Jump to content

Klupska dešavanja i utisci sa nightova


Recommended Posts

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U nedelju, 18. aprila u velikom klubu AKADEMIJE, pocinje drugi deo DJ Gavra Cold Trinity Sequence. Ulaz od 22h, koncert od 23h.

Nastupaju:

 

DAIZINGHELL /art noise industrial/ :

Digital Hands [2002 ]

Novi Nihilizam [ DOB 2003. ]

V/A Vulgarni Optimizam [ Cold Trinity 2003. ]

 

i

 

BLAME [ Endymion ] /EBM, industrial / :

Water [ 2002. ]

Curtains Flew Open [ 2002. ]

Apocrypha [ 2003. ]

V/A LFO Electro Sampler Vol. 1 [ LFO 2001. ]

V/A Taking Notes [ Tonedeaf, USA 2002. ]

V/A Vulgarni Optimizam [ Cold Trinity 2003. ]

V/A Septic IV [ Dependent, DE 2004. ]

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodjavola. Ok, ajd'mo od pocetka.

 

Daizinghell. Pre daljeg citanja, citalac se umoljava da u obzir uzme moju rastucu opsesiju Noise zvukom.

 

Daklem, potpuni frontalni napad na nervni sistem. Tehnicki, zaista je nemoguca situacija da se to bilo kome svidi. Niko nije bas direktno bezao od bine, ali mislim da je dosta ljudi imalo tu opciju u vidu. Zaista sam se odusevio icon_mrgreen.gif

 

I nije samo muzika u pitanju. Ja sam odusevljen konceptom da je neko imao dovoljno entuzijazma da u opste pravi tu muziku (mada, budimo iskreni, tesko da je Noise muzika icon_smile.gif ) i pored toga sto to em (skoro) niko nece slusati em nikakve pare nema sanse da im donese. Svaka cast Daizinghell-u, imaju moje najdublje postovanje.

 

Endymion. Zanimljivo da sam nocas skontao da je ovo prvi put da cujem Endymon onako kako bi i trebao da zvuci (ako izuzmemo dve pesme sa Who Killed the Crow kompilacije). Nema se tu mnogo sta reci, zvuce svetski. Ja bih voleo da je vokal distorzovan (pogledati upozorenje oko moje rastuce Noise opsesije ph34r.gif ), ali imajuci u vidu tehnicke uslove, tesko da su mogli bolje da zvuce. Ima tu par pesama koje bi komotno mogle da udju na redovni playlist bilo kog EBM night-a (stavise, apelujem na to icon_mrgreen.gif ).

 

Nazalost, morao sam da furnem relativno brzo posle zavrsetka svirke, no siguran sam da je Gavra ostatak night-a odradio standardno dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu li bili blame umesto endymiona??? enivej svaka chas' kako zvuce, profi i uvezbano, da su imali vokal provucen kroz neki filter bilo bi kao da su iskocili sa dependenta, ergo dobri. definitivno treba da salju ziku preko, zasluzuju vise od poluprazne demije.

daizinghell, heh, dobri, ali da dovedu trecu osobu da peva, ovako seckanje i polutiho recitovanje kvari utisak. elem, ocekivao sam krsh, ali je ovo bilo vise nego solidno za novi bend

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu li bili blame umesto endymiona??? enivej svaka chas' kako zvuce, profi i uvezbano, da su imali vokal provucen kroz neki filter bilo bi kao da su iskocili sa dependenta, ergo dobri. definitivno treba da salju ziku preko, zasluzuju vise od poluprazne demije.

daizinghell, heh, dobri, ali da dovedu trecu osobu da peva, ovako seckanje i polutiho recitovanje kvari utisak. elem, ocekivao sam krsh, ali je ovo bilo vise nego solidno za novi bend

icon_biggrin.gif Blame jeste izasao na kompilaciji Dependent records-a, Septic IV, sa pesmom Space Hulk- Evolution. icon_biggrin.gif

http://www.dependent.de/en/index_englisch.html

 

icon_wink.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dodjavola, mislio sam na Blame. wallbash.gif

Hm, Marko, pa mislim da sam vam kad ste bili snimio Septic Vol 4 kompilaciju koju otvara pesma od Blame , no ne znam da li je t ojos stiglo do tebe ili Brana to sve jos preslusava. pesma je inace fenomenalna i vecsam je pustao na radiu i to nekoliko puta - a i sutra cu icon_smile.gif

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brana sve pokupila i nista ne deli sa drugom decom. Cak se ni Ghost in the Shell soundtrack-a jos nisam dokopao! icon_smile.gif

 

Ma konstantno zaboravljam da joj odbacim omanju gomilu praznih CD-ova. No, znajuci moju opsesiju preslusavanjem po jednog CD-a nedeljama, imam neki utisak da cu samo to slusati cim ga se dokopam 233.gif (ovaj smajli me je uvek fascinirao, pojma nemam sta treba da znaci icon_smile.gif )

Edited by Dawngreeter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji utisci iz A.

 

Daizinghell. Pa ovako, krenimo redom... Blip blip puc puc tik tik blip puc tik, pa zatim plop krc plop krc plip blip blop plop piiii... I na kraju Shut down iz Windowsa icon_biggrin.gif Ovo je prvi put da sam slushao noise uzivo. Dodushe, chuo sam tu jednu njihovu pesmu na kompilaciji, ali nisam mogao da je odslusham do kraja. Medjutim, u A. su mi zvuchali skroz... Paaa, chudno... Nisam naviknut na tako neshto, ali mislim da bi mi se svidelo, s obzirom da nemam negativne komentare za sinocno izvodjenje. Bilo je ZANIMLJIVO chuti tako neshto.

 

A Blame je bio standardno dobar. Samo, jel se to meni chini, ili ovi uvek izvedu par pesmica i onda se brze bolje pokupe sa bine. Taman kad mislim da su stigli do pola svog nastupa, oni prekinu. I nije mi ovo prvi put da sam to pomislio slushajuci ih uzivo. Nemam pojma... Maybe it's just me.

 

Sve u svemu, kupio sam fanzin icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ovo za Blame bih i ja rekao. No, cini mi se da je to vise subjektivan utisak zbog toga sto, jelte, 'vreme brzo leti kad se covek dobo zabavlja' icon_mrgreen.gif Sto se mene tice, komotno su mogli da ostanu na bini duplo duze, niko ne bi bio sretniji od mene (osim mozda njih icon_biggrin.gif ).

 

Inace, Tigre, vucem te sa sobom za prvi maj na ponovnu Daizinghell svirku icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh.. zaboravih da prokomentarisem sinocni night... da vidimo...

 

nerviralo me je sto su ljudi namerno dolazili kasnije te je i svirka sa zakasnjenjem pocela.. grrr... icon_surprised.gif al' dobro.. to je samo mala zamerka.. mada je cak ni tako ne bih nazvala.

 

Daizinghell... hmmm pa recimo da mi se nisu dopali.. jedino prva Jovanina numera... ostalo.. njah..

 

Blame.. heh zar treba ista da kazem? icon_biggrin.gif Mada ovaj sinocni nastup jeste bio kraci nego uobicajeno... steta...

sve u svemu... odlican provod icon_da.gif

 

i da marko.. za pocetak bice ti dovoljno 20 cd's... icon_da.gif (tako treba) icon_smile.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...