Jump to content

Klupska dešavanja i utisci sa nightova


Recommended Posts

Ma vece je bilo super, muzika uglavnom dobra (cak odlicna), velika posecenost... bla, bla. Na zalost od ljudi koje poznajem sam videla samo troje, nije mi jasno zasto se ostatku ta vrsta izlaska nije preterano dopala. Nisam se maskirala (na srecu), imala sam nesto nacrtano na licu i standardno blekerski autfit smile.gif A fora sa lisicama je mogla mnogo bolje da ispadne da mi se raspolozenje nije vuklo po podu.. Da li ce i kada biti u prodaji onaj nakit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za Gwydion:

U pravu si za odnos punk-a i gothic-a,ali je ta slicnost odavno narusena,jos sa pojavom Sistersa.Svaka cast Skinny Puppy i Siouxie,ali to je sada stvar proslosti.Na tvoju zalost(a na moju radost)gothic metal postoji.Najbolji primer za to bi bio,nekada cist goth bend-Lacrimosa,koji forsiraju metal idiome na svakom albumu.Da...takodje na svojim koncertima,gle cuda,njisu svojim kosama!!! :roll:

Buduci da ne volim da se svadjam sa ljudima,pogotovo ako ne mogu direktno da pricam sa njima,recicu samo jedno:niti imam perut,niti je moja zivotna ideologija glupa,niti planiram da se ne kupam iako slusam metal!Cudno ili ne,tako je!

Sto se tice Stivija,covek jako dugo radi taj posao i sasvim je normalno da se zajebava i pusta gluposti kao sto je Indira.Secam se kako je covek radio pre par godina-potpuno drugaciji stav,muzika uskog okvira sa retkim izletima.To sto danas na gothic night-u mozemo cuti Soundgarden,ne mora biti losa stvar.Medjutim,problem je...tvoja ogranicenost..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovaku..U akademiji je bilo super, na muziku u vecoj sali mogi i da se zalim, posto je na momente vise licila na tehno, ali je bilo i jacih momenata, a u manjoj je isto bila super atmosfera, zezanje, i gomila ljudi koje znam, a i par koje sam upoznao.... i bilo je punoooo cool maski :)stvarno super

U kstu je bilo mnogo manje ljudi, bilo je vise muzike koju ja slusam (Nightwish, Sistersi, Moonspell pa i pisalo je da ce biti gothic/metal)

a bila je skoro ista ekipa ko prethodne veceri pa smo se ludo zezali, i slikali....downgreeter i radovan su bili tu..

Sve u svemu zacin C ! Samo napred super je bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebali ste da prodate 667 karata pa da budemo komsije zveri biggrin.gif

E i nemojte biti tako ograniceni u pogledu muzike (slusam pank mrzim gothic/slusam gothic mrzim metal/slusam metal mrzim punk itd etc....)

Malo sirine, u svemu ima super stvari... smile.gif

(slazem se da na gothicu mozda nemoraju B.Guardiani (kolko god ih ja voleo) ali sta se sad bunite za Nightwish (da nije gothic ali... biggrin.gif )

PS I sta koj svima sveta moje ili necije slemovanje na gothicu...ako mi se slemuje slemovacu i mlatiti glavom i kosom (koju nemam) kolko mi se oce....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

ako mi se slemuje slemovacu i mlatiti glavom i kosom (koju nemam) kolko mi se oce....

podrshka za slemovanje bez osnovne opreme za slemovanje smile.gif ......ura za slemovanje na Gothic nightu (pa sigurno necemo igrati na onaj aerobik-techno nachin uz Moonspell, Tristaniu etc)

