, Lykotonon itd. Postava je:

Shane McCarthy - Guitars (2011-present), Vocals (2013-present)
Isaac Faulk    Drums (2012-present), Keyboards (2018-present)
Jamie Hansen    Bass (2013-2016, 2017-present), Vocals (2016-present)
Joe Strong-Truscelli    Bass (2016), Guitars (2016-present)
 

Uskoro izbacuju peti LP koji će se zvati "American Gothic" a 2 pesme su već vani:

evo i jedan opasan live

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam i napisao da ima taj neki americana senzibilitet a ne da je zvukom americana, da imaju kantri ja to ne bih ni slušao. Dakle, atmosferom gađaju taj wild west fazon, pojedini rifovi kao da asociraju na monotonu buku pruge dok voz huči kroz prerije, ne može da se ne oseti to. Baš taj vajb prašine i topota gađaju a ne neke prozračne post rock melodije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Bogumi pokidali su sa novim albumom, koji je barem bara bar sa prethodna dva ako ne i najbolji njihov komad muzike do sada. Singlovi mi sad zvuče odlično uklopljeni u celinu. Amerikana i kantri uticaji su primetniji nego ikad a i dalje su samo začin celoj priči i narativu. Album je strašno fluidan i lako se sluša, lepo teče i ni u jednom momentu mi ne postaje dosadan ili zamoran. Mogu sad već reći da sam mega fan benda postao, a i uživo su mi se potvrdili kao sila. Vidim da idu sa Enslaved na evropsku turneju i ako ikako budemo mogao to da uklopim biće pobeda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...