... ah , da , Akademija....trebalo mi je tri sata odnosno mnogo piva da se osvestim da sam na dotichnom dogadjaju a posle sam se jedva smilovala otici kuci smile.gif .....nikako mi se nije svidelo ozvuchenje kod Stiva , osim ono kod shanka jer je zvuchnik bio odma' pored ushiju nashih....muzika kod istog OK , i nije po standardnom receptu jer ja ne chuh tehnica tj elektronike i silno se obradovah tome ....Gavra je to obilno nadoknadjivao u drugoj sali u koji sam zalazila jedino da potrazim ortakinju....OK, malo su me iznervirali ono anti-gothic metal postovi, pa cu malo da smanjim dozivljaj i da kazem da je atmosfera tamo bila pozitivnija , ljudi su se nekako vishe zabavljali a i maske su bile originalnije.....najvishe su mi se svideli oni likovi obucheni kao ribe kao i zenska koja je izgledala kao zechica iz Playboya (Laliceva devojchica , chini mi se)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet pochinje cela pricha iz pochetka... Gwydion nije ogranichen, jasno je rekao i pokazao svoj stav koji apsolutno nje takav kakav ga ti, ili vi shvatate. Slemuj ako hocesh, imash pravo, oni kojima se to ne svidja mogu samo da se bune, ali nije u tome poenta. Stivijev gothic night je upravo shto je Gwyd. rekao, 'gotizirani' metal night. A zna se da gothic i metal nemaju iste poglede na bilo shta, a narochito na muziku, chemu onda sve to? Znate li koliko ljudi iz principa ne dolaze na stivijeve nightove zato shto se skupljaju metalci koji chiste podove i plafone svojim kosama i sviraju vazdushne gitare? Upravo zbog toga shto im takve stvari kvare dozivljaj, jer ne zele to da gledaju. Stvar bi se bitno promenila kada bi bio napravljen pravi gothic night. Mozda bi prvo veche doshli metalci, mozda chak i drugo... A onda bi se smorili i prestali bi da dolaze, jer bi shvatili da nije to to bez metala. A drugi bi uzivali u muzici...

 

I btw, u subotu nije najvaljen GOTHIC METAL, vec DARK METAL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja se upravo vratih sa onog najavljenog mazohistickog pohoda u KST!

o shadows...toliko uzasa na jednom mestu... :ne:

za nekoga ko je navikao da u kst-u moze da izbroji ljude bez dileme da li je nekoga preskocio/la ili brojao/la dva puta(= ponedeljkom& utorkom) ovo je bilo predvorije pakla...

i pored mudrih Greeterovih saveta kako se prilagoditi( ili izdici nad ruljom) ili najjednostavnije- preziveti bez ozbiljnijih ostecenja nervnog sistema, potpuno sam ubijena u pojam i (ponovo) obecavam sebi da nikada vise necu krociti u Svetsku prestonicu ocaja (sto je sire prihvaceni naziv za KST) petkom!!!(Angelus said "nevermore" :mrgreen: )

bilo je toliko ljudi( :? ) da sam uspela da izgubim svoj alter ego tj dragog nam Vodju Wolfa :cry::cry::cry: ...mada mislim da se on vec snasao na neki nacin... :wink:

ostatak vremena provela sam pomazuci kolegama iz drugih ministarstava (za smor & depresiju) ponasajuci se adekvatno njihovim resorima, nesto malo se bavila pozerajem-zakucavsi se pored stuba gde je moja aternost mogla da se iskaze u pravom znacenju.

...i posto je Morison upao nekoliko trenutaka pre vremena rezervisanog za "Poison", dodjoh do zakljucka da ce isti biti izostavljen ili odlozen za dosta kasnije, pa slomljenog duha krenuh kuci.

i...naravno..."Poison" me je, tradicionalno, drugi put za poslednjih 7 dana (tj kao i na Dark revolutionu) zatekao ispred KST-a tj cula sam ga pri prolasku pored (iznad) prozora kod dj-a...

baxuz... :cry:

a taman sam se uvezbala u drevnoj kst-ovskoj vestini merenja vremena do pustanja doticne pesme...

ali kada se uzme u obzir da je ista pesma Greetera zatekla u WC-u tongue.gif , ja jos i nisam tako lose prosla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako. Kao prvo, osnovno i najbitnije - MAX CAVALERA!!! Joj bre sto je bilo dobro. Uh. Uf. Joj. Umro sam negde na pola, nisam vise mogao ni glasno da pricam od urlanja, noge su me jedva drzale. Jedina bolja stvar od ovoga je bio SoulFly koncert u Hali Sportova. A i predgrupe su bile dobre (do duse propustio sam prvu). Hitman je bio ok, ali tek kada su uzasli (crni) Bugari smo skontali da nije u pitanju bio los razglas nego nedostatak tehnike kod prethodnog benda. Obrni-okreni, bilo je zaista i iskreno ispunjujuce ponovo cuti Old School HC ritam.

 

A onda otidjosmo u KST. Ja sam bio sav skvrcen i u polu-cucnju na putu do tamo, al koga briga u kakvom nam je stanju ministarstvo za pozeraj. Ater vec iskaza impresije petka, a ja cu samo da dodam: ipak sam stigao da izadjem iz WC-a na vreme da cujem kraj pesme! tongue.gif Cak sam u trenutku kada je Ater odlazila iz kancerogene metal izrasline cuo (pazi sad) Diorama - Advance. No zakljucio sam da je to samo zbog masovne popularizacije te pesme na nasim prostorima (jel ima neko pametan da mi kaze zasto je to tako? ja sam zbunjen...), te da se ne vredi nadati slicnom repertoaru. Pa sam celo vece proveo u 'standardnom' odeljku KST-a.

 

E da, i Ater je imala priliku da me vidi kako se gubim uz Temple of Love. Iz nekog razloga sam bio hyper... i bas sam se izgubio. A na centru podijuma, mladjani gothi su slamovali uz Eldrichov duboki vokal ko nezdrave foke na heroinu. Slemovanje. Uz Sisterse. Ozbiljno razmisljam posetu psihijatru u cilju zaboravljanja tog dela veceri. A posto sam vec bio straaasno hyper iz meni potpuno nepoznatog razloga, odlucio sam da ostatak veceri iztrashiram. Zbog negodovanja rulje povodom Linkin Parka, totalno i maksimalno sam se gubio uz to djubre. A onda me je neki tip za vreme Depeche Mode-a priupitao da li ja to jurim paukove po zidu. Valjda zato sto sam u jednom trenutku odlucio da jedan od ona dva stuba koristim kao rekvizit prilikom gubljenja. Krajnje fascinantno.

 

I tako, nije bilo lose. Samo treba razviti mentalne i psihicke tehnike samoodbrane od KST-a petkom biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh shto se tiche jucherashnnjeg jam-a u SKC-u delimichno se slazhem sa Dawnthingyem...

Predgrupe jesu bile dobre ( stvarno je lepo chuti ponovo Old School HC ), ali su ubile u pojam... Naime, od 3,5 sati svirke, predgrupe su oduzele preko 2 sata!!! I proshli put ( u Hali Sportova ) je bila slichna situacija, ali u malo blazhem obliku. Tri predgrupe od kojih svaka svira po 30-45 minuta je smoooor!!! Ozvuchenje je bilo :| ( mogli su valjda da srede to malo bolje, ali 'ajde )...

A onda je Cavalera izashao i prvi put sam video ceo SKC u shutki ( mozhda zato shto sam prvi put stajao sa strane, ko ce ga znati ), ali u svakom sluchaju fenomenalan prizor... Ideja svirke je bila odlichna i izvodjenje iste je bilo na nivou, ali velika zamerka je shto gosn. Maxa nije izashao na bis. Takodje me je smorilo shto ponovo nije poneo berimbau ( izostali su i semplovi istog instrumenta ) pa nije bilo pesama tipa Umbabarauma, Tribe, Brasil...

Takodje su mogli i da odrade neki kratki drum session, ali za to verujem da nije bilo vremena da se spreme jer je Max stigao u BG dva dana pred koncert...

Oh, well... U svakom sluchaju, iako je svirka bila odlichna, nadam se da ce se sledeci put lepshe uklopiti i da ce biti josh bolje!!!

Shto se tiche kasnijeg odlaska u KST... Jao... Ne smem ni da pomishljam.. Tu strahotu sam zakopao negde duboko u podsvest ( sreca pa sam ostao samo do dva )... Kolege mistarka za trash i ministar za pozeraj su vec slikovito opisali sinocnu scenu, pa bih ja samo da dodam da sledeci put kad budem ishao u petak u dzepu cu da nosim taktichku nuklearku! :twisted:biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko mozda bio sinoc na Tom Waits tribjutu u DO? Bilo je neocekivano sjajno 8O pevac je uspeo da 'skine' Vejtsa koliko god je moguce a da se ne podvgne hirurskom zahvatu glasnih zica wink.gif ukljucujuci i cuvena nerazumljiva trabunjanja izmedju pesama biggrin.gif Prosto nisam mogla da poverujem da je rec o domacem bendu, obicno te obrade ne ispadnu ovoliko dobro... biggrin.gifa:

Takodje je bilo lepo izaci negde a da ne vidis onu standardnu 'garnituru' iz KSTa i slicnih mesta... skoro do vrha (!) pun klub ljudi razlicitih generacija koji su potpuno opusteni i jednostavno "having a good time" :mrgreen:

Vrlo osvezavajuce biggrin.gifa:

 

ps. Dawngreeter, stalno zaboravim da pitam: sta je to, dodjavola, "kancerogena metal izraslina" u KSTu? :? smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje me je smorilo shto ponovo nije poneo berimbau ( izostali su i semplovi istog instrumenta ) pa nije bilo pesama tipa Umbabarauma, Tribe, Brasil...

 

Ispravka kolega, na SoulFly koncertu, cika Maksa je uljudno svirao berimbau tokom Umbabaraumba pesmice biggrin.gifa: Verujem da sada namerno nije poneo stvarcicu sa sobom iz jednostavnog razloga sto to nije bio SoulFly koncert.

 

Na bis nije izasao jer ga rulja nije pozvala na bis. ali to je bilo malo zbunjujuce jer su na bini ostali samo ovi mamlazi iz Eyesburn i ocekivali da ce rulja da urla kako oce bis. E sada, mala digresija. Punih sat vremena (ili malo duze, ne znam), ceo SKC je non-stop skakao i urlao. Ja sam na pola bio potpuno i totlano mrtav, a verujem da isto vazi i za vecinu rulje. U trenutku kada se ocekivalo od rulje da urla bis, ja nisam mogao ni da pricam normalno. Kako to VoodooFox rece, "pa na kojim drogama oni misle da smo mi". A u ostalom, ko ce jos da urla za bis dok onaj kreten Kojot stoji na bini. Al dobro, nije strasno. Jos jednu pesmu da su svirali, ja bi umro od spontanog sagorevanja, mame mi.

 

 

Sanguinia> kao sto je to Eror objasnio, u pitanju je taj hodnik. Nadimak "kancerogena metal izraslina" je dobio kada smo prvi put primetili da je nesto u hodniku KST-a izraslo, i da se tamo pusta metal. E sada zamisli (posto kapiram da nisi to uzivo videla jer ko sav normalan svet ne ides u KST petkom) parce hodnika sa sankom na cosku, par zvucnika i ruljom koja pokusava (ili ne pokusava) da skace uz metal. Zar "kancerogena metal izraslina" nije prva asociacija koja paad na pamet? smile.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ce nekom zaludnom kao meni ovo biti interesantno - komentar iz on-line dnevnika Steve Wynna posle koncerta u Beogradu dana 15. 10 - sreda wink.gif

 

We ended up in one such local watering hole a few hours before the dawn, gulping down the local version of grappa while goth music played over the speakers and "The Legend of Sleepy Hollow" flickered silently on the TV screen. Our promoter Ivan...was mortified by the goth-o-rama ("this is the first time I've ever come to this club and the last. Please don't put this in your diary") but we had a great time, buzzed by the novelty of the situation ("we're in a goth bar in Belgrade at 4am!"--not something that happens every day)

 

8) ladno su uspeli da ubodu... laugh.gif

Jel bio neko od 'prisutnih' tada? (i jel neko uopste zna ko je Steve Wynn? wink.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da naravno da je neko bio u FILIju sinoc... i da... u pocetku.. kada smo dosli (negde oko 23:20) bilo je okey muzikice... al to bese (naglasavam) samo na POCETKU!!!!!.. posle se pustao nikad gori power i doom... stvarno ne podnosljivo... jos ja se pitam sta se Bogiju desilo da uradi ovako nesto.. kad.. eto ti.. muziku je jos pustao i Cyber Star... tako da bi trebalo svima biti jasno... a populacija u FILIju je bila... pa sad... 5-6 ljudi koji NE slusaju metal.. i takooo... sve u svemu... :x

i da.. donji sprat FILIja je bio maximalno zagusljiv.. jedva da sam mogla nekom da prepoznam lik :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooooo daaaa, bili smo u filiju... KAda bih kratko opisao veche izgledalo bi otprilike ovako: ebm, gothic metal, metal, power metal, hard core, electro, ebm, metal, metal, metal...

 

Dakle, Cypher je bila u pravu. Celo veche je izgledalo kao velika chinija salate. Pushten je System of a down (?!), neke power gluposti itd itd, a Bogi je sa svojom 'porodicom' ima sjajnu zabavu, jer su praktichno oni pushtali shta god su hteli. Dakle gomila metalaca, sa sve svojim Air gitarama... Muzika na pochetku je bila sjajna, dirama, diary of dreams i josh par gotik stvarchica, alo onda su krenuli 69 eyes (podnoshljivo) i josh slichnih stvari, da bi preraslo u katastrofu. Dakle, ne Fili nije ono shto na plakatu pishe.

Ah, da, da napomenem chisto, umesto stola, sedeli smo za buretom (i to je bio najveci dozivljaj vecheri).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh , da... System of a down... hehehe... sweeet... Volim ja taj bend , ali je na ulazu u Fili lepo pisalo - ebm , gothic , industrial , darkwave... A ne

black , doom , power , hard-core...

 

LJUDI , POGLEDAJTE ISTINI U OCI - METALCI SU ZAGOSPODARILI GOTHIC SCENOM I NE POSTOJI DJ U OVOM GRADU KOJI VOLI I CENI

GOTHIC-KAO NEMETALNU VRSTU MUZIKE !!! - moj pohod za pronalazenjem istog je neupesno zavrsen... :cry:

 

I meni cak to ne bi ni toliko smetalo (u principu mogu da slusam to kuci...) da se doticni toliko ne trude da svoje metal nightove zamaskiraju

pod nazivom GOTHIC... Sto mi blago ne ide u glavu ali zato tako lepo ide na k*rac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma opusteno. to su vec 3 mesta na koja mogu da idem... da, bilo bi lepo kad bi se nightovi sa pre svega metal muzikom zvali gothic metal, a ne gothic, pa ne bi bilo zabune i ne bi dolazila ne-metal gothic populacija.

tozo, imas akademiju, ako vise volis synth pop od metala. tamo sigurno nista od metala neces cuti...

kad smo vec kod filija, postoji i jos jedan night sa ultra besmislenim imenom, a pusta se goth rock, grunge i modern rock... e, tu ne bi trebalo da bude metala... mozda love metal, ali nista teze od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najlepse od svega bi bilo kad bi se metal night nazivao - METAL NIGHT... biggrin.gifa:

 

A , Grofe , najlepse ti hvala za ideju o synth pop... NOT !!! Metal volim vise od elektra , ali gotik stvari vise od oba... I ako u 'Demiji na elektro nightu budu vrteli pristojnu kolicinu istog - i'm there... U svakom slucaju kolicina gotika (tkz. - gothness 8) ) svih tih nightova strasno opada - u kst-u se to pretvara u cist metal , a u 'demiji u cist tehno...

 

A mozes li nam malo tacnije objasniti za taj night u Filiju sto nije metal ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...